FujiFilm X-T10 + 18-135 Black

Značka: FujiFilm Náš kód: 917047001

Doprava zdarmaVýprodej

FujiFilm X-T10 + 18-135 Black

Fotoaparát nejvyšší třídy s 16MPix APS-C snímačem X Trans 3, revolučním „Real-time“ hledáčkem s rozlišením 2,36 mil. bodů, robustní konstrukcí a klasickými ovládacími prvky. Celý popis

32990
32 990 Kč včetně RP a DPH
Cena s MALL kartou:
30 990 Kč
více info zde
Již se neprodává
Více informací

Dostupnost není známa

U tohoto zboží momentálně nemůžeme garantovat jeho dostupnost.
Přejete-li si být informováni o změně, klikněte na tlačítko Mám zájem.

Jakmile budeme moci dostupnost garantovat, kontaktujeme Vás.

Informace o Garantované dostupnosti

Popis

Popis produktu

Fotoaparát nejvyšší třídy s 16MPix APS-C snímačem X Trans 3, revolučním „Real-time“ hledáčkem s rozlišením 2,36 mil. bodů, robustní konstrukcí a klasickými ovládacími prvky.

Milovníci fotografie ocení vyjimečnou kvalitu obrazu, které fotoaparát dosahuje díky unikátní technologii zobrazování barev, jeho lehký kompaktní plášť a novy systém autofokus, jehož vyhody se naplno projeví při zachycování objektů v pohybu. Kromě toho je fotoaparát vybaveny elektronickym real-time hledáčkem, ktery umožňuje zvětšení až 0,62×, precizní HD displej s rozlišením 2,36 milionů bodů a rekordně krátké zpoždění pouhych 0,005 s.

Model X-T10 používá snímač APS-C X-Trans CMOS II s vestavěnou obsluhou autofokus a fázovou detekcí. Díky spojení vysoce výkonného mechanismu zpracování obrazu, možností objektivů FUJINON a unikátní technologie zobrazování barev nabízí fotoaparát skvělé rozlišení a vynikající kvalitu obrazu. Nový systém autofokus modelu X-T10 umožňuje tradiční jednorázové 49-bodové ostření, které se vyznačuje rychlostí a přesností, dále dva nové režimy: zónový a široký se sledováním, ve kterých lze pohyblivé objekty sledovat ve větším 77-bodovém poli, což značně usnadňuje zachycování objektů. Za zmínku stojí také režim AF-C a režim intervalového snímání s rychlostí do 8,0 snímků za vteřinu. Fotoaparát tedy zaručuje vysokou kvalitu obrazu, kterou známe z řady X, a použití v mnohem větším spektru podmínek focení.

Hlavní přednosti fotoaparátu Fujifilm X-T10

Lehký kompaktní plášť fotoaparátu byl koncipován tak, aby zachovával všechny charakteristické prvky řady X. Vrchní a spodní desky jsou vyrobeny z hořčíkové slitiny, která je lehká a zároveň velmi odolná. Na vrchní destičce jsou umístěna tři precizně provedená hliníková ovládací kolečka, která modelu X-T10 zaručují dokonalý vzhled a uživateli intuitivní změny nastavení clony, doby expozice a funkcí fotoaparátu, aniž by odváděly jeho pozornost od fotografovaných objektů. Na zadní straně fotoaparátu se nachází 3-palcový vyklápěcí LCD displej s rozlišením 920 tisíc bodů, který se hodí k fotografování nad hlavami i těsně při zemi. Výrobek je nabízen ve dvou barevných variantách: černé a stříbrné.

Přepínač automatického režimu umožňuje přejít do plně automatického pokročilého režimu SR AUTO. V tomto režimu fotoaparát sám nastavuje parametry optimální pro snímání dané scény a maximálně usnadňuje fotografování. Fotoaparát lze přizpůsobit individuálním potřebám pomocí nastavení dvou ovládacích koleček a sedmi tlačítek funkcí. Ve střední části vrchní destičky těla přístroje se nachází vestavěný vyskakovací blesk. Díky technologii Super Intelligent Flash nastavuje blesk automaticky intenzitu světla pro danou scénu.


Real-time hledáček

Velký a rychlý hledáček fotoaparátu X-T10 umožňuje zvětšení 0,62× a zpoždění pouhých 0,005 s. Náhled v HD kvalitě a reálném čase díky použití nového elektronického real-time hledáčku s organickým panelem EL a rozlišením 2,36 milionů bodů. Viditelnost byla zlepšena díky automatické regulaci jasu hledáčku, která se uzpůsobí intenzitě okolního světla. Displej, který poskytuje náhled v reálném čase, lze nastavit také na režim fotografického náhledu (Preview Pic. Effect), v němž se zohledňuje různé podmínky focení nebo nabízí přirozený pohled blízký tomu, co vidí lidské oko. Čidlo oka v hledáčku automaticky přepíná zobrazované informace, když je fotoaparát ve svislé poloze, což u modelů s optickým hledáčkem nelze.


