Five Star Clarinet Quartet: Defilé - CD

Značka: Náš kód: 100004281402

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Five Star Clarinet Quartet: Defilé - CD

Toto album je věnováno všem, kdož odevzdali klarinetu svůj osud, čas, energii a talent… A také posluchačům, kteří rozpoznali jeho nevšední hudební duši. Speciální host: Jitka Molavcová. Celý popis

249

249 Kč

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100004281402

Popis

Popis produktu

Žánr: klasická, česká tvorba, slovenská tvorba

Nosič: CD

Interpret: Five Star Clarinet Quartet


Toto album je věnováno všem, kdož odevzdali klarinetu svůj osud, čas, energii a talent… A také posluchačům, kteří rozpoznali jeho nevšední hudební duši.

Speciální host: Jitka Molavcová
Básně: Jiří Hlaváč


Český muzikolog a skladatel Jiří Berkovec napsal vyjádření, které je leitmotivem celé hudební geneze. „Hudba je jako žena, protože roztomilostí dětských krůčků zraje do krásy a věkem získává na úctyhodnosti”.

V tomto duchu je koncipována i dramaturgie kompaktního disku Defilé, v němž čtveřice vynikajících klarinetistů, doplněná o nevšední herecký projev, nabízí širokou škálu stylových nálad a žánrového výrazu.
V tvůrčím spektru defilují klarinetisté-aranžéři i klarinetista-skladatel. Ve slovesné části je autorem všech textů rovněž klarinetista. V nahrávkách se střídají úpravy skladeb pro jiná nástrojová obsazení (Bach, Vaňhal, Mozart) s původní tvorbou (Kučera, Hlaváč), při čemž tyto skladby byly napsány přímo pro Five Star Clarinet Quartet a byly jím premiérovány.
Textová část byla vytvářena rovněž pro speciální účel tohoto CD, s úmyslem vytvořit jednolitý spojovací článek prezentovaných hudebních děl. Autor přitom záměrně evokuje svoji někdejší zakladatelskou činnost v rámci legendárního souboru Barock Jazz Quintet, který působil v tuzemsku i zahraničí pod jeho uměleckým vedením v letech 1975–2009.

FIVE STAR CLARINET QUARTET:
Jiří Hlaváč- klarinetista, saxofonista, skladatel, pedagog AMU v Praze
Vlastimil Mareš – klarinetista, člen Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK, pedagog AMU v Praze
Irvin Venyš - klarinetista, organizátor Pražských klarinetových dnů, pedagog AMU v Praze
Jan Mach - klarinetista, člen Orchestru České filharmonie, pedagog AMU v Praze


Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Žánr klasická, slovenská tvorba, česká tvorba
Nosič CD
Rok vydání 2019
Interpret Five Star Clarinet Quartet