-15%
Pontec MultiClear Set 8000
8x

Pontec MultiClear Set 8000

5 286 Kč
4 470 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Filtrační komplet MultiClear 8000 zajistí celkový filtrační servis a průzračně čistou a zdravou vodu v jezírku.

Od prodejce MALL
-15%
Pontec PondoPress 5000
7x

Pontec PondoPress 5000

4 757 Kč
3 999 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Sada tlakového filtru PondoPress 5000 obsahuje mechanicko-biologický filtr, UV lampu, čerpadlo a hadici. Kupte vše v jednom! Menší jezírka do 5000 litrů bez zarybnění s “garancí průsvitné vody” (do 2500 s rybkami).

Od prodejce MALL
-17%
Pontec PondoRell 3000
3x

Pontec PondoRell 3000

3 171 Kč
2 602 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Jezírkové čerpadlo PonDuett 5000 sloužící zároveň k fitlraci vody pomocí UVC lampy. Obsahuje také hlavici pro fontánové efekty. Čerpadlo je vhodné do malých jezírek bez ryb a do fontán.

Od prodejce MALL
Pontec PonDuett 5000
9x

Pontec PonDuett 5000

1 770 Kč
1 729 Kč

Jezírkové čerpadlo PonDuett 5000 sloužící zároveň k fitlraci vody. Obsahuje také hlavici pro fontánové efekty. Čerpadlo je vhodné do malých jezírek bez ryb a do fontán.

Od prodejce MALL
Sekol Zeolit 16 - 32 mm JEZÍRKA | 10kg

Sekol Zeolit 16 - 32 mm JEZÍRKA | 10kg

180 Kč

Zeolit pro jezírka vhodný k použití ve filtrech i jako dekorační a zároveň funkční prvek přímo v jezírku. Balení 10kg – papírový pytel   Uvedená cena platí pouze do vyprodání současných zásob.

Esotec Solární provzdušňovač Duo Air

Esotec Solární provzdušňovač Duo Air

1 399 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Ideální pro rybníky osazené rybami, kde především v letních měsících a vyšších teplotách, dochází k poklesu obsahu kyslíku. Ponorné vzduchové čerpadlo tento problém vyřeší! Výrobek se vyznačuje velmi jednoduchou obsluhou. Bez potřeby elektrického připojení, bez kabelů a zcela bez nákladů.

Partner: Esotec.cz
Esotec Solární provzdušňovač pro jezírka Air-S

Esotec Solární provzdušňovač pro jezírka Air-S

899 Kč

Ideální pro rybníky osazené rybami, kde především v letních měsících a vyšších teplotách, dochází k poklesu obsahu kyslíku. Ponorné vzduchovací čerpadlo tento problém vyřeší! Výrobek se vyznačuje velmi jednoduchou obsluhou. Bez potřeby elektrického připojení, bez kabelů a zcela bez nákladů.

Partner: Esotec.cz
Sekol Zeolit 8 - 16 mm JEZÍRKA | 10kg

Sekol Zeolit 8 - 16 mm JEZÍRKA | 10kg

180 Kč

Zeolit pro jezírka vhodný k použití ve filtrech i jako dekorační a zároveň funkční prvek přímo v jezírku. Balení 10kg – papírový pytel  

Uvedená cena platí pouze do vyprodání současných zásob.

Pontec PondoClear Set 4000 NEW
40x

Pontec PondoClear Set 4000 NEW

3 303 Kč
3 099 Kč

Filtrační set PondoClear Set 4000 pro malá zahradní jezírka až do 4 m3. Garance průzračné vody za super cenu. Set se skládá z filtru s UV lampou, čerpadla a hadice.

Od prodejce MALL
-16%
Pontec MultiClear Set 5000
10x

Pontec MultiClear Set 5000

4 493 Kč
3 768 Kč

Filtrační set MultiClear Set 5000 pro malá zahradní jezírka až do 5 m3. Garance průzračné vody za super cenu. Set se skládá z filtru z UV lampou, čerpadla a hadice.

Od prodejce MALL
Pontec PonDuett 3000
23x

Pontec PonDuett 3000

1 506 Kč
1 399 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Jezírkové čerpadlo PonDuett 3000 sloužící zároveň k fitlraci vody. Obsahuje také hlavici pro fontánové efekty. Čerpadlo je vhodné do malých jezírek bez ryb a do fontán.

Od prodejce MALL

Filtrace jezírek

Filtrace do jezírka zajišťuje čistotu vody a zdravý život pro jeho obyvatele. Jezírkovou filtraci vybírejte dle kapacity jezírka a přítomnosti ryb.

Jak funguje jezírková filtrace?

  1. Mechanicky pomocí filtru – větší nečistoty nacházející se ve vodě mechanicky zachytí filtr.
  2. Biologicky pomocí bakterií – prospěšné bakterie uvnitř filtru pomáhají udržovat biologickou rovnováhu v jezírku.

Tlaková jezírková filtrace

Tlaková filtrace je vhodná spíše pro menší zahradní jezírka bez ryb. Voda je výkonným tlakovým čerpadlem tlačena do filtru, kde se zachytí nečistoty, a poté prochází přes UV filtr zpět do jezírka. Její výhodou je nenáročnost na prostor, snadná údržba a rozumná pořizovací cena. Umisťuje se do úrovně hladiny vody. Některé tlakové filtrace dosahují průtoku až 10 000 l/hod.

Průtoková filtrace se hodí i do jezírka s rybami

Průtoková filtrace jsou vhodná i do větších jezírek nad 10 m3 s rybami. Průtoková filtrace je, na rozdíl od předchozí verze, beztlaková, díky čemuž lze nečistoty pomocí filtrů efektivněji zachytávat. Tato filtrace se instaluje do nejvyššího bodu oběhu vody v jezírku, filtry jsou tak dobře přístupné v případě čištění. Je ideálním řešením také v případě, pokud plánujete kaskády či vodopády, díky kterým stéká přefiltrovaná voda zpět do jezírka.

Solární filtrace do jezírka

Solární filtrace je poháněna za pomoci slunečních paprsků, je tak vhodná především pro jezírka na slunném stanovišti. Solární panely pohání filtrační systém tak, že voda prochází skrze filtry k čerpadlu, které ji formou vodotrysku vrací zpět do jezírka. Solární filtrace je úsporná, k pohonu v případě dostatku slunečního svitu nepotřebuje další zdroj energie.

Biologická jezírková filtrace

Biologická filtrace je oblíbená především u jezírek s Koi kapry. Výhodou této filtrace jsou kompaktní rozměry a vysoká efektivita čištění. Funguje na principu prospěšných bakterií obsažených ve filtru, které zachytávají nežádoucí látky – například čpavek podporující růst řas.

Mechanická jezírková filtrace

Mechanická filtrace zachytává hrubé nečistoty z jezírka. Tento typ filtrace lze kombinovat s tlakovou i biologickou filtrací.

Filtrační set do jezírka pořídíte výhodně

K čištění jezírka nestačí jen filtrace, součástí by mělo být také jezírkové čerpadlo pohánějící vodu a UV-C lampa, která se poradí s obtížnými řasami a zabarvením vody. Výhodně můžete pořídit celý set komponentů, který zajistí dokonalou údržbu vašeho jezírka.

→ Proces čistění můžete v případě potřeby podpořit jezírkovou chemií.

→ Podívejte se také po efektivních pomocnících pro zazimování jezírek. V případě, že jezírko na zimu nevypouštíte, topná tělesa zabrání zamrznutí jezírka během mrazů.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Filtrace jezírek.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Filtrace jezírek výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Filtrace jezírek akce.