Pikatec Ochrana kamene

Pikatec Ochrana kamene

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Ochranný prostředek je speciálně určen k vnitřnímu i venkovnímu ošetření kamenů a kamenných výrobků. Chrání povrch před poškozením, poskytuje UV ochranu, brání šíření hub a plísní, prodyšnou membránou uzavře povrch kamene, takže kámen může dál „dýchat“, ale nenasakuje do sebe vodu. Celý popis
699 Kč
Cena je uvedena včetně DPH.
Partner: PIKATEC

Skladem u partnera 5+ kusů

27.7.2021 - 28.7.2021 při doručení na adresu
Možnosti doručení
 

Zboží partnera PIKATEC

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100004051394

Popis

Ochrana kamene (Nano Protect Stone), využití 10–30 m2 Prostředek je speciálně určen k vnitřnímu i venkovnímu ošetření kamenů a kamenných výrobků, kde chcete, aby kámen byl schopen vylučovat vnitřní vlhkost (tzv. dýchal). Jedná se především kamenné podlahy, kuchyňské desky, sochy, kamenné dlažby i obklady, zárubně a stavební prvky. neuzavírá póry na povrchu, tudíž kámen tzv. „dýchá“. Je to způsobeno tím, že prostředek tvoří na povrchu membránu, která sice nepropouští kapky vody dovnitř, ale naopak propustí mnohonásobně menší částice páry čili vodou nasyceného vzduchu směrem ven. Vlhkost se tedy z kamene dostane ven.

Kámen se méně špiní, lépe čistí, omývá a udržuje. Povrchová membrána obsahuje nanočástice, které jsou usazeny v hrubé struktuře kamene těsně pod povrchem, a celý systém je tak zpevněný a vydrží mnohem více než neošetřený materiál. Navíc politura se vsákne těsně pod povrch, tudíž nepůsobí jako lak, pouze zvýrazní přirozenou barvu a lesk kamene. Nová, revoluční receptura nanotechnologického prostředku, který na lakovaném povrchu vytváří neviditelnou transparentní vrstvu z nanočástic (miliardtina metru), tedy jakýsi tvrdý ochranný štít. Vniká do pórů ve struktuře laku a uzavírá jej, čímž ho povrchově chrání. Vyhlazuje jeho povrch a díky přítomnosti tvrdých nanočástic oxidů jej zpevňuje. Má dlouhodobé působení – 12 měsíců, zajistí ochranu před škrábanci od drobných nečistot a prachu, ochranu před vlivy solí, chemikáliemi, různými detergenty, výkaly ptáků, pyl a UV zářením. Polituru nanášejte výhradně na plochy předmyté a vyčištěné.

Spotřeba produktu je přibližně 10 – 30 m2 (dle druhu materiálu). 

Návod k použití:

Přípravek Nano Protect Stone nanášejte pouze na plochy očistěné a připravené přípravkem Nano Clean Stone. Před použitím důkladně protřepejte! Jelikož se jedná o nanotechnologii, nanášejte opravdu jen malé množství prostředku, jinak zbytek pouze setřete při následném rozleštění. Aplikaci politury rozdělíme do dvou skupin: 1/ Aplikace na leštěný kámen (žula, mramor apod), 2/ Aplikace na hrubý povrch (pískovec apod).

  1. Aplikace na lěštěný kámen: Rovnoměrně rozetřete, nejlépe nesavým hadříkem na viditelný film. Nechte zhruba 30 minut zaschnout, kdy film lehce zesvětlá, a vyleštěte do vysokého lesku. Neaplikujte na přímém slunci, ale již po 90 minutách můžete povrch vystavit přímému slunci. Po takovémto ošetření odolává i vodě. Politura tuhne shora, tudíž pod tvrdnoucí horní vrstvou je po dobu 12 hodin ještě měkká spodní část politury.
  2. Aplikace na hrubý povrch: Polituru nařeďte v poměru 2 díly politury a 1 díl vody, řádně promíchejte a rovnoměrně nanášejte buď nátěrem či stříkáním na povrch. U těchto materiálů se politura vsákne do struktury, tudíž není nutno polituru rozlešťovat! Polituru nechte tvrdnout 12 hodin, z toho prvních 90 minut se snažte zabránit dešti a přímému slunci.

Optimální ochranný účinek a tvrdost nastává až po 12 hodinách, kdy se nanočástice na povrchu urovnají a vytvoří ochranný štít (krystalickou mřížku). Během této doby se na povrch vyloučí velmi tenká vrstva velmi slabě viditelného prášku, která není vodoodpudivá a kterou lze smýt vlhkým hadříkem či ostříkat vodou. Vodoodpudivost nastává po omytí této vrstvy a každým dalším mytím se tyto vlastnosti po určitou dobu zlepšují.

Tipy: pokud se jedná savé kameny (např. pískovec, vápenec apod.), může být savost povrchu větší. V případě potřeby doporučujeme nanést ještě jednu vrstvu nanopolitury, ale až po dokonalém vytvrdnutí první aplikace tzn. až po 12h. Pokud byste aplikovali dříve, nanášeli byste stále jednu vrstvu, ale silnější, což je nežádoucí z hlediska propojení a vytvrzení politury s daným povrchem. Před druhou aplikací zkontrolujte, zda je povrch čistý, zejména u kamenů, jež jsou vystaveny venkovním vlivům. Mějme na mysli, že čím lépe se politura spojí s daným povrchem, bez nechtěných mastnot, tím bude výsledek dokonalejší.

U venkovního kamene jako jsou sloupky, ploty nebo kamenné zdivo, můžete po aplikaci politury na kámen použít krycí polituru Superstructure, která je extrémně hydrofobní a významně povrch uzavře (i přesto kámen stále dýchá), avšak může vytvářet mírně lesklý efekt. Ochráníte tím kámen proti extrémním přírodním venkovním vlivům jako je sluneční záření, vítr, déšť a poletující nečistota (mastnota). Doporučujeme vyzkoušet na menší ploše povrchu, tak abyste si zhodnotili výsledný vizuální efekt.