Kidde 10Y29 Hlásič požáru a kouře

Kidde 10Y29 Hlásič požáru a kouře

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Optický detektor (fotoelektrický) napájený lithiovou baterií (zabudovanou, neměnitelnou) garantující napájení zařízení po dobu 10 let. Krycí vstrva NANOWAX chránící elektroniku zařízení proti vlhkosti. Záruka na zařízení i baterii 10 let. Celý popis
695 Kč
Cena je uvedena včetně RP a DPH.
Partner: SAFE HOME

Skladem u partnera 5+ kusů

23.6.2021 - 25.6.2021 při doručení na adresu
Možnosti doručení
 

Zboží partnera SAFE HOME

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100020483680

Popis

Optický (fotoelektrický) detektor kouře a požáru napájený lithiovou baterií (zabudovanou, neměnitelnou) garantující napájení zařízení po dobu 10 let.

Tento požární hlásič byl navržen v malém kompaktním a moderním designu disponující funkcí HUSH pro dočasné utišení hlásiče v případě falešného poplachu. Hlásič požáru a kouře je určený k nepřetržitému monitorování ovzduší na přítomnost kouře a ohně s možností umístění v blízkosti kuchyně nebo koupelny.V případě požáru se automaticky spustí akustický signál 85 dB, přičemž zařízení signalizuje poplach i opticky (indikací červené LED signálky). Hlásič požáru je také vybaven testovacím tlačítkem TEST pro kontrolu správného fungování zařízení. Stisknutí tlačítka HUSH dojde k okamžité deaktivaci poplachu na dobu asi 10 minut, snížení citlivosti obvodů a vypnutí akustické signalizace hlásiče. Po cca 10 minutách od deaktivace požárního hlásiče se tento zcela automaticky resetuje do původního nastavení pro monitorování nebezpečí požáru.U konce životnosti požárního čidla (po uplynutí 10 let) Vás požární detektor automaticky upozorní na to, že je potřeba jej nahradit.Hlásič požáru je vybaven speciálním zámkem na ochranu proti náhodné demontáži přístroje prostřednictvím ať už dětí či třetích osob.Bateriový provoz umožňuje rychlou a snadnou instalaci a zajišťuje řádné fungování hlásiče kouře a požáru po dobu 10 let od aktivace. K aktivaci napájecí baterie dojde po prvním umístění hlásiče do montážního držáku.

Schválení

Hlásič požáru Kidde 10Y29 využívá moderní fotoelektrické (optické) technologie snímání a je nezávisle testován jako vyhovující všem evropským standardům. Samozřejmostí je jak certifikát CE, tak schválení dle ČSN, EN 14604:2005 a CPD. Určen pro montáže do novostaveb dle vyhlášky 23/2008 Sb. Vyhláška o technických podmínkách požární ochrany staveb.Alespoň jeden hlásič požáru by měl být nainstalován na každém patře domu, před každým prostorem vyhrazeným pro spaní nebo v bezprostředním okolí ložnic.Funkční hlásič požáru zajišťuje okamžité varování před kouřem nebo požárem v domě a zdvojnásobuje tak šanci na přežití požáru všech osob v domě.Existuje mnoho různých typů hlásičů požáru s různými funkcemi pro jejich snadné ovládání. Kidde doporučuje instalaci ionizačního i fotoelektrického hlásiče pro zajištění maximální detekce různých typů požáru, které mohou ve vaší domácnosti vzniknout.

Technologie detekce požáru

U domácích hlásičů požáru a kouře se používají tradičně 3 druhy senzorů:OPTICKÉ HLÁSIČE jsou účinnější pro detekci pomalého hoření, kdy může docházet k několikahodinovému doutnání, než se rozhoří plameny.IONIZAČNÍ TYPY HLÁSIČŮ požáru jsou všeobecně účinnější pro detekci rychle planoucích ohňů,které se rychle šíří a pohlcují hořlavé materiály.TEPELNÉ HLÁSIČE se spouští, pokud teplota v místnosti dosáhne nastavené hodnoty (obvykle 56°C). Tyto hlásiče jsou obvykle používány v místech, kde nejsou vhodné ostatní typy hlásičů.Doporučené umístění hlásiče požáru: v blízkosti kuchyně, do obývacího pokoje, jídelny, ložnice, chodby, kotelny, sklepu, půdy, podkroví, pro místnosti a do prostor s vysokými stropy nebo všude tam, kde předpokládáte omezený přístup k hlásiči.

Výhody zařízení

Malé a kompaktní zařízeníFotoelektrická (optická) technologie Kidde pro detekci kouřeVestavěná lithiová baterie – není nutná výměna napájecích baterií po celou dobu životnosti zařízení.Hlasitý alarm signalizace o síle 85dBFunkce TestFunkce HUSHBateriové napájení na dobu 10 letInstalace na stěnu nebo stropSignalizace konce životnosti zařízeníNízké náklady na provoz, malé rozměry a hmotnostJednoduchá montáž a manipulaceNadčasový a moderní design10 let záruka na zařízení včetně napájecí baterie

Technické parametry výrobku

Technologie senzoru: Optická (fotoelektrická) technologie snímáníKrycí vstrva NANOWAX chránící elektroniku zařízení proti vlhkostiZdroj: 3V DC, jedna lithiová baterie (integrovaná)Způsob montáže: Na strop či stěnu (šrouby jsou součástí balení)Signalizace Požár: Akustický alarm 85 dB a opticky (pulzuje červená LED dioda)Funkce Test: Funkce kontroly a údržby zařízení, po jeho stisknutí řídící jednotka provádí testFunkce HUSH: Funkce pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého poplachuSignalizace konce životnosti: Akustická i optická indikace po dobu 30 dnů před uplynutím 10 let od aktivace napájeníPracovní teplota: 0°C až +40°CProvozní vlhkost: Až 93% relativní vlhkosti (RH)Rozměry: průměr 104 mm, výška 42 mm (s montážním držákem)Hmotnost s bateriemi: 0,20 kgSchválení: ČSN-EN 14604:2006P / EN14604: 2005 / VDS QZnámky: CE 086-CPD-535595Záruka: 10 let (na zařízení i baterii)