Spojení snímače X-Trans CMOS II s procesorem EXR II zajišťuje výjimečnou kvalitu obrazu a rychlost snímání

Aparát je vybavený snímačem Fujifilm APS-C X-Trans CMOS II 16,3 MPix. Unikátní snímač filtrů barvy s náhodným vzorcem redukuje vznik moiré proužků a zamezuje chybnému zobrazování barev bez nutnosti použití optického nízkofrekvenčního filtru. Použití nízkofrekvenčního filtru totiž zhoršuje kvalitu obrazu. Bez něj se do snímače dostává více světla. Snímač spolupracuje s procesorem EXR II, který zpracovává obraz, a zajišťuje tak jedinečné rozlišení s nízkou hladinou šumů.

Společnost Fujifilm spojila možnosti procesoru v oblasti redukce šumů s odpovídající technologií montáže destiček s plošnými spoji, aby se co nejvíce omezil vznik šumů na fotografiích snímaných s vysokou citlivostí. Díky tomu mají uživatelé fotoaparátu k dispozici citlivost ISO až 51200. Po nastavení vysoké citlivosti zůstává tedy hladina šumů nízká a černé odstíny si zachovávají svou intenzitu, což rozšiřuje možnosti focení při slabém osvětlení.

Fotoaparát je vybaven unikátním optimalizátorem modulace objektivu, který díky použité technologii zpracování obrazu zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu fotografií. Optimalizátor využívá výkon a optickou charakteristiku používaného objektivu a koriguje tak mj. difrakční rozmazání, zajišťuje ostrost celé plochy snímku a realistický 3D efekt.

Výjimečné rychlosti autofokusu (0,06 s) dosahuje fotoaparát díky unikátnímu systému autofokusu s fázovou detekcí, který je součástí snímače. Fotoaparát vybavený rychlým procesorem EXR II se spustí za necelých 0,5 s, zpoždění závěrky činí 0,05 s a odstup vefocení snímků 0,5 s.

Nový systém autofokus umožňující zónový režim a široký režim se sledováním, které maximálně usnadňují snímání pohybujících se objektů.

Ideálně barevné snímky s režimem simulace filmu a umělecké fotografie

80 let zkušeností společnosti Fujifilm ve výrobě fotografických filmů se projevuje také v nesrovnatelné kvalitě obrazu. Díky tomu fotoaparát zachycuje teplé tónování pokožky, světlý blankyt nebe i bohatou zeleň stromů tak, jak to fotograf vidí ve skutečnosti. Model X-T10 nabízínový režim simulace filmu Classic Chrome, který se vyznačuje potlačeným tónováním a hlubokým zobrazováním barev. Uživatelé mají na výběr také z 10 dalších režimů ve stylu efektů známých z tradičních filmů značky Fujifilm. Nabízeny jsou barevné pozitivní filmy (VELVIA,PROVIA a ASTIA), profesionální, barevné negativní filmy (PRO Neg.Std a PRO Neg.Hi),monochromatické filtry (MONO se žlutým filtrem Ye, červeným R nebo zeleným G) a SEPIA.

Fotoaparát X-T10 je také vybaven funkcí Pokročilý filtr, která uživateli nabízí výběr z 8uměleckých efektů:

  • Zvýraznění barev – zvýraznění kontrastu a sytosti barev.
  • Jednorázový fotoaparát – přidá stínování okrajů, aby snímek vypadal jako fotografie pořízená jednorázovým fotoaparátem.
  • Miniatura – přidá rozmazání horních a dolních částí obrazu pro efekt diorama nebo miniatury.
  • Dynamické tónování – fantaskní efekt s použitím zesíleného tónování.
  • Částečné zabarvení – zachová jednu vybranou barvu a všechny ostatní zobrazí na snímku jako černo-bílé. Na výběr je červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá nebo fialová.
  • Světlé tónování – zvýšení jasu a zároveň snížení kontrastu pro snímek ve světlejších odstínech.
  • Tmavé tónování – vytváří rovnoměrné tmavé tónování s několika zvýrazněnými světlými částmi obrazu.
  • Změkčená ostrost – vytváření obrazu, který je rovnoměrné změkčený po celé ploše.

