Ricoh Theta V

Značka: Ricoh Náš kód: 1075151

Doprava zdarma

Ricoh Theta V

360° kamera4K záznamem a možností streamování v reálném čase. Vestavěná paměť, Wi-Fi připojení, Android. Díky dvěma objektivům zachytí kompletní okolí. Celý popis

10890
10 890 Kč včetně RP a DPHMaloobchodní cena: 11 990 Kč, Ušetříte 1 100 Kč (9 %)
Cena s MALL kartou:
8 890 Kč
více info zde
Momentálně nedostupné

Skladem u dodavatele

Toto zboží se nachází ve skladu našeho dodavatele.

V políčku za dostupností je uvedeno předpokládané datum, kdy vám bude zboží při objednání doručeno.

Doručení dopravcem :29.1.2019
Osobní odběr v Praze :26.1.2019
Osobní odběr mimo Prahu :26.1.2019

Popis

Popis produktu

 • Záznam videa 4K pro nejvyšší kvalitu
 • Rychlý přenos dat pro Live Streaming po internetu
 • 4 kanálový prostorový zvuk
 • Bluetooth a Wi-Fi přenos
 • 19 GB paměťi pro záznam až 40 min. videa v kvalitě 4K
 • Dálkově ovládané přehrávání na televizi (pomocí Miracast)
 • Operační systém Android pro nové aplikace a zásuvné moduly

Vysoké rozlišení 360° sférických snímků a videoklipů

Kvalita obrazu snímků a videoklipů byla výrazně vylepšena, zároveň byla snížena spotřeba energie díky novému obrazovému snímači, který podporuje vysokorychlostní snímání obrazových dat a také procesoru Qualcomm Snapdragon na platformě Qualcomm Connected Camera Platform. Kombinací technologií zpracování obrazu, jež byly vyvinuty u vysoce výkonných digitálních SLR zrcadlovek a fotoaparátu GR, došlo ke zpřesnění expozice a vyvažování bílé barvy. Také bylo vyladěno nastavení pro získání přesného a přirozeného zobrazení 360-stupňových sférických snímků s vysokým rozlišením – a to díky výkonu přibližně 14,0 efektivních megapixelů pro statické snímky (i při snímání v auto režimu). Uživatelé mohou posílat 360-stupňové sférické snímky přímo z fotokamery na Facebook a komunikační aplikaci LINE, nahrát je na specializovanou webovou stránku theta360.com či je sdílet na dalších sociálních sítích, jako jsou Twitter a Tumblr. Speciálně oříznutý snímek lze sdílet i na Instagramu. Sférické videoklipy je pak možno vkládat na 360° kanály jako jsou Google Maps, Google+ a YouTube.

4K rozlišení kompatibilní s 360° videoklipy

Foto kamera dokáže natáčet vysoce kvalitní 360° videa ve 30 snímcích za sekundu při rozlišení 3840×1920, což odpovídá formátu 4K. Uživatelé si mohou reálné záběry a virtuální realitu vychutnat ještě více, sledováním vytvořených záznamů na velké televizní obrazovce či filmovém plátně. Kromě podpory formátu souboru H.264 pro nahrávání videa, je podporován i novější standard pro kompresi videa H.265.

360° prostorový záznam zvuku, který věrně reprodukuje realitu

Fotoaparát je vybaven 4-kanálovým mikrofonem, který podporuje 360° prostorové nahrávání zvuku. Díky tomu, že nahrává zvuky všemi směry – nejen ve horizontálním směru, ale i ve vertikálním, jsou přesně reprodukovány všechny zvuky ve videu, jak byly zaznamenány ve v reálném prostředí. Při použití speciálního příslušenství – 3D mikrofonu TA-1 – mohou uživatele zachytit přirozený zvuk v plném rozsahu nízkých i vysokých frekvencí.

Vysokorychlostní přenos dat

Komunikační rychlost je nyní cca. 2.5 krát rychlejší než u běžných modelů. To bylo dosaženo zlepšením modulu pro bezdrátovou komunikaci a zvýšením rychlosti zpracování dat. Velký objem obrazových dat, který doprovází změna na vyšší rozlišení, lze také pohodlně přenést a prohlížet.

Prvá foto kamera na světě s funkcí “Prohlížení na dálku” pro prohlížení snímků 360° na obrazovce velkého monitoru

“Prohlížení na dálku” pro 360-stupňové video je instalované jako plug-in. Použitím běžného zařízení pro příjem jako jsou kompatibilní bezdrátové zobrazovací adaptéry je možno zrcadlově prohlížet snímky 360° a video data uložené v kameře. To dovoluje uživatelům sledovat působivé 360° video na velkých obrazovkách nebo pomocí projektorů.

Další funkce lze přidat použitím zásuvných modulů – plug-ins

Použitím operačního systému na bázi Android lze systém stále rozšiřovat. Převzetím různých zásuvných modulů jako je “záznam na externí paměť", který je nyní ve vývoji, včetně nově přidané funkce “Dálkového přehrávání”, znamená, že bude v blízké budoucnosti používat kameru různými způsoby např. ovládat a používat řadu rozšiřujících aplikací ze smartphonu. Plánujeme též možnost přidání a použití nových zásuvných modulů, které vytvoří i běžní vývojáři.

Plánované budoucí aktualizace s použitím rozšiřujících funkcí

Kamera má velké možnosti rozšíření funkčnosti, která se bude zvyšovat pomocí aktualizace firmwaru. Funkce značně zrychlují rychlost přenosu provedením kompozitního procesu u záznamu videa 360° nejprve v kameře a ne během doby přenosu. Uživatelský režim dovoluje klientsky ovládat foto kameru pi současném připojení k internetu pomocí bezdrátové LAN.

Podpora 4K 360° live streaming výstupu

Reálný výstup sférického snímku 360° s vysokým rozlišením ekvivalentní ke 4K je podporován. Je možno sdílet atmosféru místa live streamem 360°sférického snímku přes internet.

 • Při expozici můžete použít ultra-krátký čas závěrky až 1/25000 sekundy
 • Podporuje záznam s vysokou citlivostí ISO3200 (při manuálním režimu u snímků)
 • Velká kapacita interní paměti cca. 19 GB dovoluje zaznamenat kolem 4,800 snímků
 • Aplikaci THETA+ lze použít pro úpravu snímků a exportování dat snímku pro vytištění
 • Aplikace THETA+ Video je specializovaná pro smartphony pro editování 360° videa zaznamenaná RICOH THETA
 • Zlepšená přesnost zpracování horní/spodní korekce v kombinaci nově zařazeným gyro senzorem a interním senzorem
 • Minimální doba při intervalové expozici byla snížena a lze nyní exponovat v intervalu cca. 4 sekund. Polovinu doby než je u konvenčních modelů.
 • Použitím pouzdra pod vodu (volitelné), lze dělat 360° záběry až do hloubky 30m

Rozměry a hmotnost

 • 45,2 mm x 130,6 mm x 22,9 mm
 • 121 g

Obsah balení:

 • Kamera
 • USB kabel
 • Měkké pouzdro

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Typ rozlišení 4K
Max. rozlišení videosekvence 3840 x 2160 bodů
USB ano
Šířka 45.2 mm
Výška 130.6 mm
Hloubka 22.9 mm
Hmotnost 121 g
Barva tmavě šedá