Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 4600052

Ondřej Gregor Brzobohatý: Universum (CD)

Ondřej Gregor Brzobohatý: Universum (CD)

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner Akce
Titul Ondřej Gregor Brzobohatý: Universum (CD) vyšel u vydavatele Supraphon. Celý popis
389 Kč
370 Kč
Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.
389 Kč
370 Kč
Platí do 14.5.2032 nebo do vyprodání
Poslední 2 kusy
Levněji s novou kartou za

26.5.2022 - 30.5.2022 na vaší adrese
Možnosti doručení

Popis

Titul Ondřej Gregor Brzobohatý: Universum (CD) vyšel u vydavatele Supraphon.

Zpěvák a skladatel Ondřej Gregor Brzobohatý po třech letech od vydání svého debutu Identity, které provázelo úspěšné turné a za jehož prodej obdržel nejdříve zlatou a následně i platinovou desku, vydává nové autorské album Universum. Album, které vznikalo pod producentským dohledem samotného autora, se hudebně pohybuje mezi popem, funky, soulem a jazzem. Ondřej jej natočil se svými koncertními spoluhráči. Mezi hosty jsou zde smyčcový Epoque Orchestra vedený Vítem Petráškem, dechovou sekci na albu měl na starosti Miroslav Hloucal, ale objevuje se zde například i Roman Holý z Monkey Business.
Universum nabídne z deseti novinek dva velmi zajímavé duety. V rozverné skladbě Máme rádi jazz si společně s Ondřejem zazpívá Vojtěch Dyk a v písničce Je toho moc pak Marta Jandová.
Písničky na album vznikaly průběžně již v od vydání předchozího alba Identity. Koncertně některé z nich Ondřej představil již v rámci Universum Tour, které proběhlo na přelomu roku 2016 a 2017. Základy písní tak logicky vznikly ze společného živého hraní ve studiu, což je na finálním kompaktním zvuku znát. Mimořádně zdařilý výsledný dojem ze zvuku nahrávky podtrhuje právě i využití excelentní dechové sekce a smyčcového orchestru. Album zní pozitivně, tanečně, zároveň díky některým textům nutí posluchače přemýšlet nad děním kolem nás. Výhradním autorem jak textů, tak i hudby na albu je Ondřej G. Brzobohatý.
Zajímavostí je pak samotný obal alba Universum. Tentokrát – místo očekávatelného klišé v podobě portrétní fotografie na titulu – jsou základem Ondřejovy oči. A jak sám podotýká, jeho oči jsou specifické, protože je každé jiné, což koresponduje s obsahem desky, který je dost osobní.

Seznam skladeb.
01. Dohoda
02. Vítám
03. Relativity
04. Tady a teď
05. Máme rádi jazz
06. Jen se neposrat
07. Nomen Omen
08. Cherubín
09. Je toho moc
10. Universum