Funkce nazvaná Mnohonásobná expozice umožňuje spojení dvou samostatných snímků do jednoho obrazu, což je ideální řešení v situaci, kdy chce uživatel do snímku přidat dalšíosoby.

Fotoaparát používá poměry stran 3:2, 16:9 a 1:1 (čtverec), čímž nabízí fotografovi celouškálu stylů fotografování.

Kromě toho je k dispozici i pokročilý režim SR AUTO, který rozpoznává tváře a různé typy scény, automaticky nastavuje optimální ostrost, expozici, citlivost ISO a další.

Režim záznamu v odstupech umožňuje vytvářet sekvence záběrů v odstupu od 1 vteřinydo 24 hodin (až 999 snímků).

Fotoaparát je vybavený nehlučnou elektronickou závěrkou, která může pracovat rychlostí 1/32000 s. S fotoaparátem lze úspěšně fotit na sněhu nebo na pláži pod oblohou bez mrakůs použitím malé hloubky ostrosti a široké clony. Nehlučná digitální obsluha fotoaparátu umožňuje snadněji zachytit přirozené chování zvířat a spící děti.

Z dalších funkcí stojí za zmínku digitální členění obrazu (Digital Split Image), které usnadňuje ruční nastavování ostrosti a nasvícení ostrých oblastí snímku a které rozlišuje oblasti s vysokým kontrastem kolem kontur objektu. Tyto oblasti lze odlišit bílou, červenou nebomodrou barvou, což usnadní zaostření i v podmínkách, kdy je nastavování ostrosti problematické.

Fotoaparát X-T10 je schopný plynule nahrávat filmy ve Full HD kvalitě s rychlostí 60 snímků za vteřinu. Lze také nastavit rychlost 50, 30, 25 nebo 24 snímků za vteřinu.
Pro potřeby natáčení lze použít režimy simulace filmu, např. nový režim Classic chrome **a také přesně nakonfigurovat rovnováhu bílé.
Při natáčení filmu je možné využít i ruční nastavení expozice. Prostřednictvím nastavení clony, doby expozice a citlivosti ISO můžete natáčet film s použitím svých vlastníc hnastavení expozice.

Inteligentní hybridní autofokus umožňuje rychlé a přesné nastavení ostrosti pomocí přepínaní mezi autofokusem s fázovou detekcí a autofokusem s detekcí kontrastu podle snímané scény dokonce i během natáčení filmu. Uživatel si také může ostrost nastavit ručně.

Vestavěné Wi-Fi

Fotografie a snímky lze jedním kliknutím poslat na smartphone nebo na jiná zařízení.Aplikace umožňuje prohlížet, vybírat a importovat fotografie a filmy uložené ve fotoaparátu pomocí smartphonu bez nutnosti zadávat identifikační údaje a hesla. Kromě toho lze ze smartphonu nebo tabletu ke snímkům přidat informaci o lokalitě.

Existuje také možnost poslat snímky přímo z fotoaparátu na tiskárnu Instax Printer pro okamžitý tisk kopií Instax.


Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Typ displeje LCD
Počet objektivů jeden objektiv
Optický stabilizátor obrazu ano
Hledáček elektronický
Wi-Fi ano
Typ senzoru CMOS
Efektivní počet megapixelů 16.3 mpx
Poměr stran (š:v) 3:2 / 1:1 / 16:9
Maximální rozlišení 4896 x 3672 bodů
Barevný filtr R-G-B
Světelnost objektivu (T) 3.5
Světelnost objektivu (W) 5.6
Min. ohnisková vzdálenost 18 mm
Min.ohnisk.vzdál. po přepočtu 27 mm
Max. ohnisková vzdálenost 135 mm
Max.ohnisk.vzdál. po přepočtu 203 mm
Koeficient prodloužení 1.5 ×
Maximální čas závěrky 30 s
Velikost displeje 3 "
Měření se zdůrazněným středem ano
Zonální měření ano
Bodové měření ano
Rozpoznávání tváře ano
Korekce expozice ±3EV in 1/3EV
Max. rozlišení videosekvence 1920 x 1080 bodů
Ozvučené videosekvence Ano
Patice pro externí blesk ano
Ukládání v RAW ano
Ukládání v TIFF ne
Ukládání v JPEG ano
Manuální vyvážení bílé ne
Maximální ISO citlovost 51200
Minimální ISO citlovost 100
Datová média SD / SDHC / SDXC
USB ano
TV výstup ne
Napájení LI-ION akumulátor
Hmotnost 871 g
Barva černá
Šířka 118.4 mm
Výška 82.8 mm
Hloubka 40.8 mm
Minimální čas závěrky 1 / 4000 s
Modelová řada X-T10
Počet snímků/s(videosekvence) 60p