Kapesní dalekohledy jsou malé a skladné. Mohou být monokulární, tedy na jedno oko, nebo binokulární určené pro pozorování oběma očima. Kapesní dalekohledy jsou vhodné pro pozorování zvěře, turistiku, ale také pro pozorování dění na jevišti při kulturním zážitku. Poradíme vám, jak vybrat kapesní dalekohled.

Zobrazit více

Malé dalekohledy

Malé kapesní dalekohledy jsou lehké a vejdou se menšího batůžku. Netíží zavěšené na řemínku na krku a jsou stále při ruce. Hodí se na turistiku, sportovní aktivity nebo kulturní akce. Předpokladem pro kvalitní pozorování je dobré světlo.

Typy kapesních dalekohledů

Kapesní dalekohledy se liší konstrukcí. Monokulární dalekohledy jsou určeny pro pozorování jedním okem, binokulární (klasické) dalekohledy jsou určené na obě oči.

Kapesní monokulární dalekohled

Kapesní monokulární dalekohled se vejde i do pouzdra na opasku. Některé modely jsou vodotěsné. Oceníte při turistice a sportu.

  • malý, skladný, lehký
  • velké přiblížení
  • jednoduché na obsluhu
  • malé zorné pole
  • chybí plastický obraz

Kapesní binokulární dalekohled (klasický)

Klasické binokulární dalekohledy můžete nosit v batůžku, kabelce nebo kolem krku. Jsou to vhodné modely pro kulturní akce, turistiku nebo pro děti. Voděodolné modely využijete pro outdoor aktivity.

  • použití obou očí zajistí plastický obraz
  • lepší vjem pozorovaného prostředí
  • velký zorný úhel
  • těžší a objemnější modely
TIP!

S kapesním dalekohledem máte omezené pozorování. Hvězdářský dalekohled vám otevírá pohled do vesmíru.


Jak vybrat kapesní dalekohled

Kapesní dalekohledy jsou zpravidla modely s průměrem čoček 18 až 25 mm. Výkon dalekohledu se doporučuje 10×25.

Výkon kapesního dalekohledu

U dalekohledu jsou uvedena dvě čísla označující výkon. Například 8×21. První číslo označuje přiblížení (zvětšení). Objekt ve vzdálenosti 800 m uvidíte jako by byl vzdálen 100 m. Druhé číslo je průměr předních čoček. Čím větší, tím kvalitnější obraz, ale větší hmotnost dalekohledu.

? Kapesní dalekohledy mají zvětšení od 3 do 30× a průměr čoček od 21 do 70 mm.

Šířka zorného pole

Šířka zorného pole je pozorovaný prostor před dalekohledem ve tvaru kuželu, tedy prostor, který dalekohled zabere. Uvádí se v metrech, stupních nebo yardech. U nás se zpravidla setkáte s označením v metrech. Při větším zvětšení se šířka zorného pole zužuje, proto dalekohledy s menším zorným úhlem nejsou vhodné pro pozorování pohybujících se objektů na krátkou vzdálenost.

? Kapesní dalekohledy mají zorné pole od 21 m do 143 m.

Hmotnost kapesního dalekohledu

U kapesního dalekohledu poměřujte výkon dalekohledu a hmotnost dalekohledu. Výkonné modely jsou vždy těžší.

? Hmotnost kapesních dalekohledů se pohybuje mezi 150 až 1 500 g v závislosti na materiálu a výkonu.

Světelnost objektivu

Světelnost objektivu značí množství světla, které optika propustí. Čím vyšší hodnota, tím jasnější obraz. Hodnota světelnosti je důležitá zvlášť za horších světelných podmínek. Světelnost dalekohledu se počítá tak, že průměr objektivu vydělíte zvětšením, protože čím větší zvětšení, tím menší světelnost. Zdravé lidské oko může za šera využít maximálně 7 mm průměru výstupní pupily okuláru.

? Prémiové modely kapesních dalekohledů mají světelnost nad 10.

TIP!

Pro vodní sporty nebo outdoor aktivity vybírejte vodotěsné dalekohledy.


Focus Sport Optics Fun II 10×25
21x

Focus Sport Optics Fun II 10×25

499 Kč

Kompaktní kapesní dalekohled se může pochlubit 10× zvětšením. Focus Optics Fun II 10×25 má gumové očnice a 25mm objektivy. Optika z borosilikátového skla s FC povrchovou úpravou zaručuje ostrý a přesný obraz. Díky nízké hmotnosti je dalekohled perfektním kouskem na dlouhé cestování či krátké výlety.

Od prodejce MALL
Focus Sport Optics Columbus 20×50
1x

Focus Sport Optics Columbus 20×50

2 499 Kč
Doprava zdarma

Další nabídka za 2 135 Kč

Luxusní monokulární dalekohled, který vás přenese do dob dávných mořeplavců. Focus Optics Columbus 20×50 má 20× zvětšení, 50mm objektiv a kvalitní hranoly ze skel BAK4. Ve složeném stavu má na výšku pouhých 14,5 cm a je vyrobený z mosazi s ručně šitým čalouněním z pravé kůže.

