Zimní zahrada
209 Kč 167 Kč

Zimní zahrada exponuje intimní život hrdinky mezi dvěma muži na pozadí „velkých dějin“. Příběh se odehrává v rozpětí několika posledních desetiletí – do invaze, po invazi, po převratu. Svým způsobem jako by souvisel s autorčiným předcházejícím románe ..

Růže od Stalina
299 Kč 239 Kč

Mé jméno je Světlana Allilujevová. Narodila jsem se 28. února 1926. Můj otec zemřel roku 1953. Jmenoval se Josif Stalin. Jediná dcera sovětského diktátora měla až neuvěřitelný osud. V šestnácti se zamilovala do židovského lékaře, kterého její otec po ..

Revolver v kabelce
169 Kč 135 Kč

Jméno Nabokov znají všichni, hlavně díky Lolitě. Považujeme ho za klasika moderní literatury, jeho díla tvoří kánon – a také kult. Monika Zgustová přibližuje čtenářům jeho osobnost spisovatelskou, ale také lidskou. V novele Revolver v kabelce sleduje ..

Oblečené k tanci na sněhu
377 Kč 287 Kč

Monika Zgustová v díle na pomezí románu a literatury faktu Oblečené k tanci na sněhu zachycuje autentická svědectví devíti „silných, vnímavých a statečných" žen, které se dostaly do spárů jednoho z nejděsivějších totalitních režimů lidských dějin, a ..

Monika Zgustová: Růže od Stalina - Pohnutý osud Stalinovy dcery
299 Kč 269 Kč

Mé jméno je Světlana Allilujevová. Narodila jsem se 28. února 1926. Můj otec zemřel roku 1953. Jmenoval se Josif Stalin. Jediná dcera sovětského diktátora měla až neuvěřitelný osud. V šestnácti se zamilovala do židovského lékaře, kterého její otec poslal do gulagu.

Monika Zgustová: Zimní zahrada
209 Kč 188 Kč

Novela Zimní zahrada exponuje intimní život hrdinky mezi dvěma muži na pozadí „velkých dějin“. Příběh se odehrává v rozpětí několika desetiletí – do invaze, za normalizace, po převratu.