Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 4555120

Hermann Betonová stěrka 20 Kg - Antracit lesklý (včetně laku a penetrace)

Hermann Betonová stěrka 20 Kg - Antracit lesklý (včetně laku a penetrace)

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Designová betonová stěrka vhodná do všech typů interiérů a exteriérů. Industriální vzhled betonu nejen na stěnách v obývacích pokojích, ale i v koupelnách, sprchových koutech, schodech nebo za kuchyňskou linkou. Stěrku dodáváme připravenou k nanášení a to včetně penetrace lesklého a klasického laku. Celý popis
3 799 Kč
Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.
3 799 Kč
Levněji s novou kartou za

31.5.2022 - 1.6.2022 na vaší adrese
Možnosti doručení

Popis

Vlastnosti betonové stěrky

  • Mechanicky odolná.
  • Snadná, rychlá a bezprašná aplikace.
  • Možnost imitace břidlice, štuku a dalších materiálů.
  • Teplotě a oděru odolná.
  • Aplikace na jakýkoliv savý podklad (sádrokarton, beton a další).
  • Luxusní vzhled pohledového betonu a barevná stálost.

Spotřeba betonové stěrky

Průměrná spotřeba je cca 1,1 kg na m² pro jednu vrstvu. Spotřeba závisí na připraveném podkladu a tloušťce nanášené stěrky. 

Z jednoho 20 kg kbelíku tak připravíte přibližně 18 m² ve jedné vrstvě nebo 9 m² ve dvou vrstvách. V případě objednání 2 a více produktů stejné barvy naleznete v košíku množstevní slevu. Naměřené hodnoty jsou uváděny ve standardních podmínkách — při nerovnostech doporučujeme objednat více materiálu.

TIP: Dalších barevných variant docílíte kombinací bíle stěrky a univerzálního tónovacího pigmentu.

Jak připravit a nanést betonovou stěrku

Přestože je betonová stěrka především designovým a funkčním prvkem vhodným do téměr jakéhokoliv interiéru, její nanesení je opravdu snadné a zvládne to každý člověk — a stačí mu k tomu pouze benátské hladítko a malířská štětka.

Příprava povrchu a aplikace penetrace

Stěrku lze aplikovat na jakýkoliv savý povrch (jádrová omítka, sádrokarton, štuk, ztracené bednění, starý beton). Stěrka nesmí být nanášena na zmrzlé, vlhké, silně nasluněné podloží, nebo za mlhy či deště. Okolní teplota by měla dosahovat 5–20°C. Očistěte připravený povrch od mastnoty a nečistot. Praskliny vyplňte maltou nebo lepidlem. Drobné nerovnosti zakryjete při aplikaci betonové stěrky. Součástí balení je i penetrace na betonovou stěrku, zvyšující přilnavost betonové stěrky a zvýšení její mechanické odolnosti. Penetraci zamíchejte a připravený a očištěný povrch penetrujte penetrační štětkou po celém povrchu a nechte zaschnout cca 2 hodiny.

Promíchání betonové stěrky

Betonovou stěrku je nutné před aplikací důkladně promíchat, buď ručně nebo míchadlem s nízkými otáčkami (~400 ot/min) za účelem získání jednotné konzistence. Pokud je stěrka hustá, je možné ji zředit trochou vody.

Nanesení první, základní vrstvy

Na hotový a připravený povrch by měly být naneseny celkem dvě vrstvy betonové stěrky. První vrstva s maximální tloušťkou 1–2 mm za pomocí hladítka z nerezové oceli. První vrstva by měla schnout cca 3–6 hodin.

Nanesení druhé texturové vrstvy

Druhou vrstvu naneste pomocí špachtle nebo hladítka z nerezové oceli se zaoblenými rohy. Texturová vrstva by měla být provedena krátkými, nepravidelnými pohyby kvalitním, nerezovým hladítkem — krouživými, vertikálními či horizontálními pohyby. Doporučujeme použití hladítka určeného pro štuky se zaoblenými hranami. Pro dosažení efektu stínování/žíhání je potřeba silně a energeticky vtírat vybrané oblasti a držet přitom hladítko ploše s minimálním sklonem k povrchu. Bude-li při nanášení plocha stěrky vlhká a plastická, dosáhnete stejnoměrného a hladkého povrchu. Jestliže pracujete s čerstvým povrchem, můžete dosáhnout různých efektů, např otisknutím šroubů, břidlice nebo štuku.

Nanesení finálního laku

Lak zvyšuje životnost a odolnost betonové stěrky. Finální lak aplikujte po zaschnutí druhé vrstvy (po cca 6–12 hodinách). Smíchejte klasický a lesklý lak a aplikujte pomocí malířské štětky nebo válečku. Spotřeba laku je cca 0,1 kg na 1 m² betonové stěrky — v klasickém prostředí aplikujte 2 vrstvy tohoto laku. Při použití betonové stěrky v prostorech se zvýšeným výskytem vlhkosti nebo při styku s vodou aplikujte 3–4 vrstvy finálního laku. Lak je standardně součástí betonové stěrky, přesto však pro vlhká místa a místo kde je možné přijít do styku s vodou, doporučujeme vzít lak na betonovou stěrku navíc.

Více informací naleznete v našem článku Aplikace betonové stěrky.

Betonovou stěrku dodáváme včetně penetračního podkladu (2,5 kg) a finálního bezbarvého laku (1,5 l) a lesklého laku.