Bittová Iva: Zvon - CD

Značka: Náš kód: 100004195266

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Bittová Iva: Zvon - CD

Album Zvon je rozmáchlým a zvukově bohatým projektem obsahujícím starší i novější skladby z repertoáru Ivy Bittové v úpravě pro symfonický orchestr. Celý popis

349

349 Kč včetně DPH

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100004195266

Popis

Popis produktu

Žánr: folk, pop, česká tvorba, slovenská tvorba

Nosič: CD

Interpret: Bittová Iva


Iva Bittová je jedním z mála českých umělců, jejichž kariéra přesahuje české hranice a kteří se etablovali na mezinárodní scéně.
V roce 2012 vydala album s názvem ZVON nahrané s Pražskou komorní filharmonií, a to sedm let po vydání zatím posledního autorského alba Elida.

Album Zvon je rozmáchlým a zvukově bohatým projektem obsahujícím starší i novější skladby z repertoáru Ivy Bittové v úpravě pro symfonický orchestr. Obsaženy jsou skladby vzniklé za spolupráce s Pavlem Fajtem (Peřiny), s Vladimírem Václavkem (Zvon, Uspávanka, Sirka v louži, Zelený víneček), se skupinou Dunaj (V černém), se skupinou Čikori (Zapískej) i ze sólových projektů (Paraskeva, Elida),jakož i jedna novinka (Větvička).

Studiové nahrávky kombinují originálním způsobem minimalismus původních skladeb s mnohovrstevnatým zvukem orchestru a s party sólových nástrojů a vynikají barevností zvuku, dynamikou a názvuky mnoha žánrů a stylů. Vedle Bittové a Pražské komorní filharmonie (dirigent David Švec) se nahrávání zúčastnila řada hostů – kontrabasista Jaromír Honzák, kytaristé Vladimír Václavek a David Dorůžka, bubeník Miloš Dvořáček, trumpetista Oskar Török, Schola Gregoriana Pragensis, lidový sbor Grunik, cembalistka Monika Knoblochová, hráč na středověké nástroje Mario Mesany, loutnista Jan Čižmář a taktéž oba aranžéři.

Skladby

1.   Prolog
2.   Zelený víneček
3.   Elida
4.   Zapískej
5.   Sirka v louži
6.   Peřiny
7.   Paraskeva
8.   Uspávanka
9.   V černém
10.   Zvon
11.   Větvička
12.   Epilog

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Žánr folk, pop, slovenská tvorba, česká tvorba
Nosič CD
Rok vydání 2012
Interpret Bittová Iva