Uriah Heep: Salisbury (Edice 2015) - LP

Značka: Náš kód: 100005045273

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Uriah Heep: Salisbury (Edice 2015) - LP

„Salisbury“ je druhé album britské rockové skupiny Uriah Heep. Album je více progresivní než jejich minulé album z předchozího roku. Celý popis

519

519 Kč

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100005045273

Popis

Popis produktu

Žánr: rock

Nosič: LP – Vinyl

Interpret: Uriah Heep


„Salisbury” je druhé album britské rockové skupiny Uriah Heep. Album je více progresivní než jejich minulé album z předchozího roku. Album skupinu uvádí do skládání rozsáhlých a propracovaných skladeb, jako je titulní 16 – minutová skladba nahraná za pomoci 24-členného orchestru. Také obsahuje akustickou baladu Lady in Black, kterou kapela díky oblíbenosti u fanoušků hraje na koncertech dodnes.

Uriah Heep je britská rocková skupina založená roku 1969.

Skupina vznikla v listopadu 1969, když producent Gerry Bron pozval klávesistu Kena Henslyho (dříve člen skupin The Gods a Toe Fat), aby se připojil ke skupině Spice, která podepsala kontrakt u jeho značky Bronze Records. O skupině Uriah Heep bylo někdy žertovně hovořeno jako o "The Beach Boys heavy metalu, pro jejich melodické písničky a vícehlasé doprovodné vokály, ačkoliv jejich hudba je spíše shrnutím různorodých stylů jako jsou: progressive rock, hard rock, heavy metal, jazz a příležitostně i country. I přes ohromnou popularitu ve Velké Británii a kontinentální Evropě nebyli Uriah Heep nikdy schopni prosadit se výraznějším způsobem na americkém trhu, s výjimkou hitů Easy Livin' z alba Demons and Wizards (1972), Sweet Loraine z alba The Magician's Birthday (1972) a Stealin' z alba Sweet Freedom (1973).

Skupina v 70, letech vydala několik komerčně úspěšných alb, včetně Uriah Heep Live (1973), ale jejich obecenstvo se v 80. letech změnilo, když se v USA a UK stali v podstatě kultovní kapelou, známou jen pro skutečné znalce. Uriah Heep si udrželi svůj význam v zemích jako Německo, Holandsko, Japonsko, Rusko a na Skandinávském a Balkánském poloostrově, kde stále vystupují na vyprodaných stadionech.

Trailer

Trailer

Skladby

LP
   A1. Bird Of Prey
   A2. The Park
   A3. Time To Live
   A4. Lady In Black
   B1. High Priestess
   B2. Salisbury

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Žánr rock
Nosič LP - Vinyl
Rok vydání 2015
Interpret Uriah Heep