Buďtea nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně

Bezdrátová sluchátka

Bezdrátová sluchátka jsou velice populární pro komfort při nošení – jejich hlavní předností je absence kabelu. Jsou vhodná pro sportovce i běžné uživatele, které přítomnost drátu klasických sluchátek obtěžuje. Jak vybrat ta nejlepší bezdrátová sluchátka a co je ANC technologie? Poradíme vám s výběrem!

Zobrazit více

Typy bezdrátových sluchátek

Bezdrátová sluchátka lze rozdělit dle typu provedení do 2 základních skupin:

 • Bezdrátová sluchátka do uší (intraaurální) – nasazují se přímo do ucha, obvykle v podobě pecek nebo špuntů. Výhodou jsou malé rozměry a nižší cena.
 • Bezdrátová sluchátka přes uši (supraaurální a circumaurální) – sluchátka doléhající na ušní boltec. Výhodou je lepší izolace, nevýhodou však jejich vyšší hmotnost.

True Wireless sluchátka přináší naprostou svobodu během poslechu!  

Tato sluchátka tvoří pouze dva samostatné moduly, které jsou naprosto osvobozeny od drátů (nejsou propojeny ani sami mezi sebou). S chytrým telefonem i spolu navzájem se propojují pomocí Bluetooth. Na jedno nabití vydrží přehrávat i 10 hodin a dobíjí se pomocí speciálního pouzdra. Z tohoto důvodu jsou u výdrže uvedeny dva parametry – výdrž na jedno nabití a celková výdrž s pouzdrem.


Bezdrátová sluchátka s ANC

Některá True Wireless sluchátka a sluchátka přes celé ucho poskytují technologii ANC (Active Noise Cancelling). Dokážou účinně odstínit ruch v okolí, a vy si tak můžete vychutnat poslech naplno. Tuto funkci jde snadno vypnout, a vy se opět můžete soustředit na to, co se děje kolem vás. 


INFO:

ANC sluchátka najdete vždy jako špunty či sluchátka přes uši. Aby technologie správně fungovala, je nutné zvukovod řádně utěsnit, což by například klasické pecky nesplnily..


Sluchátka na doma nebo k TV

Běžně se jedná o sluchátka přes uši, která jsou komfortní na domácí nošení. Ideální jsou otevřené mušle. S televizorem nebo dalšími zařízeními se propojují skrze Bluetooth. Určitě oceníte funkci prostorového zvuku pro maximální prožitek při sledování filmů.


Sluchátka k notebooku a PC

Jsou běžně k dostání v podobě konstrukce přes uši pro komfortní delší nošení. Mušle mohou být otevřené i zavřené. Dobře izolují okolní zvuky a vynikají osobitým herním designem se světelnými prvky.


Sportovní bezdrátová sluchátka

Aby sportovní bezdrátová sluchátka při sportu perfektně seděla, bývají opatřena úchytkami za uši, které udrží sluchátka při pohybu na místě. Obvykle jsou sportovní sluchátka typu špunty, protože lépe drží v uchu. Běžně odolávají vodě, potu a náročnějším outdoorovým podmínkám. Hledejte ta s označením minimálně IPx4.


Věděli jste, že...

... na trhu najdete mnoho dalších druhů specializovaných sluchátek? Kromě klasických sluchátek do uší a sluchátek přes hlavu pořídíte také sportovní sluchátka, sluchátka k televizi nebo herní sluchátka.


Způsob připojení bezdrátových sluchátek

Drtivá většina sluchátek se propojuje s dalšími zařízeními skrze moderní bezdrátovou technologii Bluetooth. 

 • Bluetooth 5.2 – moderní verze, která poskytuje maximální vylepšení zvuku, a navíc snižuje nároky na spotřebovanou energii. 
 • Bluetooth 5.1 – verze, která zlepšila kvality především v oblasti polohy a navigace. 
 • Bluetooth 5.0 – u této verze došlo k výraznému zlepšení přenosu zvuku. 
 • Bluetooth 4.0 – najdete u starších modelů sluchátek, má horší zvukové přenosy a připojení není tak stabilní jako u novějších verzí. 

Způsob nabíjení a výdrž bezdrátových sluchátek

Bezdrátová sluchátka je třeba pravidelně dobíjet. True Wireless sluchátka se dobíjí pomocí nabíjecí stanice, další modely pomocí USB portu. Kapacita baterie i spotřeba energie, a tedy výdrž baterie, se u jednotlivých modelů a typů sluchátek liší, kapacita se uvádí v miliampér hodinách (mAh).

Běžně vydrží sluchátka na jedno nabití hrát několik hodin. Před koupí ověřte také kapacitu nabíjecí stanice – ta bývá často vybavena odolnými Li-lon bateriemi, které umožňují opakované nabití sluchátek bez toho, aby bylo třeba dobít napájecí stanici. Sluchátka tak mohou pracovat až 40 hodin. 

