Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 12137394

Bliss Ayurveda Curcuma Bliss - Prémiový produkt tzv. “Zlaté řady ájurvédy”. Zřejmě nejsilnější kurkuminový přípravek na trhu.

Bliss Ayurveda Curcuma Bliss - Prémiový produkt tzv. “Zlaté řady ájurvédy”. Zřejmě nejsilnější kurkuminový přípravek na trhu.

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Čistí krev, posiluje kosti, regeneruje cévní a nervový systém, hojivé a protizánětlivé a antibakteriální účinky, silný antioxidant. Celý popis
1 040 Kč
950 Kč
Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.
1 040 Kč
950 Kč
Vrácení zdarma i přes Zásilkovnu
S novou kartou za

5.10.2022 - 7.10.2022 na vaší adrese
Možnosti doručení

Popis

Léčivé vlastnosti kurkumy

se v medicíně používají již více než 4000 let k léčbě široké škály chorob. Je to jedna z hlavních a často používaných rostlin v ájurvédě. Je součástí „zlaté řady“ ájurvédy, která je podrobně popsána ve starověkých ajurvédských textech, v „Sushruta samhita“ jako silný protizánětlivý a antibakteriální prostředek, antioxidant a silný čistič krve a celého těla.

Na západě

byla kurkuma ignorována až do 70. let, kdy ve studiích odhalili obrovský zdravotní potenciál srovnatelný s moderními léky a potvrdili protizánětlivé, analgetické, antivirové a protirakovinné vlastnosti.

 Kurkuma je dnes jednou z nejvíce studovaných antioxidačních rostlin na světě.

Kurkumin

lze použít jako účinný nástroj prevence senilní demence. Jeho protizánětlivé, antioxidační a lipofilní vlastnosti (doslova lipofilita – tuková afinita) pomáhají zlepšovat funkci mozku u pacientů s Alzheimerovou chorobou, která na celém světě nabývá na síle. Kurkumin lze použít k prevenci jakýchkoli neurologických poruch. Zachovat mozek a inteligenci je neocenitelná vlastnost.

Kurkuma obsahuje více než 300 molekulárních sloučenin, včetně asi 20 antibakteriálních sloučenin, 12 protinádorových, 12 protizánětlivých, 10 antioxidačních. 

Kurkuma obvykle obsahuje 2% kurkuminu. Pomocí moderní technologie zvyšujeme koncentraci kurkuminu na 95%.

Kurkumin – hlavní cenná látka v kurkumě, patří do skupiny kurkuminoidů. Do této skupiny jsou rovněž zahrnuty dimethoxycurcumin a bisdimethoxycurcumin. Právě tyto tři kurkuminoidy dávají kurkumě její vlastnosti.

Mnoho výrobců používá pouze kurkumin jako aktivní složku v kurkumě, a proto je narušen její synergický účinek.

V kurkuminovém fytokomplexu je používán kurkumin, kurcuminoidy, kurkumu a prášek z černého pepře (piperin) v takovém poměru, aby bylo dosaženo holistického účinku a maximálních zdravotních výhod.

Piperin

v komplexu hraje důležitou roli v absorpci a transportu kurkuminu a kurcuminoidů do cílových tkání, zvyšuje mnohonásobně biologickou dostupnost a zlepšuje rovnováhu těchto biologicky aktivních látek.

Curcuma Bliss 60 tablet, 1000 mg/1 tableta

 • Podporuje chuť k jídlu
 • Normální trávení
 • Normální činnost jater – jaterní lipidy
 • Normální činnost kardiovaskulárního systému – krevní oběh
 • Imunitní systém – silný antioxidant
 • Normální stav kloubů a kostí
 • Normální činnost nervové soustavy a duševní rovnováha
 • Normální funkce dýchacího systému
 • Normální stav pokožky

Složení:

 • Curcuma longa L (Haridra). extrakt standardizovaný 95% kurkumin 600 mg
 • Curcuma longa L.(Haridra) extrakt standardizovaný 60% kurkuminoidy 600 mg
 • Curcuma longa L.(Haridra) prášek 500 mg
 •  Piper nigrum L. (Pepřovník černý/Kalimirch) extrakt standardizovaný 5% piperin 200 mg

Doporučení: 

Bylinné doplňky by neměly být používány jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném a suchém místě.

Upozornění: 

Není určeno dětem. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nevhodné při akutní žloutence a hepatitidě (zánětu jater), vysoké Pitta a problémech se žlučníkem.

Doporučené dávkování: 

Užívejte 1 tabletu dvakrát denně s jídlem a zapijte teplou vodou. Optimální výsledek by měl být dosažen za minimálně 3 měsíce.

Balení: 

60 tablet, 1000mg/1 tableta

Veškeré informace nejsou zamýšleny jako výživová či zdravotní tvrzení dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, ani jako lékařská doporučení. V případě konkrétních zdravotních problémů se vždy obracejte na svého lékaře.