Campingaz Desinfekční prostředek Instablue Standard 2,5 l
149x

Campingaz Desinfekční prostředek Instablue Standard 2,5 l

349 Kč

Sanitární prostředek nezbytný při používání chemické toalety. Musí se přidat do spodní odpadní nádrže, kde pomáhá ničit bakterie, viry a potlačovatt zápach. K dostání v objemu 2,5 l.

Od prodejce MALL
-15%
Campingaz Desinfekční prostředek Instablue Extra 1 l
21x

Campingaz Desinfekční prostředek Instablue Extra 1 l

319 Kč
269 Kč

Sanitární prostředek nezbytný při používání chemické toalety. Musí se přidat do spodní odpadní nádrže, kde pomáhá ničit bakterie, viry a potlačovat zápach. K dostání v objemu 1 l.

Od prodejce MALL
-15%
Campingaz Čisticí prostředek Instapink 1 l
37x

Campingaz Čisticí prostředek Instapink 1 l

319 Kč
269 Kč

Výkonná a biologicky odbouratelná čisticí a deodorační chemie InstapinK do vrchní části mísy chemických WC. Pomáhá chránit životnost toalet a pomáhá proti vodnímu kameni. K dostání v praktické lahvi o objemu 1 l.

Od prodejce MALL
Campingaz Chemická toaleta 20 l Portable toilet combo
70x

Campingaz Chemická toaleta 20 l Portable toilet combo

2 999 Kč

Další nabídka za 2 939 Kč

Ideální na kempování, pro zahradní domky apod. Chemická toaleta Campingaz se skládá ze 2 snadno oddělitelných zásobníků, horního pro vodu na splachování (15 l) a spodního pro odpad (20 l). Mísa a prkénko s antimicrobial ochranou odolávají plísním a eliminují zápach. Pro snadnou manipulaci naleznete vzadu spolehlivá madla.

Od prodejce MALL
Happy Green Přenosná toaleta - 20 litrů
223x

Happy Green Přenosná toaleta - 20 litrů

2 499 Kč

Přenosná toaleta Happy Green 20 l má přirozenou sedací výšku, objem odpadní nádrže 20 l, objem nádrže na čistou vodu 14 l, hmotnost je 5,5 kg.

Od prodejce MALL
BRANQ WC kbelík 22l
4x

BRANQ WC kbelík 22l

625 Kč

rozměry 375 × 344 × 370 mm praktický kbelík/sedák vyroben z vysoce kvalitního polypropylenu pevná konstrukce barevné provedení – šedá/antracit

Iso Trade ISO 3410 Solární sprcha Camp Shower 40 l

Iso Trade ISO 3410 Solární sprcha Camp Shower 40 l

299 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Přenosná solární sprcha z PVC. Vynikající při kempování a akcích v přírodě, lehká a skladná. Na slunci ohřeje cca 40 litrů vody. Vhodná i pro autocamping, pro osamocené cestovatele v oblastech s problematickou hygienou a hlavně jako záloha do domácího vybavení pro krizové situace.

Partner: muchnin.cz
Iso Trade ISO 1168 Solární sprcha KING CAMP 20 l

Iso Trade ISO 1168 Solární sprcha KING CAMP 20 l

189 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

KEMPOVÁ SOLÁRNÍ SPRCHA 20 L Praktická sprcha se osvědčí všude tam, kde není k dispozici teplá voda a elektřina – v kempu, na zahrádce, na táborech, na pěším i cyklistickém výletě, na čundru atp. Vhodná také k moři, aby člověk mohl ze sebe spláchnout slanou vodu po koupání.

Partner: muchnin.cz
BRANQ WC kbelík 15,5l - černý

BRANQ WC kbelík 15,5l - černý

580 Kč

rozměry 275 × 245 × 230 mm praktický kbelík/sedák vyroben z vysoce kvalitního polypropylenu pevná konstrukce barevné provedení – šedá/antracit

Chemická WC

Chemické WC využijete na cestách v karavanech a obytných přívěsech. Použít jej můžete i na chatě a chalupě či na stavbách, zkrátka všude tam, kde není možné napojení na septik či kanalizaci. Odpad se pomocí rozkladové chemie rozloží, a nádoba se následně vyprázdní například do kanalizace. Díky tzv. zelené chemii je odpad biologicky snadno odbouratelný.

Jak funguje chemické WC

Chemické WC se skládá ze dvou části. Horní část má vzhled klasické toalety s oplachem a je doplněna nádrží na vodu. Spodní část je sběrná nádoba na odpad a vodu. Ve spodní části dochází k rozkladu nečistot a eliminaci zápachu s pomocí rozkladové chemie.

Jak dlouho vydrží chemické WC

Doba používání závisí na objemu sběrné nádoby. Ta má obvykle objem mezi 15 až 20 l. Větší objem obvykle nedoporučujeme, vyprazdňování by bylo příliš náročné. Objem nádoby umožní cca 50 spláchnutí. Vyprázdnění se provádí do kanalizace (kanál, běžné WC), v kempech jsou pro vyprázdnění vyhrazena místa. Pokud používáte chemii šetrnou k životnímu prostředí (takzvaně zelenou chemii), můžete obsah vylít do vykopané díry a následně zahrnout.

Pevné chemické WC

Pevné chemické WC předpokládá zabudování a uchycení horní části. Spodní nádoba je poté snadněji přístupná pro vyprázdnění. Pevně zabudované chemické WC může být doplněno ukazatelem naplnění. Některé modely se pro splachování připojují k vodovodu. Pevné chemické WC se hodí na často užívané chaty a chalupy, kam jezdíte i mimosezónně.

Přenosné chemické WC

Přenosné chemické WC nemá pevně zabudovanou základnu a je plně mobilní. Nádrž na odpad má ale menší objem než u pevných chemických WC, proto se hodí do sezóně užívaných chat či chalup.

Chemie pro chemické WC

→ Speciální chemikálie, které se starají o rozložení odpadu, dezinfekci a eliminaci zápachu.

Rozkladová chemie

Prostředky na rozklad se nalévají přímo do odpadní nádoby při každém vylévání. Můžete je zakoupit v balení o objemu až 0,5 až 2 l. Dávkování závisí na objemu nádoby. Vybrat můžete modrou nebo zelenou chemii.

  • Modrá chemie obsahuje Bromo-Nitropan-diol a dusičnan vápenatý. Chemie ničí veškeré bakterie a zápach.
  • Zelená chemie obsahuje dusičnan vápenatý a je biologicky odbouratelná.

Chemie pro údržbu

Nalévá se do prostoru nádrže na oplachování. Během splachování provoní toaletu a dezinfikuje nádrž.

Čisticí chemie

K použití v odpadní nádrži. Doporučuje se čištění vždy po 3 měsících používání. Prostředek rozpustí odolné nečistoty a usazeniny.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Chemická WC.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Chemická WC výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Chemická WC akce.