Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 4602166

Oblast tmavé oblohy Kelímek tmy kompletní série

Oblast tmavé oblohy Kelímek tmy kompletní série

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Kelímek všech tří našich oblastí tmavé oblohy a jako bonus poloninská tma z dovozu! Celý popis
130 Kč
Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.
130 Kč
S novou kartou za

19.8.2022 k osobnímu odběru
Prodejny
19.8.2022 - 22.8.2022 na vaší adrese
Možnosti doručení

Popis

Již alchymisté Rudolfa II. se snažili zhmotnit tmu. To se však povedlo až nyní za použití nejmodernějších technologií. A právě včas! Tma je totiž ohroženým druhem. Na vině je všudypřítomné světelné znečištění, které pohlcuje poslední ostrůvky přirozené tmy, brání nám vidět hvězdy nad hlavou, ruší přirozený běh přírody a ruší také náš spánek. Neváhejte a pořiďte si kelímek opravdové tmy, dokud přirozená tma ještě existuje!

  • Obsahuje 80 ml opravdové tmy, která však může obsahovat stopové množství světla přirozeného původu (např. svit hvězd, airglow, zvířetníkové světlo)
  • Tma je stáčena do kelímků v oblastech tmavé oblohy za astronomické noci (tzn. Slunce se nachází více než 18 stupňů pod obzorem) a výhradně za bezměsíčné noci!
  • Kelímek je možné otevírat pouze v noci! Při otevření za světla je veškerá tma znehodnocena! Kelímek je možné znovu naplnit při návštěvě oblasti tmavé oblohy za podmínek astronomického soumraku a bezměsíčné noci.
  • Doplněk stravy, nenahrazuje pobyt pod noční oblohou!
  • Kvalita tmy: Beskydská – 21,3 MSA (Bortleho stupeň 4), Manětínská – 21,4 MSA ( Bortleho stupeň 3 – 4), Jizerská – 21,3 MSA (Bortleho stupeň 4), Poloninská – 21,6 MSA (Bortleho stupeň 2)

V České republice se aktuálně nachází 3 oblasti tmavé oblohy – Jizerská, Beskydská a Manětínská (dle data založení). Oblasti spoluvyhlašovala Česká astronomická společnost spolu s dalšími organizacemi či samosprávami. Oblasti nemají žádný právní status, jedná se pouze o místa s dobře zachovalou noční oblohou v porovnání se zbytkem země. Ve světě se nachází cca 80 takovýchto oblastí.

Upozornění: Jedná se o kuriozitu, resp. upomínkový předmět vydávaný při založení dané oblasti tmavé oblohy. Ke kelímku od nás také dostanete informační leták o světelném znečištění a také leták dané oblasti.