Sarajevo 1914 - DVD

Sarajevo 1914 - DVD


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Dne 28. června 1914 došlo v Sarajevu k atentátu na rakousko-uherského následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este a jeho ženu Žofii z Hohenbergu, což bývá považováno za spouštěč první světové války. Byl to skutečně impuls k zahájení války? Celý popis

189
189 Kč Cena je uvedena včetně RP a DPH.
Skladem u partnera 5+ kusů
 

Zboží partnera FERMATA

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100003529502

Popis

Popis produktu

Režie: Andreas Prochaska

Hrají: Florian Teichtmeister, Melika Foroutan, Heino Ferch, Eugen Knecht, Edin Hasanovic, Mateusz Dopieralski, Martin Leutgeb, Erwin Steinhauer, Reinhard Forcher, Michaela Ehrenstein, Friedrich von Thun, Dominik Warta, Juraj Kukura, Karin Lischka, Radek Balcárek, Tereza Blažková, Kasem Hoxha, Michael Menzel, Jürgen Maurer, Sascha Merényi

Délka: 98 min.

Obraz: 16:9


Konspirace v pozadí události, která zahájila první světovou válku.
Dne 28. června 1914 došlo v Sarajevu k atentátu na rakousko-uherského následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este a jeho ženu Žofii z Hohenbergu, což bývá považováno za spouštěč první světové války.
Výpravný koprodukční projekt Sarajevo, 1914 se nezabývá samotným atentátem, ale přináší dramaticky přibarvený pohled na události bezprostředně následující, které ovšem byly oficiálními dějinami potlačeny. Ačkoli atentát zcela jednoznačně provedl Srb, scénář se zabývá možnou konspirací v pozadí celého aktu, sahající až do vysokých míst v Rakousko-Uhersku a Německu. Právě tyto okolnosti odhaluje soudní vyšetřovatel Leo Pfeffer během výslechů střelce Gavrila Principa i jeho spolupracovníků. Nicméně jak záhy zjistí, na pravdu není nikdo z oficiálních míst zvědav, a to nejen proto, že jsou rakousko-uherští a němečtí oficíři již příliš zabraní do plánování války se Srbskem ještě před tím, než by Pfefferovi zadané vyšetřování potvrdilo, že za atentátem stála srbská vláda. Tlak velkých dějin a jejich inscenátorů záhy pocítí sám na sobě i zásadový Pfeffer.

Německo-český koprodukční film, na němž se podílela také Česká televize, se soustřeďuje na vykreslení znepokojivé situace člověka, který vidí pravdu, ale nedokáže zastavit tok dějin, ba je dokonce konfrontován s přímými důsledky vývoje, který doufá zvrátit.

Trailer

Trailer


Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Formát DVD
Rok natočení 2014
Zvuk CZ 2.0, CZ 5.1
Titulky česky pro neslyšící
Typ historické, válečné, české
Země původu Rakousko, Česko
Zvuková stopa česky
Balení DVD v krabičce (14mm)