Černoch Karel: Písničky potichu

Značka: Náš kód: 100004145013

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Černoch Karel: Písničky potichu

Připomínat nedožité výročí je smutné, ale upozornit na spíše přehlédnutou podobu Karla Černocha je potěšení! Dcera Tereza sestavila kompilaci z málo známých či zcela neznámých nahrávek, zachycujících tátu bez rockového nebo bigbandového doprovodu, jen s kytarou či malou partou. Archivy České televiz Celý popis

299

299 Kč

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100004145013

Popis

Popis produktu

Žánr: pop

Nosič: CD

Interpret: Černoch Karel


Připomínat nedožité výročí je smutné, ale upozornit na spíše přehlédnutou podobu Karla Černocha je potěšení! Dcera Tereza sestavila kompilaci z málo známých či zcela neznámých nahrávek, zachycujících tátu bez rockového nebo bigbandového doprovodu, jen s kytarou či malou partou. Archivy České televize, Českého rozhlasu i ty soukromé Karla Černocha, Václava Prejzka, Jiřího Pertla a Ondřeje Suchého vydaly svědectví o zpěvákovi v přitažlivě jemné hudební náladě.

Je to vlastně písničkářská deska, když podstatnou část si napsal a na kytaru zahrál zpěvák sám, zbytek pak byl napsán přímo pro něj. Nahrávky jsou z let 1972 až 1990, některé možná zvukově zcela neobstojí před měřáky hifistů, ale všechny platí za výtečné ukázky zpívání muže s obdivuhodným rozsahem a technikou, posvěcené souzněním s texty. Doprovází ho při tom také Jiří Pertl nebo Milan Tesař, uslyšíte také třeba baskytaru Jiřího Veselého.

Krom jedné převzaté (For All We Know) jsou to písně z domácích zdrojů. Krom občasné malé kapelky je to často jen hlas, kytara a slova. Vedle bigbítového, swingového, popového či muzikálového odkazu Karla Černocha je to další důkaz jeho univerzální jedinečnosti v repertoáru, který si označení „krásně potichu“ plným právem zaslouží.

Neznámá tvář Karla Černocha!

Skladby

Motýl, který přeletěl oceán
Ohnice
Restaurace Na Růžku
Blues pro bernardýna
Sbírka pohledů na Tebe (Ruce milenek)
Škrábnutí, o kterém svět neví
Já projdu městem
Váš syn se vrací
Idol davu
Obrázky
Flinta k házení do žita
Chtěl bych Ti říct
Déšť (For All We Know)

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Žánr pop
Nosič CD
Rok vydání 2013
Interpret Černoch Karel