Horňácká cimbálová muzika Kubíci: Fašanku, fašanku, už je ťa namále - CD

Horňácká cimbálová muzika Kubíci: Fašanku, fašanku, už je ťa namále - CD


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Druhé profilové album Horňácké cimbálové muziky Kubíci má v úvodní sadě písní téma fašanku, protože fašanek má na Horňácku silnou tradici a velkou oblibu. Celý popis

299
299 Kč Cena je uvedena včetně RP a DPH.
Skladem u partnera 5+ kusů

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100018238095

Popis

Popis produktu

Žánr: lidová, dechová

Nosič: CD

Interpret: Horňácká cimbálová muzika Kubíci


Druhé profilové album Horňácké cimbálové muziky Kubíci má v úvodní sadě písní téma fašanku, protože fašanek má na Horňácku silnou tradici a velkou oblibu.
Kapela se pravidelně zúčastňuje fašankových obchůzek, nejen ve Velké na Veličkou, ze které většina z nich pochází, ale i v okolních obcích. Fašanková obchůzka je na Horňácku především mužská záležitost, je to taková oslava dobrého jídla, slivovice a krásných žen vyjádřená zpěvem a písní.

Na CD uslyšíte zpívat i dívčí sbor Fěrtúšky pěknou sadu svatebních písní. V sadě Mužského sboru Chotár se můžete seznámit s kořeny jednotlivých zpěváků, kteří zde zpívají rovněž jako sólisté. Každý se představuje s písní ze své rodné dědiny.

Spolupráce Kubíků s Chotárem se již stává tradiční symbiózou na poli folklóru na Horňácku. Na albu se představuje kouzelný hlas Karla Fajmona, který se již zařadil mezi nejpřednější zpěváky v regionu. S dokonalým citem dokáže obohatit písně táhlé a v sedláckých uplatnil svůj mohutný tenor a znalost již zapomenutých nápěvů. Dále uslyšíte sólistu Vlastimila Škopíka nebo Pavla Zemčíka, který je jedním z posledních tanečníků horňáckého odzemku, jehož nápěvem dokázal náležitě ozvláštnit celé CD. V sadě gajdoškých písní je vzácným hostem pokračovatel staré hry horňáckých gajdošů Pavel Hrbáč. Na CD najdete i pár neznámých nápěvů, ze zápisů známého velického sběratele Rudolfa Kynčla. Věříme, že Vám deska udělá radost hlavně díky tomu, že přináší ryzí podobu současného hraní a zpívání na Horňácku. Nech sa Vám dobre počúvá!

Skladby

1.   Fašanku, fašanku   07:33
2.   Jede Janko dolinú   03:59
3.   V tom velickém kostelíčku   04:31
4.   Synečku v haleně   05:48
5.   Oženit sa není dobre   02:08
6.   Hudecké sedlácké   04:35
7.   Pred naším je zahrádečka   02:25
8.   Tak Janku   03:39
9.   Gajdošské   03:03
10.   Zaspała Anička   05:24
11.   Za horama dědiny   06:11
12.   Máło sem sa zabavił   03:49
13.   Pleło dívča   10:38

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Žánr dechová, lidová
Nosič CD
Rok vydání 2020
Interpret Horňácká cimbálová muzika Kubíci