Pražský výběr: Straka v hrsti - CD

Pražský výběr: Straka v hrsti - CD


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partnerAkce

Zvukově remasterovaná reedice kultovního českého rockového alba legendárního Pražského výběru! Straka v hrsti se stala dokladem velkého talentu hudebníků a stupidity komunistického systému. Celý popis

219
249 Kč Cena je uvedena včetně RP a DPH.
219 Kč

Platí do 31.12.2020 nebo do vyprodání

Skladem u partnera 5+ kusů
 

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100004143186

Popis

Popis produktu

Žánr: rock, česká tvorba, slovenská tvorba

Nosič: CD

Interpret: Pražský výběr


Hudba, co se před 89' nesměla hrát…
Hudba, která se stala symbolem roku 1989…


Zvukově remasterovaná reedice kultovního českého rockového alba!

Najít nahrávku s pohnutějším osudem je docela těžké: Straka v hrsti se stala dokladem velkého talentu hudebníků a stupidity komunistického systému.
Nahrávka z roku 1982 si za tuhé normalizace musela – stejně jako souběžně zakázaná kapela – dlouho počkat na oficiální šanci.
Nezaměnitelně českým novovlnným nářezem v podání velezkušených muzikantů jsme se sice kochali na ilegálních kazetách, ale skutečná příležitost přišla až v roce 1988 v podobě LP firmy Panton.

Jen ironická recese nebo nezávazná legrace? Přidejme k tomu mimořádné instrumentální schopnosti hudebníků s především jazzrockovou zkušeností. Pánové Michael Kocáb (zpěv, klávesy), Michal Pavlíček (kytara, baskytara, zpěv), Vilém Čok (baskytara, zpěv) a Jiří Hrubeš (bicí) nebyli z řetězu utržení teens. Jejich skladby, aranže a pódiové vystupování tedy byly promyšleně až dada, ale také muzikantsky brilantní. Ve spojení s hladce zapadnuvšími vítaně nonsensovými tématy a rýmy F. R. Čecha vznikl rockový fenomén, jemuž bolševické obstrukce dodaly protirežimní nádech.

I přes značný počet nejrůznějších historek kolem ohromného úspěchu, následných restrikcí, ba i zásahů pendreků příslušníků VB na silně excentrických koncertech, je na Strace určitě stále nejpodstatnější muzika. Nepochybně ovlivněná lecčím snad novovlnním, ale především založená na překvapivých nápadech, značné kompoziční a instrumentální zdatnosti i textech s nečekaně až dadaistickým dopadem.
Hrabě X, Na václavským Václaváku, Pražákům je hej, Zubatá, Proč jen já nebo Tango Ropotámo, ale vlastně všechny z kazet národem sjížděné písně, jsou totiž dodnes výborným svědectvím toho (ne)času.

Skladby

1.   Hrabě X   05:14
2.   Na Václavskym Václaváku   02:22
3.   Straka v hrsti   04:17
4.   Pražákům je hej   05:02
5.   Můj koníček   03:47
6.   Bangabasava   02:25
7.   S.O.S.   04:39
8.   Zubatá   02:49
9.   Tango Ropotámo   01:25
10.   Proč jen já   05:50
11.   Nádraží   03:36

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Žánr rock, slovenská tvorba, česká tvorba
Nosič CD
Rok vydání 2012
Interpret Pražský výběr