Colson Whitehead: Podzemní železnice

Colson Whitehead: Podzemní železnice


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Cora je otrokyně na bavlníkové plantáži, kde lidé žijí v příšerných podmínkách. Vede se jí ještě o něco hůř než ostatním, odvrhla ji i černošská vesnice. Celý popis

295
328 Kč Cena je uvedena včetně DPH.
295 Kč
Skladem u partnera 5+ kusů

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100016266047

Popis

Popis produktu

Cora je otrokyně na bavlníkové plantáži, kde lidé žijí v příšerných podmínkách. Vede se jí ještě o něco hůř než ostatním, odvrhla ji i černošská vesnice. Caesar, otrok, kterého páni nedávno přikoupili, vypráví Coře o podzemní železnici a přesvědčí ji k riskantnímu útěku na sever.

Ve Whiteheadově pojetí nepředstavuje Podzemní železnice jen historický krycí název pro síť tajných cest, dráha tu získává i fyzickou podobu. Strojvůdci skutečně obsluhují ilegální podzemní tratě a tunely. Coru a Caesara odváží na sever zchátralý nákladní vagon, který hluboko pod povrchem země s námahou táhne parní lokomotiva.

Whitehead mistrně vykresluje formy násilí páchaného na černoších v období před občanskou válkou a jeho vyprávění postupně přerůstá ve velkou americkou ságu.

Podzemní železnice nevypráví jen o zoufalém odhodlání jedné ženy, která touží uniknout hrůzám otroctví, nabízí nám i působivou reflexi dějin.

Kniha Podzemní železnice získala v roce 2016 National Book Award a v roce 2017 Pulitzerovu cenu.

 

  • Datum vydání: 01. 04. 2018
  • Počet stran: 328
  • ISBN: 978–80–7565–301–7
  • Vazba: Pevná s přebalem lesklá

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Colson Whitehead
Typ(vazba) vázaná
Jazyk česky