Albi Coloretto

Albi Coloretto

Karetní hra Celý popis
Od prodejce MALL
295 Kč
Cena je uvedena včetně DPH.
259 Kč

Již se neprodává

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 121557

Popis

Jako chameleon umíte měnit barvy tak často jak potřebujete. Ale pozor. Kdo to přežene, zůstane pozadu za ostatními nebo schytá i mínusové body. Vyčkejte na správnou chvíli a seberte karty soupeřům dříve než se vzpamatují!

Hráči postupně z lízacího balíčku otáčejí kartičky chameleónů v sedmi možných barvách a vykládají je do společné zásoby na stůl do několika skupin. Kdo je na řadě, může si místo otočení a vyložení nové karty vzít jednu z již vyložených skupin o 1 až 3 kartách. Cílem je získat co nejvíc chameleónů, ale mít současně co nejméně barevných druhů. Na konci hry se totiž každému hráči počítají jako kladné body jen zástupci tří jeho nejsilnějších barev, chameleóni všech ostatních barev se od skóre naopak odečtou! Vyhovět těmto protichůdným požadavkům vyžaduje velké soustředění a taktizování při vykládání karet.

V nabídce na stole se objevují ještě dva typy karet speciálních: dvoubodový bonus a „pravý“ chameleón, který opravdu dokáže měnit kůži a funguje jako žolík k posílení libovolné hráčovy barvy. Počet hráčů je od tří do pěti.