Dream Theater: Black Clouds & Silver Linings- CD

Značka: Náš kód: 100004858447

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Dream Theater: Black Clouds & Silver Linings- CD

Black Clouds & Silver Linings je desáté studiové album americké progresivní metalové kapely Dream Theater, vydané 23. června 2009 prostřednictvím Roadrunner Records. Je to poslední album s bubeníkem a zakládajícím členem Mikem Portnoyem před svým odchodem dne 8. září 2010. Celý popis

229

229 Kč

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100004858447

Popis

Popis produktu

Žánr: hard'n'heavy, metal, punk, rock

Nosič: CD

Interpret: Dream Theater


Kapela Dream Theater je americké progmetalové uskupení.
Původně vystupovali pod jménem Majesty. Takto vydali jednu demonahrávku a přibrali zpěváka Charlieho Dominiciho. Zjistili, že jméno, které si zvolili má už jistá jazzová formace, a tak si zvolili jméno Dream Theater.

Po třech letech nahráli další album Images And Words, už se zpěvákem Jamesem LaBriem. S klávesákem Moorem nahráli ještě jedno album a pak ho ,kvůli profesionálním neshodám, vystřídal Derek Sherinian. Nahrál jenom jedno album a poté ho vyměnil Jordan Rudess. V tomto složení zůstali až do roku 2010, kdy z kapely odešel bubeník Mike Portnoy.

Přestože nejsou příliš známí ve středním proudu, po 22 letech od jejich založení se stali jednou z nejvíce komerčně úspěšných skupin hrajících progresivní styl od vrcholu progresivního rocku v sedmdesátých letech. Za nejprodávanější album Dream Theater je považováno album Images And Words (1992), které bylo oceněno cenou Gold Record a které je stále považováno za klíčové album v tvorbě progresivního metalu, i když dosáhlo pouze na 61. příčku v americké hitparádě nejprodávanějších alb, Billboard 200.

Skupina je velmi známá díky vysoké technické zdatnosti všech hráčů, kteří vyhráli mnoho ocenění hudebních časopisů. Hráči Dream Theater jsou vysoce uznáváni mezi nejlepšími rockovými a metalovými hráči, takže často spolupracují i s jinými hráči a skupinami.

Dream Theater jsou také známí svými charakteristickými texty, kvalitními koncerty, nezaměnitelným logem, kvalitními audionahrávkami a originálními coververzemi písní.

Trailer

Trailer

Skladby

CD
1.   A Nightmare To Remember
2.   A Rite Of Passage
3.   Wither
4.   The Shattered Fortress
5.   The Best Of Times
6.   The Count Of Tuscany

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Žánr hard'n'heavy, metal, punk, rock
Nosič CD
Rok vydání 2011
Interpret Dream Theater