10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Kapesní dalekohledy jsou malé a skladné. Mohou být monokulární, tedy na jedno oko, nebo binokulární určené pro pozorování oběma očima. Kapesní dalekohledy jsou vhodné pro pozorování zvěře, turistiku, ale také pro pozorování dění na jevišti při kulturním zážitku. Poradíme vám, jak vybrat kapesní dalekohled.

Zobrazit více

Malé dalekohledy

Malé kapesní dalekohledy jsou lehké a vejdou se menšího batůžku. Netíží zavěšené na řemínku na krku a jsou stále při ruce. Hodí se na turistiku, sportovní aktivity nebo kulturní akce. Předpokladem pro kvalitní pozorování je dobré světlo.

Typy kapesních dalekohledů

Kapesní dalekohledy se liší konstrukcí. Monokulární dalekohledy jsou určeny pro pozorování jedním okem, binokulární (klasické) dalekohledy jsou určené na obě oči.

Kapesní monokulární dalekohled

Kapesní monokulární dalekohled se vejde i do pouzdra na opasku. Některé modely jsou vodotěsné. Oceníte při turistice a sportu.

  • malý, skladný, lehký
  • velké přiblížení
  • jednoduché na obsluhu
  • malé zorné pole
  • chybí plastický obraz

Kapesní binokulární dalekohled (klasický)

Klasické binokulární dalekohledy můžete nosit v batůžku, kabelce nebo kolem krku. Jsou to vhodné modely pro kulturní akce, turistiku nebo pro děti. Voděodolné modely využijete pro outdoor aktivity.

  • použití obou očí zajistí plastický obraz
  • lepší vjem pozorovaného prostředí
  • velký zorný úhel
  • těžší a objemnější modely
TIP!

S kapesním dalekohledem máte omezené pozorování. Hvězdářský dalekohled vám otevírá pohled do vesmíru.


Jak vybrat kapesní dalekohled

Kapesní dalekohledy jsou zpravidla modely s průměrem čoček 18 až 25 mm. Výkon dalekohledu se doporučuje 10×25.

Výkon kapesního dalekohledu

U dalekohledu jsou uvedena dvě čísla označující výkon. Například 8×21. První číslo označuje přiblížení (zvětšení). Objekt ve vzdálenosti 800 m uvidíte jako by byl vzdálen 100 m. Druhé číslo je průměr předních čoček. Čím větší, tím kvalitnější obraz, ale větší hmotnost dalekohledu.

? Kapesní dalekohledy mají zvětšení od 3 do 30× a průměr čoček od 21 do 70 mm.

Šířka zorného pole

Šířka zorného pole je pozorovaný prostor před dalekohledem ve tvaru kuželu, tedy prostor, který dalekohled zabere. Uvádí se v metrech, stupních nebo yardech. U nás se zpravidla setkáte s označením v metrech. Při větším zvětšení se šířka zorného pole zužuje, proto dalekohledy s menším zorným úhlem nejsou vhodné pro pozorování pohybujících se objektů na krátkou vzdálenost.

? Kapesní dalekohledy mají zorné pole od 21 m do 143 m.

Hmotnost kapesního dalekohledu

U kapesního dalekohledu poměřujte výkon dalekohledu a hmotnost dalekohledu. Výkonné modely jsou vždy těžší.

? Hmotnost kapesních dalekohledů se pohybuje mezi 150 až 1 500 g v závislosti na materiálu a výkonu.

Světelnost objektivu

Světelnost objektivu značí množství světla, které optika propustí. Čím vyšší hodnota, tím jasnější obraz. Hodnota světelnosti je důležitá zvlášť za horších světelných podmínek. Světelnost dalekohledu se počítá tak, že průměr objektivu vydělíte zvětšením, protože čím větší zvětšení, tím menší světelnost. Zdravé lidské oko může za šera využít maximálně 7 mm průměru výstupní pupily okuláru.

? Prémiové modely kapesních dalekohledů mají světelnost nad 10.

