Brzobohatý G. Ondřej: Universum - CD

Brzobohatý G. Ondřej: Universum - CD


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Ondřej G. Brzobohatý je na novém albu pozitivní, tanečně naladěný, zároveň nutí k zamyšlení… Celý popis

349
349 Kč Cena je uvedena včetně RP a DPH.
Skladem u partnera 5+ kusů

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100004145081

Popis

Popis produktu

Žánr: pop, česká tvorba, slovenská tvorba

Nosič: CD

Interpret: Brzobohatý G. Ondřej


Ondřej G. Brzobohatý je na novém albu pozitivní, tanečně naladěný, zároveň nutí k zamyšlení…

Zpěvák a skladatel Ondřej Gregor Brzobohatý po třech letech od vydání svého debutu Identity, které provázelo úspěšné turné a za jehož prodej obdržel nejdříve zlatou a následně i platinovou desku, vydává nové autorské album Universum. Album, které vznikalo pod producentským dohledem samotného autora, se hudebně pohybuje mezi popem, funky, soulem a jazzem. Ondřej jej natočil se svými koncertními spoluhráči.

Mezi hosty jsou zde smyčcový Epoque Orchestra vedený Vítem Petráškem, dechovou sekci na albu měl na starosti Miroslav Hloucal, ale objevuje se zde například i Roman Holý z Monkey Business.

Universum nabídne z deseti novinek dva velmi zajímavé duety. V rozverné skladbě Máme rádi jazz si společně s Ondřejem zazpívá Vojtěch Dyk a v písničce Je toho moc pak Marta Jandová.

Písničky na album vznikaly průběžně již v od vydání předchozího alba Identity. Koncertně některé z nich Ondřej představil již v rámci Universum Tour, které proběhlo na přelomu roku 2016 a 2017. Základy písní tak logicky vznikly ze společného živého hraní ve studiu, což je na finálním kompaktním zvuku znát. Mimořádně zdařilý výsledný dojem ze zvuku nahrávky podtrhuje právě i využití excelentní dechové sekce a smyčcového orchestru. Album zní pozitivně, tanečně, zároveň díky některým textům nutí posluchače přemýšlet nad děním kolem nás. Výhradním autorem jak textů, tak i hudby na albu je Ondřej G. Brzobohatý.

Zajímavostí je pak samotný obal alba Universum. Tentokrát – místo očekávatelného klišé v podobě portrétní fotografie na titulu – jsou základem Ondřejovy oči. A jak sám podotýká, jeho oči jsou specifické, protože je každé jiné, což koresponduje s obsahem desky, který je dost osobní.

Skladby

1.   Dohoda
2.   Vítám
3.   Relativity
4.   Tady a teď
5.   Máme rádi jazz
6.   Jen se neposrat
7.   Nomen Omen
8.   Cherubín
9.   Je toho moc
10.   Universum

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Žánr pop, slovenská tvorba, česká tvorba
Nosič CD
Rok vydání 2017
Interpret Brzobohatý G. Ondřej