Žáček Jiří: Chytrolíni z Hloupětína
269 Kč 218 Kč

Po Hrůzostrašných pohádkách pro malé strašpytlíky, Čarodějných pohádkách pro malé kouzelníky, Chytrých pohádkách pro malé rozumbrady a svazku Ezopových bajek přicházejí básník Jiří Žáček a malíř Adolf Born s další knihou pro malé čtenáře.

Žáček Jiří: Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky
499 Kč 403 Kč

Hrůzostrašné pohádky o dracích, obrech, čertech, ježibabách, čarodějích, jezinkách a dalších strašidelných bytostech z domácích lidových pramenů i jiných evropských zdrojů vybral a barvitým jazykem převyprávěl Jiří Žáček.

Žáček Jiří: Nůše plná pohádek poskládaných do řádek
349 Kč 282 Kč

Nová kniha lidových i jiných pohádek ve verších okouzlí malé čtenáře nejen pohádkovými příběhy, ale také jim ukáže, jak líbezná, důvěrná, vtipná a krásná je jejich mateřština, jak umí zpívat.

Žáček Jiří: Ezopovy bajky
269 Kč 218 Kč

Podle dějepisce Herodota žil v Malé Asii v 6. století před Kristem otrok Aisopos čili Ezop. Byl prý hrbatý, znetvořený a koktavý, ale hlavu měl bystřejší a myšlení pronikavější než lidé urostlí a zdraví.

Žáček Jiří: S úsměvem
99 Kč 79 Kč

Po pravdě řečeno malíř Born není můj, ani váš, ale svůj. I když se jeho výtvarný jazyk a styl v průběhu let měnily, umělecky byl vždycky svůj. Tím přivlastňovacím slůvkem můj jsem myslel naši spolupráci.

Žáček Jiří: Sedmero pohádek na dobrou noc
199 Kč 161 Kč

Nové vydání sedmi roztomilých pohádek na dobrou noc. Přečtěte si o neposedných kůzlátkách, jak liška napálila medvídky, o koťátku, které zapomnělo mňoukat, o nenasytném kuřátku i jiné půvabné příběhy doplněné verši.

Žáček Jiří: Basta fidli neboli Tak pravil XY
99 Kč 79 Kč

Basta fidli je sbírka humorných a satirických výroků o světě, který není zdaleka tak srozumitelný, jak si myslíme. „Já také vím, že nic nevím,“říkával XY v dobrém rozmaru, „ale na rozdíl od Sokrata nejsem chlubivý.

Žáček Jiří: Kapesní zvěřinec
99 Kč 79 Kč

Dobrá zpráva: ve vesmíru nejsme sami, jsou tu s námi zvířata. Pes, který spí v křesle u televize – to už je vlastně poloviční člověk.

Kapesní zvěřinec je dobré mít stále při sobě.

Žáček Jiří: Café Robinson
99 Kč 79 Kč

Jsem náruživý „kavárenský povaleč“. Dokonce jsem si před pár roky na to téma napsal sonet. Kavárny si ovšem zaslouží ne jeden sonet, ale celou knížku básní.

Žáček Jiří: Z pohádkové postýlky
399 Kč 322 Kč

Povídání pro snílky z pohádkové postýlky s barevnými obrázky ke všem pohádkám.

Kniha přenese děti do kouzelného světa pohádek.

Žáček Jiří: Aprílové hádanky
149 Kč 121 Kč

Jiří Žáček napsal dětem pro radost pokračování Aprílového slabikáře. Nové hádanky seřazené podle abecedy a další jazykové rébusy a obrázkové luštěniny bohatě ilustrovala Veronika Balcarová.

Žáček Jiří: Hádej, hádej, hadači
229 Kč 185 Kč

Bohatě ilustrovaná knížka plná zábavných úkolů – hádanek, rébusů, doplňovaček a jiných „luštěnin“ textových i obrazových. Rozluštíte například šifrovanou básničku?

Žáček Jiří: Máte doma velrybu?
99 Kč 79 Kč

Barevné leporelo s obrázky Adolfa Borna a básničkami Jiřího Žáčka pro malé děti i malé čtenáře.

Máte doma velrybu? Kolik dalších zvířat byste mohli doma mít? A jak se dá s nimi společně žít, co dělají a co potřebují?

Žáček Jiří: Sonety
299 Kč 242 Kč

Nová básnická kniha nejlepších Žáčkových sonetů doprovázená výtvarnými artefakty ze světových malířských galerií.

Musím se přiznat, že dlouho mi sonety připadaly příliš staromódní, artistní.

Žáček Jiří: Čarodějné pohádky pro malé kouzelníky
449 Kč 363 Kč

Svět, ve kterém žijeme, je plný kouzel, která by lidem z počátku minulého století připadala neuvěřitelná. Díky televizi vidíme, co se děje na druhém konci světa, díky letadlům létáme rychleji a výš než ptáci.

Žáček Jiří: Aprílový slabikář
299 Kč 242 Kč

Žáčkův Aprílový slabikář naučí děti celou abecedu, naučí je číst. Básničky, říkanky a hádanky s barevnými obrázky přidávají ke každému písmenu jeho slova a ta slova se spojují v řeč, která se dá číst a psát i říkat zpaměti.

Žáček Jiří: 99 dědečků a 1 babička LIMERIKY
149 Kč 121 Kč

Žáčkova kniha limeriků nechce čtenáře dojmout, poučit ani ohromit, nýbrž pobavit a hlavně rozesmát, a k tomu přispívají rovněž ilustrace Michala Hrdého, který rád kreslil podle pravidel nesmyslné reality.

Žáček Jiří: Z říše krále Sedmilháře
199 Kč 161 Kč

Kniha přenese děti do fantastického světa krále Sedmilháře. Jak to v takovém království vypadá, zachytil ve svých ilustracích malíř Milan Janáček, a co všechno se tam stalo i nestalo, vypráví Jiří Žáček.

Žáček Jiří: Kdo učí ptáky zpívat
279 Kč 226 Kč

Nová básnická sbírka Jiřího Žáčka nemá za svým názvem otazník, ale najdeme ho ve verši: Čemu nás učí básně? Ptát se. Co je láska? Kdo nám proměňuje život? Čím hoří vášně a kde se rodí něha? A není rozum zrádce, když nám radí?

Žáček Jiří: Maličkosti z lásky
99 Kč 79 Kč

„Přece nemůžeš psát jen samé maličkosti!“ vytkl mi jeden z mých přátel. Tehdy jsem se rozhodl napsat poému nebo cosi na ten způsob, abych mu, i sám sobě, dokázal, že to umím také. Tak dlouho jsem se chystal na poému, až jsem se pustil do čtyřverší.