TIP!

Pro vodní sporty nebo outdoor aktivity vybírejte vodotěsné dalekohledy.


Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
SkyShowtime zdarma
Focus Sport Optics Columbus 20×50 Focus Sport Optics Columbus 20×50
Focus Sport Optics Columbus 20×50

Luxusní monokulární dalekohled, který vás přenese do dob dávných mořeplavců. Focus Optics Columbus 20×50 má 20× zvětšení, 50mm objektiv a kvalitní hranoly ze skel BAK4. Ve složeném stavu má na výšku pouhých 14,5 cm a je vyrobený z mosazi s ručně šitým čalouněním z pravé kůže.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Levenhuk Wise PLUS 8x42 Focus Sport Optics Columbus 20×50
Levenhuk Wise PLUS 8x42

Monokulární dalekohled s 8× zvětšením je ideálním dárkem pro každého cestovatele nebo nadšence do pěší turistiky. Zvětšení 8× je dostatečné ke sledování i velmi vzdálených objektů a širokoúhlé zorné pole se ideálně hodí k panoramatickému pozorování v terénu a ke sledování pohybujících se objektů. Objektiv s velkou aperturou poskytuje jasný a živý obraz, a to i za soumraku. Dalekohled je dokonale vodotěsný, proto se nemusíte obávat stříkající vody, deště ani sněhu. Díky svým kompaktním rozměrům se snadno vejde do kapsy. Monokulární dalekohled Levenhuk Wise PLUS 8×42 se stane vaším důvěryhodným společníkem při každém dobrodružství!

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Olympus 10x21 DPC I Focus Sport Optics Columbus 20×50
Olympus 10x21 DPC I

Ideální dalekohled pro sportovní fanoušky, cestovatele a turisty.

můžete mít DNES

Od MALL
Olympus 8x21 DPC I, stříbrná Levenhuk Discovery Gator 8-20x25 Binoculars, modrá
Olympus 8x21 DPC I, stříbrná

Malý, lehký, všestranný a s moderním designem – to je Olympus 8×21 DPC I dalekohled. 8× zvětšení, 21 mm průměr objektivů, čočky s povrchovou úpravou, UV filtry, dioptrická korekce. Hmotnost 170 g. Rozměry 107 × 82 × 41 mm.

můžete mít 5.12.

TADEKMARK Mini kapesní mikroskop Zoom 60 a 120 Levenhuk Discovery Gator 8-20x25 Binoculars, modrá
TADEKMARK Mini kapesní mikroskop Zoom 60 a 120

Pokud se zajímáte o vědu a hledáte malý, ale účinný mikroskop, který vám umožní zkoumat různé vzorky, pak pro vás máme ideální produkt – miniaturní mikroskop se zvětšením 60 a 120. Tento přenosný kapesní mikroskop je skvělou volbou pro lidi, kteří se chtějí cítit jako vědci.

můžete mít 6.12. - 7.12.

Levenhuk Discovery Gator 8-20x25 Binoculars, modrá Levenhuk Discovery Gator 8-20x25 Binoculars, modrá
Levenhuk Discovery Gator 8-20x25 Binoculars, modrá

Dalekohled binokulární, proměnné zvětšení 8 – 20×, antireflexní vrstva na všech optických prvcích, průměr objektivu 40 mm. Nabízí systém pro dioptrickou korekci, kompatibilní se stativem 1/4" (adaptér není součástí sady) voděodolný.

můžete mít 5.12.

Levenhuk Blaze Compact 50 Spotting Scope, 50mm, 8-24x Levenhuk Blaze Compact 50 Spotting Scope, 50mm, 8-24x
Levenhuk Blaze Compact 50 Spotting Scope, 50mm, 8-24x

Vynikající dalekohled se špičkovou optikou vhodný pro všechny nadšence do aktivního životního stylu. Kvalitní optika ze skla BK-7. Průměr objektivu 50 mm. Nastavitelný zoom. Zvětšení 8–24×. Nejkratší vzdálenost zaostření 1,5 m. Voděodolný s plněním dusíkem. Možnost připevnění na 1/4" stativ.

můžete mít 5.12.