→ Dobití baterie trvá v závislosti na její kapacitě, druhu sluchátek a režimu poslechu 20 minut i několik hodin.  Například při aktivaci ANC technologie pro potlačení okolního ruchu se sluchátka vybíjí až o třetinu rychleji než v normálním režimu. 


TIP!

V případě potřeby je možné dokoupit k některým typům bezdrátových sluchátek příslušenství ke sluchátkům, v podobě náhradních špuntů či sluchátkových zesilovačů.


Provedení mušlí bezdrátových sluchátek

Způsob provedení mušlí sluchátek (plochy přiléhající na uši) ovlivňuje kvalitu poslechu.

 • Otevřené mušle – mají postranní otvory, výhodou je lepší kvalita zvuku, nevýhodou nedostatečná eliminace okolních zvuků, zvuk ze sluchátek se nese do okolí, sluchátka proto nejsou příliš vhodná do rušného prostředí (např. hromadné dopravy apod.).
 • Zavřené mušle – nemají postranní otvory, dobře eliminují okolní ruchy a zvuk ze sluchátek se nešíří dále, nevýhodou je mírné zkreslení zvuku. Využijete je např. při nošení ve městě. 

Provedení náušníků bezdrátových sluchátek

Náušníky přiléhají těsně k uchu a tvoří výslednou zvukovou stopu. Na trhu najdete několik druhů náušníků dle použitého materiálu:

 • Plastové náušníky – jejich výhodou je dobrá přilnavost, odolnost a kvalitní tlumení, nevýhodou může být nekomfortní tuhost, setkáte se s nimi u levnějších modelů sluchátek.
 • Textilní náušníky – velmi komfortní náušníky v široké škále provedení, nevýhodou může být vyšší cena.
 • Kožené náušníky – kvalitní a stylové pohodlné náušníky s dlouhou životností, nevýhodou je náročnější údržba a vyšší cena.

Jaké funkce u bezdrátových sluchátek oceníte?

 • Hlasový asistent – umožňuje pohodlně ovládat hlasitost, přehrávání skladeb apod. skrze aplikaci.
 • Přijímání hovorů – díky mikrofonu můžete propojením s chytrým telefonem skrze sluchátka vyřizovat telefonní hovory. 
 • NFC technologie – umožňuje vykonávat nejrůznější bezdrátové úkony mezi zařízeními na krátkou vzdálenost. 
 • Herní režim – snižuje zpoždění sluchátek tak, aby byla zajištěna maximální synchronizace zvuku i obrazu pro co nejlepší požitek ze hry. 
 • Prostorový zvuk – najdete nejčastěji u sluchátek na doma, oceníte jej při sledování filmů, zvuk přichází z různých stran a prohlubuje tak celkový prožitek.


Potřebujete poradit s dalšími parametry?

Poradíme vám v našem průvodci výběrem Jak vybrat sluchátka?


Tipy na nákup bezdrátových sluchátek

 • Bezdrátová sluchátka od firmy Xiaomi vydrží hrát až 26 hodin, spárujete je snadno pomocí Bluetooth 5.0, a k dostání jsou navíc za velmi příznivou cenu. 
 • JBL nabízí bezdrátová sluchátka v podobě pecek i klasických sluchátek na uši. Některé modely jsou vodotěsné, a tak se nemusíte bát, brát je s sebou kamkoliv na cesty!
 • Niceboy bezdrátová sluchátka si zamilujete pro jejich perfektní zvuk, dlouhou výdrž a osobitý design. Vybírat můžete z pecek, sluchátek přes hlavu i sportovních sluchátek, které dokonale drží na svém místě i při běhu. 
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Řazení
1025 produktů
Samsung Galaxy Buds2 SM-R177

můžete mít DNES

MALL
LAMAX Dots2 Wireless Charging, černá

můžete mít DNES

MALL
Niceboy HIVE Pins 2 ANC, černá

můžete mít DNES

MALL
KOSS BT221i bezdrátová sluchátka

můžete mít DNES

MALL
Buxton BHP 7502 mk2, růžová

můžete mít DNES

MALL
Alum online Bezdrátová sluchátka - jednorožec

můžete mít 8.2.

OTL Technologies PAW Patrol dětská bezdrátová sluchátka

můžete mít DNES

MALL
Evolveo SupremeSound 8EQ

můžete mít DNES

MALL
MG L400 bezdrátové sluchátka s kočičíma ušima, modré

můžete mít 9.2. - 10.2.

Carneo S9 Boost

můžete mít DNES

MALL

Bezdrátová sluchátka

Hledáte stylová a kvalitní výkonná bezdrátová sluchátka? Vybírejte na Mall.cz. V nabídce máme kvalitní intraaurální bezdrátová sluchátka do uší, i supraurální a cicumaurální sluchátka přes uši!

Bezdrátová sluchátka vytříbených designů a vysoké kvality nabízí značky Niceboy, Sony, JBL, Beats, KOSS, MARLEY, MARSHALL, Panasonic, Sennheiser a mnoho dalších.