Valja Stýblová: Na konci aleje

Valja Stýblová: Na konci aleje


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Román na konci aleje přibližuje život seniorů, kteří se uchýlili do domova důchodců, ale i těch, kteří žijí mimo něj. Celý popis

257
286 Kč Cena je uvedena včetně DPH.
257 Kč
Skladem u partnera 5+ kusů

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100016273081

Popis

Popis produktu

Román na konci aleje přibližuje život seniorů, kteří se uchýlili do domova důchodců, ale i těch, kteří žijí mimo něj. Na postavě berního úředníka Skoumala autorka ukázala, co starého člověka těší a trápí, jeho vrtochy, paličatost a tvrdohlavé odmítání nových věcí a názorů na život. Kupodivu i život důchodce je plný plánů při hledání nového partnera, chytrého využívání životní zasloužilosti v příbuzenských vztazích a promyšleného ovlivňování majetkových poměrů v rodině.

To vše líčí autorka s humorem a ironií. Úzkoprsost a citové vydírání Skoumala ale dokáže také nespravedlivě ublížit. Žádnou tragédii nezpůsobí, spíš jde o komické a směšné situace umocněné stařeckým sobectvím, ale psychologicky působivé líčení jeho posledního úseku života dává tušit, že to, co se jeví jako omluvitelný vrtoch, bylo v povaze člověka, už když byl mladší, a je to dobře čitelné z jeho vztahu k druhým lidem.

  • Datum vydání: 01. 09. 2014
  • Počet stran: 192
  • ISBN: 978–80–7244–360–4
  • Vazba: Pevná bez přebalu lesklá

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Valja Stýblová
Typ(vazba) vázaná
Jazyk česky