VivoVita ZOOMIO – kapesní dalekohled Levenhuk Blaze Compact 50 Spotting Scope, 50mm, 8-24x
VivoVita ZOOMIO – kapesní dalekohled

Chcete vidět svět zblízka? Tento dalekohled je určen pro všechny cestovatele a lidi, kteří často cestují, protože vás doprovodí na každém kroku. Je malý, lehký a snadno použitelný, ideální pro poznávání přírody, pozorování zvířat a detailů měst.

Ostrý obraz Zvětšení 5× Jasné optické čočky

můžete mít 12.12. - 14.12.

SkyShowtime zdarma
Olympus 10x25 WP II Levenhuk Blaze Compact 50 Spotting Scope, 50mm, 8-24x
Olympus 10x25 WP II

Dalekohledy řady WP II nabízí jedinečný výkon a design pro milovníky outoodorvých aktivit, kteří rádi pozorují a obdivují přírodní krásy kolem sebe. Dalekohledy WP II jsou velmi světelné, mají vysoký kontrast a poskytují dokonalý přenos barev. Objekty pozorované těmito dalekohledy jsou čisté a jasné. Nelze zapomenout, že dalekohledy WP II jsou kompletně vodotěsné!

můžete mít DNES

Od MALL
Viewlux Pocket 8x21 Celestron UpClose G2 16x32 (71234)
Viewlux Pocket 8x21

Malý, lehký, a především všestranný binokulární dalekohled. Zvětšení 8×, průměr objektivů 21mm, roof hranoly, optika třídy BK7, voděodolný a prachuvzdorný, dioptrická korecke +/-2 dioptrie. Součástí balení pouzdro a poutko.

můžete mít 5.12.

Dalekohled LN5 30x60 T-1022 Celestron UpClose G2 16x32 (71234)
Dalekohled LN5 30x60 T-1022

Perfektní kapesní dalekohled pro diskrétní pozorování ptactva nebo divoké zvěře. Umožňuje vám vidět mnohem více, než je možné pouhým okem. Kompaktní rozměry vám umožní vzít si jej s sebou doslova kamkoli.

můžete mít 7.12.

SkyShowtime zdarma
Celestron UpClose G2 16x32 (71234) Celestron UpClose G2 16x32 (71234)
Celestron UpClose G2 16x32 (71234)

Nová řada binokulárních dalekohledů Celestron UpClose G2 je určená pro každého pozorovatele. Vhodné pro sportovní akce, rekreaci, koncerty, sledování přírody, zvířat, ptáků a různé další aktivity.

můžete mít DNES

Od MALL

Kapesní dalekohledy

Kapesní dalekohledy jsou menší, ale poskytují dostatečné zvětšení pro pozorování zvěře nebo pro běžnou turistiku. Vybrat můžete klasické binokulární dalekohledy nebo monokulární provedení.

Turistický dalekohled

Turistické dalekohledy jsou lehké a odolné. Zpravidla jsou doplněny pouzdrem pro snadné uložení nebo řemínkem pro uchycení okolo krku. Vybírejte Nikon či Focus Sport Optics.

Monokulární dalekohled

Monokulární dalekohled je lehce přenosný a poskytuje široké zorné pole. Snadno zaměříte i rychle se pohybující objekty. Monokulární dalekohledy mají vysokou světlost a dobrý obraz i za horších světelných podmínek. Prohlédněte si Levenhuk.

Dalekohled na pozorování zvěře

Pro pozorování zvěře se hodí klasické binokulární dalekohledy. Doporučují se modely se zvětšením 8 až 12×. Vybírejte modely s protiskluzovou úpravou a voděodolné.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Kapesní dalekohledy.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Kapesní dalekohledy výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Kapesní dalekohledy akce.