Attila: Nesmrtelní válečníci - DVD

Značka: Náš kód: 100000418705
 Attila: Nesmrtelní válečníci - DVD

Partnerský prodej

Attila: Nesmrtelní válečníci - DVD

Sjednotil Huny, pustošil Evropu a jeho útokům v Asii měla zabránit Čínská zeď… Král Hunů Attila. Celý popis

59

59 Kč včetně DPH
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

Velká Británie

Režie: Gareth Edwards

Hrají: Kevin Eldon, Rory McCann, Nicholas Boulton, Allen Leech

Délka: 50 min.

Formát obrazu: 16:9

Sjednotil Huny, pustošil Evropu a jeho útokům v Asii měla zabránit Čínská zeď.
Roku 434 sjednotil Huny král Atilla a vytvořil tak dědičné království. V roce 436 ničí Burgundské království kolem Wormsu. Po porážce Hunů Římany v roce 451 na Katalaunských polích (římský vojevůdce Aëtius spolu se spojeneckými vojsky Franků, Vizigótů a Burgundů) a Atillově smrti v roce 453 se království rozpadá. Ještě v roce 470 však svým vpádem do Indie Hunové zničili dynastii Guptovců a ukončili tak její stoletou vládu.
Hunské jezdecké oddíly, které vyvolaly „stěhování národů" v Evropě, pocházely ze širokých rovin střední Asie. Jako jezdečtí nomádi živili se Hunové především chovem zvířat, lovem a vojenskou kořisti, kterou získávali na svých pustošivých výpravách. Při dobyvačných taženích na západ postupovaly často jednotlivé kmenové svazy nezávisle na sobě.
Opakovaně útočily na severozápadní hranici Číny, což bylo příčinou stavby Čínské zdi. Teprve císařům dynastie Chan se podařilo Huny definitivně odrazit a tím se od 1. stol. dávají do pohybu směrem na západ. Ve 4. stol, již vytlačují Germány sídlící mezi Baltským a Černým mořem z jejich tehdejší vlasti na území římské říše. Během svých tažení se neustále dostávají do konfliktů s národy, na jejichž sídliště narážejí, ale díky své neobvyklé bojové taktice si nad všemi protivníky udržují převahu.


Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Formát DVD ve slim krabičce (7mm)
Rok natočení 2008
Zvuk EN 2.0, CZ 2.0
Titulky CZ