Hračky pro psy

Hračky pro psy slouží k zábavě, výcviku i trénování paměti. Na trhu je řada interaktivních, pískacích, plyšových i odolných hraček pro psy. Která bude ta pravá pro vašeho mazlíčka?

Zobrazit více

Interaktivní hračky pro psy a hlavolamy

 • Interaktivní hračky pro psy v podobě nejrůznějších hlavolamů jsou vhodné pro zabavení vnímavých pejsků, pro které je motivace získání pamlsku pro psy ukrytého v hračce. Hračky – hlavolamy jsou běžně vyrobeny ze dřeva, nebo plastu. Obvykle mají několik stupňů obtížnosti, doporučuje se začínat od nejnižšího stupně a psovi názorně předvést, jak hračka funguje. Ideální jsou pro chytré psy jako např. border kolie.

Plyšové hračky pro psy

 • Plyšové hračky jsou velmi rozšířené, vhodné pro psy, kteří nemají tendenci hračky ničit. Plyšové hračky jsou často opatřeny nejrůznějšími přetahovadly, žvýkadly a uzly, které mají psi v oblibě.

Pískací hračky pro psy

 • Pískací hračky jsou oblíbené u většiny psů, po stlačení vydávají zvuky. Pískací hračky jsou obvykle gumové nebo textilní, mohou sloužit také jako aportovací hračky nebo hračky do vody. V oblibě je mají zejména malá plemena.

Odolné a nezničitelné psí hračky – přetahovadla a kongy

 • Odolné psí hračky jsou vhodné pro pejsky, kteří hračky z plyše nebo gumy po chvíli zničí nebo se rádi o hračky přetahují. Tyto hračky jsou obvykle vyrobeny z odolné gumy, robustní textilie nebo provazu, je třeba počítat s vyšší hmotností hračky. Oblíbené jsou textilní přetahovací uzly. Ideální pro psy typu „bull“ se silným stiskem.

Hračky pro psy na pamlsky

 • Hračky vhodné pro aktivní a zvídavé psy. Fungují na principu motivace za pomocí pamlsku. Nejčastěji jsou v podobě hracího míčku, který se naplní pamlsky. Tyto hračky jsou ideální v případě, že se pes musí zabavit sám. Pomáhají také při odstranění separační úzkosti.

Dentální hračky pro psy

 • Dentální hračky motivují psa ke žvýkání a kousání hračky. Obvykle jsou vyrobeny z přírodního kaučuku. Gumové výstupky na hračce masírují dásně psů a odstraňují zubní plak. Náhradou mohou být i dentální tyčinky pro psy.

Hračky do vody pro psy

 • Hračky určené primárně k aportování a zábavě ve vodě – nepotopí se. Jsou vhodné pro vodní plemena psů a retrívry. Mohou sloužit i jako výcviková pomůcka.

Frisbee pro psy

 • Létající talíře z gumy nebo plastu jsou oblíbenou aportovací hračkou. Mohou posloužit i při výcviku či nabrání kondice obézních psů.

Vrhače míčků pro psy

 • Vrhače míčků jsou vhodné pro aktivní psy milující aportování. Na trhu jsou ruční nebo automatické vrhače míčků.

Při výběru psí hračky dbejte na její nezávadnost.

Info:

Každý pes by měl mít svůj prostor, kde si může v klidu hrát nebo odpočívat. Vybírat můžete z pestré nabídky pelíšků pro psy.


Hračky pro štěňata, dospělé psy a starší psy mají jiné parametry

Psí hračku byste měli vybírat s ohledem na věk vašeho psího mazlíčka.

 • Hračky pro štěňata – pro štěňata s mléčnými zoubky se hodí měkké hračky nižší hmotnosti – plyšové nebo pískací
 • Hračky pro dospělé psy – dospělí psi s plně vyvinutým chrupem ocení měkké i tvrdé hračky z gumy i textilu, v oblibě jsou často přetahovadla
 • Hračky pro psí seniory – starší pejsci by si neměli namáhat chrup kousáním tvrdých a těžkých hraček, vhodné jsou spíše gumové nebo textilní

→ Při výběru hračky berte ohled také na rasu a hmotnost psa. Pro malé psy se nehodí příliš těžké hračky, hračky pro velké psy by zase neměly obsahovat drobné komponenty, které by pes mohl spolknout.

Info:

Také kočky milují nejrůznější hry. Vyberte jim z nabídky hraček pro kočky interaktivní hlavolamy, tunely nebo plyšové myšky.

Puller MIDI 20x3 cm sada 2 ks (s českým komiksem)
30x

Puller MIDI 20x3 cm sada 2 ks (s českým komiksem)

425 Kč
389 Kč

Další nabídky od 389 Kč

Tréninková pomůcka je odolná vůči zápachu i nečistotám. Je vyrobena z měkkého materiálu, který je šetrný k zubům i dásním psa. Ideální pro přetahování, aportování i trénování skoků. Puller MIDI 20×3 cm sada 2 ks (s českým komiksem) plave na vodě.

Od prodejce MALL
Puller STANDARD 28x4 cm sada 2 ks (s českým komiksem)
51x

Puller STANDARD 28x4 cm sada 2 ks (s českým komiksem)

535 Kč
499 Kč

Další nabídky od 499 Kč

Tréninková pomůcka je odolná vůči zápachu i nečistotám. Je vyrobena z měkkého materiálu, který je šetrný k zubům i dásním psa. Ideální pro přetahování, aportování i trénování skoků. Puller STANDARD 28×4 cm sada 2 ks (s českým komiksem) plave na vodě.

Od prodejce MALL
Surtep Animals Duhový míček pro psa/kočku

Surtep Animals Duhový míček pro psa/kočku

51 Kč

Duhový míček Duhový míček pro vašeho mazlíčka z porézní EVA pěny. Lehký a nehlučný míček vyrobený z porézní pěny je ideální na hraní. Míček se Vašemu mazlíčku bude velice dobře držet. Může ho držet

Hračky pro psy

Jak zabavit psího mazlíčka o samotě doma nebo při procházce v parku? Pořiďte mu psí hračku. K domácí zábavě se hodí plyšové nebo gumové psí hračky, interaktivní hračky pro psy ve formě hlavolamů zabaví pejska někdy i dlouhé hodiny.

Na výlety do přírody pořiďte aportovací hračky pro psy nebo psí hračky do vody. Na výletě můžete pejska i cvičit pomocí výcvikových vodítek a dalších chovatelských potřeb pro psy.