Bauer Jan: Levoboček Rožmberků-19%
379 Kč 306 Kč

Ve dvou příbězích z počátku 15. století se ke čtenářům vrací oblíbení středověcí detektivové Jakub Protiva z Protivce a Blasius.

Bauer Jan: Tajemné stezky - Toulky Vysočinou-18%
269 Kč 218 Kč

Českomoravská vysočina, někdy nazývaná také Horácko, je krajem o poznání drsnějším než jiné končiny Čech a Moravy, zimy jsou zde syrovější a mrazivějí, jara přicházejí pozdě, zato léta bývají plná síly a barev.

Bauer Jan: Záhady českých dějin II.-60%
249 Kč 99 Kč

Výprodej

V této knize se zkušenému autorovi literatury faktu podařilo znovu uplatnit svoji metodu, v níž kombinuje shrnutí zjištěných faktů a záznamů z historických pramenů s vlastní analýzou tématu – to vše podepřené schopností dívat se na téma nezaujatým po

Bauer Jan: Milenec rudé komisařky-80%
249 Kč 49 Kč

Výprodej

Autor knihy náhodou objeví kufr s deníky a dopisy svého vzdáleného prastrýce Ferdinanda Ignáce Bauera. Vyjde z nich najevo, že tento jeho předek měl velmi zajímavé osudy… V roce 1917 posílá rakouský císař Karel I.

Bauer Jan: Na straně českého krále-19%
379 Kč 306 Kč

Teď už bývalý rychtář Nového Města pražského Jakub Protiva se vrátil na svou rodnou tvrz Protivec u Prachatic, aby tu hospodařil místo zemřelého bratra.

Bauer Jan: Zamilované královny-19%
379 Kč 306 Kč

Adléta Míšeňská z lásky zachraňuje vyhnance z Čech, prince Přemysla. Jenže když se tento princ po mnoha dobrodružných zvratech stane jako Přemysl Otakar I. českým králem, čeká ji ten nejsmutnější osud.

Bauer Jan: Až bude smrt mou paní-19%
249 Kč 201 Kč

V lednu 1378 se císař Karel IV. setkává se svým synovcem, francouzským králem Karlem V., při tajném jednání v malém hradu uprostřed lesů. Toho se rozhodnou využít spiklenci, kteří chtějí oba panovníky zavraždit.

Bauer Jan: Bratrstvo růžového kříže-19%
279 Kč 224 Kč

Prahu na sklonku 16. století vyděsí letáky záhadného Bratrstva růžového kříže, které se přes noc objevují na vratech kostelů. Jejich autoři slibují příchod dne osvícení a rozdrcení ďábla nevědomosti.

Bauer Jan: Ježíš - Tajemný muž z Betléma-19%
199 Kč 161 Kč

Lže autor Šifry mistra Leonarda? Všem, kteří pozorně četli Šifru mistra Leonarda jistě neuniklo, že ji napsal nikoliv nevěřící cynik, ale člověk hluboce věřící.

Bauer Jan: Král má starosti-19%
369 Kč 298 Kč

Nové vydání dvou historických detektivek Číše jedu pro krále a Císařova poslední vůle. Na večeři u krále Václava IV. byl otráven bavorský vévoda Fridrich.

Bauer Jan: Nesamozřejmé Československo 1918-1992-19%
399 Kč 322 Kč

Kniha populární formou provádí historií Československa od jeho vzniku až po jeho zánik, respektive vytvoření samostatných států Čechů a Slováků. Důraz je položen především na rozhodující momenty v dějinách republiky: anabáze čs.

Bauer Jan: Než přijde kat-18%
279 Kč 226 Kč

Písař zemského soudu s pověřením pro zvláštní úkoly Lukáš Trobl z Květnice vyšetřuje krádeže mrtvol ze židovského hřbitova.

Bauer Jan: Od faraónek k Maovi-18%
190 Kč 154 Kč

Kniha obsahuje zajímavé a záhadné příběhy světových dějin od starověku až do 20. století. Můžeme uvést např.

Bauer Jan: Převratné události v dějinách lidstva-19%
289 Kč 234 Kč

Vznik prvního písma v Sumeru a ve starém Egyptě, vítězné tažení Alexandra Velikého, výboje dobyvatele Čingischána, objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem či přistání Američanů na Měsíci a rozšíření internetu, to jsou jen některé z událostí, které měly r

Bauer Jan: Smrt na Karlštejně-19%
249 Kč 201 Kč

Na hradě Karlštejn se tajně schází panská opozice proti králi Václavu IV. s jeho bratrem, uherským králem Zikmundem. Po jedné takové schůzce je v hradní studni nalezeno mrtvé tělo člena královské rady. Šlo o nešťastnou náhodu, nebo o vraždu?

Bauer Jan: Smrt podle hvězd-18%
269 Kč 218 Kč

Když v zapadlém koutě Menšího Města pražského najdou zavražděnou nevěstku Rosálii, nikdo netuší, že stejně skončí další mladé dívky. Neznámý vrah si nevybírá. Zabíjí nevěstky, ale i počestné měšťanské dcerky nebo dokonce šlechtičny.

Bauer Jan: Spiklenci obruče a kladiva-18%
269 Kč 218 Kč

Za vlády krále Václava IV. byla z prostředků bohatých měšťanů sdružených v Bratrstvu obruče a kladiva uprostřed Dobytčího trhu na Novém Městě pražském zbudována kaple Božího těla.

Bauer Jan: Tajemná alchymistka-18%
279 Kč 226 Kč

Písař zemského soudu s pověřením pro zvláštní úkoly Lukáš Trobl z Květnice vyšetřuje vraždu svého přítele alchymisty Valentina Weigela, někdo ho zabil zřejmě proto, aby se mohl zmocnit tajného receptu. Z případu je však odvolán.

Bauer Jan: Tajemné stezky – Za branami Prahy-18%
279 Kč 226 Kč

V předcházející knize Před branami Prahy jsme se seznámili s východní částí okolí naší stověžaté matičky. Tentokrát budeme obcházet českou metropoli ze západní strany. Začneme na Zbraslavi, kde král Václav II.

Bauer Jan: Vraždící golem-18%
279 Kč 226 Kč

O pražské židovské čtvrti kolují pověsti, že prý zdejší rabín Jehuda Löw ben Becalel sestrojil umělého sluhu – golema, který mu slouží. Rabín Löw ho vybavil neuvěřitelnou silou, díky níž může golem i zabít.

Bauer Jan: Všude číhá smrt-19%
369 Kč 298 Kč

Opět se setkáváme se středověkými detektivy – rychtářem Nového Města pražského Jakubem Protivou z Protivce a mnichem Blasiem – a ocitáme se v době panování krále Václava IV. Jakub má nevyřízené účty s loupeživým rytířem Janem Zoulem z Ostředku.

Bauer Jan: Záhady pro rychtáře-19%
369 Kč 298 Kč

Nová vydání románů Výkupné za krále a Krvavý cejch se dvěma středověkými detektivy: novoměstským rychtářem Jakubem Protivou z Protivce a jeho přítelem mnichem Blasiem. Děj prvního se odehrává v neklidné době konce 14.