Od prodejce MALL
Focus In Sight Range Finder 400m

Focus In Sight Range Finder 400m

2 990 Kč
Doprava zdarma

Dálkoměr s rozsahem měření až 400 m, kvalitní optika s 6× zvětšením a ohniskovou vzdáleností 21 mm. Hodí se na turistiku, golf i lov. Hranoly BaK-4 spolu s pokročilým vícenásobným antireflexním povlakem FMC zaručují přesné a jasné zobrazení i v horších světelných podmínkách.

Partner: CZC.CZ
Nikon Monarch 7 8X30

Nikon Monarch 7 8X30

9 490 Kč
Doprava zdarma
Poslední kus za tuto cenu!

Všestranný, lehký a kompaktní dalekohled. 8× zvětšení, 30 mm průměr objektivu, hmotnost 435 g, vícenásobné dielektrické vrstvy, vrstvy pro fázovou korekci, pogumovaný povrch, voděodolný, odolný proti zamlžování, velké předsunutí výstupní pupily, posuvné a otočné očnice.

Partner: CZC.CZ
Focus Sport Optics Fun II 8×21
29x

Focus Sport Optics Fun II 8×21

449 Kč

Kompaktní kapesní dalekohled se může pochlubit 8× zvětšením. Focus Optics Fun II 8×21 má gumové očnice a 21mm objektivy. Optika z borosilikátového skla s FC povrchovou úpravou zaručuje ostrý a přesný obraz. Díky nízké hmotnosti je dalekohled perfektním kouskem na dlouhé cestování či krátké výlety.

Od prodejce MALL
Levenhuk 8x21 Atom
26x

Levenhuk 8x21 Atom

639 Kč
Doprava zdarma

Další nabídka za 558 Kč

Dalekohled Levenhuk Atom 8×21 je určen pro ty, kdo si cení nízké hmotnosti a mobility. Zvětšení 8× je dostatečné i ke sledování výrazně vzdálených objektů, přičemž prvotřídní optika s antireflexní vrstvou na všech aktivních plochách zajišťuje jasný a čistý obraz.

Od prodejce MALL
Levenhuk 12x25 Atom
3x

Levenhuk 12x25 Atom

749 Kč
Doprava zdarma
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Kompaktní dalekohled s odolným pogumovaným tělem. 12× zvětšení, antireflexní vrstvy, popruh na krk.

Od prodejce MALL
Levenhuk Broadway 325N LED - divadelní kukátko
8x

Levenhuk Broadway 325N LED - divadelní kukátko

1 120 Kč
Doprava zdarma

Další nabídka za 935 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Elegantní divadelní kukátko s teleskopickou ručkou a 3 x přiblížením a klasickým vzhledem, díky kterému je oblíbené i jako módní doplněk.

Od prodejce MALL
Bresser Hunter 8x21
3x

Bresser Hunter 8x21

590 Kč
Doprava zdarma
Poslední kus za tuto cenu!

Kapesní dalekohled Bresser Hunter 8×21 s  zvětšením je vhodný pro širokou škálu pozorování od uměleckých představení po fotbalové zápasy. Antireflexní optika zaručuje jasný a kontrastní obraz.

Od prodejce MALL
-27%
Focus Sport Optics Outdoor 8×42

Focus Sport Optics Outdoor 8×42

3 189 Kč
2 311 Kč
Doprava zdarma
Poslední kus za tuto cenu!

Klasický dalekohled8× zvětšením potěší vodotěsnou konstrukcí. Focus Optics Outdoor 8×42 má přizpůsobitelné očnice a 42mm objektivy. Optika s antireflexní vrstvou zaručuje ostrý a přesný obraz. Díky nízké hmotnosti je to perfektní kousek na dlouhé cestování či krátké výlety.

Od prodejce MALL
Bresser Hunter 10x25
5x

Bresser Hunter 10x25

690 Kč
Doprava zdarma

Další nabídka za 648 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Kapesní dalekohled Bresser Hunter 10×25 s 10× zvětšením je díky své obrazové kvalitě a minimální hmotnosti ideální na cesty a turistiku.

Od prodejce MALL
-22%
Olympus 10x21 DPC I
34x

Olympus 10x21 DPC I

2 089 Kč
1 619 Kč
Doprava zdarma

Ideální dalekohled pro sportovní fanoušky, cestovatele a turisty.

Od prodejce MALL

Kapesní dalekohledy

Kapesní dalekohledy jsou menší, ale poskytují dostatečné zvětšení pro pozorování zvěře nebo pro běžnou turistiku. Vybrat můžete klasické binokulární dalekohledy nebo monokulární provedení.

Turistický dalekohled

Turistické dalekohledy jsou lehké a odolné. Zpravidla jsou doplněny pouzdrem pro snadné uložení nebo řemínkem pro uchycení okolo krku. Vybírejte Nikon či Focus Sport Optics.

Monokulární dalekohled

Monokulární dalekohled je lehce přenosný a poskytuje široké zorné pole. Snadno zaměříte i rychle se pohybující objekty. Monokulární dalekohledy mají vysokou světlost a dobrý obraz i za horších světelných podmínek. Prohlédněte si Levenhuk.

Dalekohled na pozorování zvěře

Pro pozorování zvěře se hodí klasické binokulární dalekohledy. Doporučují se modely se zvětšením 8 až 12×. Vybírejte modely s protiskluzovou úpravou a voděodolné.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Kapesní dalekohledy.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Kapesní dalekohledy výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Kapesní dalekohledy akce.