Pikatec Ochrana textilií z umělých vláken

Pikatec Ochrana textilií z umělých vláken

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Ochranný prostředek, který extrémně chrání všechny textilní povrchy z umělého vlákna. Přípravek obalí vlákno a to je pak chráněné proti poškození ať už mechanickému či chemickému. Je výborně hydrofobní. Ideální ochrana sedacích souprav – vylité víno už není katastrofa. Využití 10–20m2 Celý popis
799 Kč
Cena je uvedena včetně DPH.
Partner: PIKATEC

Skladem u partnera 5+ kusů

27.7.2021 - 28.7.2021 při doručení na adresu
Možnosti doručení
 

Zboží partnera PIKATEC

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100004051024

Popis

Nanočástice snadno pronikají do struktur výše zmíněných materiálů a utvářejí okolo vláken neviditelnou vrstvu, která odpuzuje nečistoty i ostatní molekuly kapalin. Textilie pak odolávají vlhkosti, zašpinění a vzniku skvrn, a to i od agresivních látek (káva, krev, červené víno, oleje, tuky, zbytky potravin, chemikálie. Ošetřené textilie odolávají také atmosférickým vlivům počasí jako je déšť, sníh a mráz, žloutnutí a UV záření. Chráněné textilie jsou také velmi odolné proti stárnutí. Protože jsou některé látky tkané ze směsi umělých a přírodních vláken, je ošetření přípravkem Nano Protect Syntetic Textile vhodné všude tam, kde podíl umělých vláken je 30% a více. Ošetření povrchu přípravkem Nano Protect Syntetic Textile není vidět a ani na omak nejsou cítit žádné změny (je nelepivý a dokonale prodyšný). Po vyprání je nutné ošetření přípravkem zopakovat. 

Celková plocha na kterou vystačí ochrana je až 20 m2.

Návod k použití

Příprava povrchu: Aby ochrana textilu správně fungovala, je důležité zajistit, aby se chráněný povrch dobře spojil s politurou. Před samotnou aplikací proto doporučujeme textilie otřít mikrovláknovou utěrkou, na kterou si nastříkáme přípravek Nano Clear Glass. Pokud tento přípravek nevlastníte, doporučujeme vždy objednat spolu s ochranou textilu.

Na suché a očištěné textilie naneseme ze vzdálenosti 20 – 30 cm pomocí rozprašovače tenkou souvislou vrstvu prostředku Nano Protect Syntetic Textile. Na větší plochy lze při průmyslovém využití použít i stříkací pistoli. V případě silné textilie doporučujeme nanesenou vrstvu „vmasírovat“ nesavým hadříkem do struktury látky. Nano Protect Syntetic Textile se tak lépe dostane k vláknům. Necháme uschnout za běžné pokojové teploty nebo při teplotě do max. 40° C. Ochranný efekt nastává cca 1 hodinu po uschnutí. Optimální ochranný účinek nastává až po 24 hodinách, kdy se nanočástice na povrchu urovnají a vytvoří ochranný štít (po vytvoření krystalické mřížky). Aplikujte pouze na textilie zbavené nečistot, mastnot i ochranných prostředků (např. aviváže). Tyto prostředky jsou uchyceny též na vláknech a prostředek Nano Protect Syntetic Textile by se uchytil na nich (ne na vláknech) a nefungoval by správně.

Při aplikaci tohoto prostředku je potřeba prostory dobře větrat.