CD - Solaris3 - Loudová-Chaloupka-Sommer-Rataj: works for piano trio
CD - Solaris3 - Loudová-Chaloupka-Sommer-Rataj: works for piano trio
CD vzniklo v provedení pražského souboru Solaris3 (Martin Levický – klavír; Anna Veverková – housle; Štěpán Filípek – violoncello). Když se na podzim roku 2016 konal koncert k 75. narozeninám skladatelky Ivany Loudové, málokdo mohl tušit, že spolu .. Celý popis
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100045716002
Popis
Popis produktu
CD vzniklo v provedení pražského souboru Solaris3 (Martin Levický – klavír; Anna Veverková – housle; Štěpán Filípek – violoncello).
Když se na podzim roku 2016 konal koncert k 75. narozeninám skladatelky Ivany Loudové, málokdo mohl tušit, že spolupráce zúčastněných interpretů, houslistky Anny Veverkové a violoncellisty Štěpána Filípka, se rozvine do dlouhodobě fungujícího souboru. Spolu s klavíristou Martinem Levickým se posléze zformovalo klavírní trio pojmenované Solaris3. V letech 2018–2019 soubor participoval na dlouhodobém uměleckém projektu 3 premiéry pro Solaris3, v jehož rámci vzniklo několik nových skladeb pro klavírní trio. Na profilovém disku ansámblu se protínají oba zmíněné momenty. Je zde zachyceno Trio in B Ivany Loudové, míněné jako pocta spřízněné autorce i tři aktuální umělecké výpovědi mladých českých autorů, Františka Chaloupky (Piano Trio No. 1 „Solaris"), Lukáše Sommera (Xcape for piano trio) a Jakuba Rataje (ES.23).