Závěsné křeslo poskytuje příjemný prostor k odpočinku, a oproti houpací síti stačí k instalaci pouze jeden kotevní bod. Závěsná křesla jsou vhodná do interiéru i exteriéru.

Zobrazit více

Typy houpacích závěsných křesel

Závěsná křesla lze rozdělit na dva základní typy dle způsobu zavěšení:

Závěsné křeslo s konstrukcí

Křeslo je opatřeno stabilní samonosnou konstrukcí, lze jej jednoduše postavit do prostoru.

Výhody a nevýhody křesla s konstrukcí:

+ snadná instalace - vyžaduje více prostoru
+ není nutné hledat nosný bod k uchycení - obvykle vyšší cena
+ možnost snadného přemístění

Závěsné křeslo bez konstrukce

Křeslo je třeba zavěsit do stabilního, pevného bodu ve stropě, na trámu nebo na stromě. Příslušenství potřebné k zavěšení bývá obvykle součástí balení.

Výhody a nevýhody křesla bez konstrukce

+ snazší houpání, nepřekáží konstrukce - složitější instalace
+ skladnější, vhodné i do menších prostor - nelze jednoduše přesunout
+ obvykle nižší cena

Oblíbené typy závěsných houpacích křesel:

Závěsné křeslo vajíčko

Oblíbený typ křesla ve tvaru vejce. Poskytuje dostatek pohodlí i soukromí. Konstrukce je obvykle ocelová, v kombinaci s textilem, ratanem nebo umělým ratanem. Najdete varianty s konstrukcí i bez konstrukce.

Látkové závěsné křeslo

Velmi rozšířené, skladné a praktické. Lze jej jednoduše sbalit a zavěsit. Je vhodné do interiéru, sezónně na zahradu. Na trhu najdete také závěsná křesla s podnožkami.

Závěsné křeslo pro děti

Závěsná houpací křesla velikostí přizpůsobená dětem tak, aby se mohly do křesla pohodlně a bezpečně usadit. Jsou skvělým doplňkem do dětského pokoje. Děti mají v oblibě především křesla ve tvaru vajíčka, do kterých se mohou schovat.

Závěsné křeslo XXL

Disponuje dostatečnou nosností i rozměry pro dvě osoby. Můžete tak pohodlně relaxovat společně. Na trhu jsou typy s konstrukcí, i bez ní.

→ Max. nosnost závěsných křesel je obvykle cca 100 kg pro 1 osobu a cca 150 kg pro 2 osoby.

Info!

V případě, že hledáte houpací posezení na zahradu pro více jak dvě osoby, zkuste se zaměřit na zahradní houpačky. Na zahradě využijete také textilní houpací sítě.

Materiál závěsných křesel

Potah nebo výplet závěsného křesla je nejčastěji vyroben z těchto materiálů:

  • Ratan – oblíbený pro svůj exotický vzhled, nehodí se do vlhkého prostředí, spíše do interiéru, dlouhá životnost, často v kombinaci s textilním polstrováním
  • Umělý ratan – odolnější než klasický ratan, snadná údržba, často v kombinaci s textilním polstrováním, vhodný i na zahradu, vyšší cena
  • Textil – nejrozšířenější, dodává křeslu potřebnou měkkost a pohodlí v podobě polstrování, často v kombinaci s dalšími materiály, na trhu jsou také pohodlná celotextilní křesla>

Konstrukce je obvykle vyrobena z kovu – oceli, hliníku nebo jiných slitin. Výhodou je vysoká odolnost, dobrá stabilita a dlouhá životnost. V případě venkovního užití je nutné, aby byla konstrukce ošetřena proti korozi.

Závěsné křeslo do bytu vs. závěsné křeslo na zahradu

Do bytu se hodí závěsné křeslo:

  • s konstrukcí i bez, dle prostoru a možností zavěšení
  • všech materiálů a jejich kombinací
  • křesla do bytu lze sezónně v pěkném počasí využít i na zahradě

Na zahradu se nejlépe hodí závěsné křeslo:

  • kovové konstrukce s antikorozním nátěrem
  • výplet z odolného umělého ratanu
  • s vyndavacím polstrováním
  • sezónně lze využívat také jednoduchá látková křesla, která lze snadno přemístit

→ Křeslo by mělo mít v okolí dostatek prostoru pro pohodlné usazení a houpání, doporučují se min. 2 metry.

Info!

Pokud hledáte komplexní zahradní posezení, zaměřte se na zahradní židle a stoly. Maximální relaxaci poskytují také zahradní lehátka.

Severno Brazilské závěsné houpací křeslo RIO šedé
1x

Severno Brazilské závěsné houpací křeslo RIO šedé

605 Kč

Odolná tkanina s pevnými švy Materiál odolný proti oděru Robustní dřevěný rám s nosností až 140 kg Velmi snadná instalace Silná odolná pletená lana Pohodlí při používání – vysoké opěradlo Ideální pro použití uvnitř domu nebo venku na zahradě Součástí balení jsou 2 pohodlné měkké polštáře Boční kaps

Severno Brazilské závěsné houpací křeslo RIO béžové
3x

Severno Brazilské závěsné houpací křeslo RIO béžové

578 Kč

Odolná tkanina s pevnými švy Materiál odolný proti oděru Robustní dřevěný rám s nosností až 140 kg Velmi snadná instalace Silná odolná pletená lana Pohodlí při používání – vysoké opěradlo Ideální pro použití uvnitř domu nebo venku na zahradě Součástí balení jsou 2 pohodlné měkké polštáře Ozdobné st

Houpací závěsná křesla

Nemůžete se dočkat, až budete mít závěsné houpací křeslo doma a vychutnáte si chvíle pohody? Na Mall.cz máme široký výběr závěsných křesel všech typů i designů, stačí si vybrat!

Neotřelý design závěsných křesel s konstrukcí nabízí Igotherm , DUVLAN a Rojaplast. Moderní a elegantní vzhled najdete u Happy Green. K dokonalé relaxaci na zahradě pořiďte také kvalitní a pohodlný zahradní nábytek. Slunečníky a markýzy zpříjemní pobyt na zahradě či terase i v těch nejteplejších dnech.