10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 6875055

Lahodnosti Odsolený prášek z Irského mechu 120 g

Lahodnosti Odsolený prášek z Irského mechu 120 g

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Prášek z Irského mechu v RAW kvalitě je vyráběn z čerstvého Irského mechu. Irský mech je mořská řasa, která je skvělou alternativou živočišného kolagenu a želatiny. Irský mech je ručně sbíraný. Je tvořen téměř průsvitnými řasami neutrální chutě i vůně. Stonky mechu jsou gelovité, pružné a vláčné. Celý popis
659 Kč
5,49 Kč/g
Zboží od: Vivantis
659 Kč
5,49 Kč/g
Získejte dopravu ZDARMA se
Poslední kus
S novou kartou za

5.12.2023 na výdejním místě
5.12.2023 - 6.12.2023 na vaší adrese

Popis

Prášek z Irského mechu v RAW kvalitě je vyráběn z čerstvého Irského mechu. Irský mech je mořská řasa, která je skvělou alternativou živočišného kolagenu a želatiny. Irský mech je ručně sbíraný. Je tvořen téměř průsvitnými řasami neutrální chutě i vůně. Stonky mechu jsou gelovité, pružné a vláčné. Má skvělé želírovací schopnosti a lze jím nahradit klasickou želatinu.

Irský mech má využití jak v RAW/vegan tak i v klasické kuchyni jako pojivo, zahušťovadlo do krému a polévek či ztužovadlo do desertů, pudinků či aspiků. Na 1 kg prášku se spotřebuje 5 kg čerstvého Irského mechu. Prášek je bez konzervantů a bez příměsí čistě z celistvé řasy.

Odsolený prášek z Irského mechu obsahuje mořskou sůl přítomnou v Irském mechu (sodík) a dále může obsahovat nepatrné zbytkové množství mořské soli. Prášek voní po moři, ale chutná neutrálně.

Složení:

100% prášek z irského mechu (Chondrus crispus)

Dávkování:

Prášek z Irského mechu namočte minimálně na 10 minut do studené, teplé nebo horké vody pro jeho aktivaci – prášek začne „gelovatět“. Můžete ho namáčet až 8 hodin (např. přes noc). Přidejte ho do smoothie, jogurtu, kaše. Hodí se na zahuštění omáčky, polévky, šťávy apod.

Poměr prášek:voda:

  • 1:10 – vznikne koncentrovaný gel, dobře tuhne
  • 1:15 – tekutější konzistence např. pro pleťovou masku

Dávkování: až 2 g denně, cca 1⁄2 čajové lžičky 1–3× denně dle potřeby.

Balení:

120 g (sypký prášek) 

Upozornění:

Země původu: Indonésie. Pěstováno mimo EU. Baleno v ČR. Skladujte na suchém a tmavém místě do 20 °C.