Black Sabbath: Master Of Reality (Remastered) - CD

Značka: Náš kód: 100005004056

Partnerský prodej

Black Sabbath: Master Of Reality (Remastered) - CD

„Master of Reality“ je třetí album od legendární britské heavymetalové skupiny Black Sabbath vydané roku 1971. V Británii dosáhlo 5. příčky. Celý popis

279

279 Kč včetně DPH

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100005004056

Popis

Popis produktu

Nosič: CD

Interpret: Black Sabbath


Na tomto albu kytarista Tony Iommi poprvé přeladil svou kytaru o tři půltóny dolů na C?, aby snížil napětí strun, čímž se jeho zraněným prstům hrálo líp. Díky tomu se hlubší a „blátivější” zvuk stal jakousi známkou tohoto alba.

Texty se zabývají drogami, samotou, válkou a teologií. Text pro skladbu „After Forever” napsal Tony Iommi (jediný sabbathovský text doposud připisovaný pouze jemu). Téma skladby je silně křesťanské.

„Master of Reality” je také citováno jako vlivné na mnoho stoner metalových a sludge metalových muzikantů.

Black Sabbath jsou anglická heavymetalová skupina, považovaná též za zakladatele heavy metalu, která prakticky ovlivnila mnoho jiných stylů. Původní sestava: Ozzy Osbourne (zpěv), Tony Iommi (kytara), Terrance „Geezer” Butler (baskytara) a Bill Ward (bicí).

Black Sabbath je jednou z dominantních a zakládajících kapel heavy metalu a mají v něm stále značný vliv. Podle stanice VH1 a programu 100 Greatest Artists of Hard Rock se umístili na druhém místě mezi nejvýznamnějšími představiteli heavy metalu, hned za skupinou Led Zeppelin.

Trailer

Trailer

Skladby

CD
1   Sweet Leaf
2   After Forever
3   Embryo
4   Children Of The Grave
5   Orchid
6   Lord Of This World
7   Solitude
8   Into The Void

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Žánr hard'n'heavy, metal, rock
Nosič CD
Rok vydání 2009
Interpret Black Sabbath