Jak vybrat jídelní soupravu

Zvete přátele na večeři? Dolaďte estetický dojem z výborného jídla krásnou jídelní soupravou. Při společném jídle je hlavní příjemná atmosféra a zábava s přáteli. A vedle chuťového zážitku hraje důležitou roli i ten estetický. Kompozici lahůdek, které jste s láskou připravili, dokáže skvěle podtrhnout dobře vybraný jídelní servis. Poradíme vám, jak vybrat ten správný.

Večeře s přáteli jsou skvělou příležitostí pochlubit se elegantní jídelní soupravou.

Večeře s přáteli jsou skvělou příležitostí pochlubit se elegantní jídelní soupravou.

Vybírejte podle následujících kritérií:

pro jakou příležitost: každý den, nebo jen slavnostní okamžiky

cena soupravy

design: tvar, barvy, vzor

počet kusů nádobí v jídelní sadě

Pro jaké příležitosti si soupravu pořizujete?

Při výběru vhodné jídelní soupravy se nejdřív rozhodněte, zda si pořizujete nádobí pro každodenní použití, anebo slavnostní jídelní sadu pro výjimečné příležitosti. Vaše kritéria výběru se pak budou podle toho lišit.

Výrazné barvy a veselý design vám zvýší chuť k jídlu a zvednou náladu

Výrazné barvy a veselý design vám zvýší chuť k jídlu a zvednou náladu

Jídelní servis pro každý den

U každodenního jídelního setu volte spíše soupravu s nižší cenou. Čas od času je třeba pořídit novou, a tak pamatujte na to, že „střepy přinášejí štěstí”, a klidně si vyberte jídelní servis s odvážnějšími barvami a vzory. Můžete ho barevně sladit s veselou obrázkovou jídelní soupravou pro děti.

Pro sváteční příležitosti

Sváteční jídelní souprava by v žádné rodině neměla chybět. Investujte do kvality a nadčasového designu, pravděpodobně vás bude provázet při rodinných slavnostech a setkáních s přáteli řadu let.

Jaký zvolit počet kusů v jídelní sadě?

Pro denní stolování 2 osob vám bude stačit 12dílná sada nádobí, pokud jste 4, pořiďte si raději 18dílnou soupravu. Větší počet kusů je vždycky výhoda, zvlášť pokud vám nádobí padá na podlahu častěji.

Jaké nádobí jídelní souprava obsahuje?

Kromě mělkých, hlubokých a dezertních talířů jídelní soupravy čítají i kompotové misky, polévkovou mísu (terina), oválnou mísu nebo tác, omáčník a slánku. Často se jídelní sety doplňují i o stejnou kávovou soupravu a čajový servis (konvice, cukřenka, mléčenka a šálky s podšálky).

Jemný design jídelní soupravy dodá vašemu stolování elegantní styl

Jemný design jídelní soupravy dodá vašemu stolování elegantní styl

Materiál jídelních souprav

Kamenina: kaolin smíchaný s křemičitým pískem. Jedná se o velice kvalitní výrobky, které jsou oblíbené pro svou cenovou dostupnost, pevnost a jsou vhodné do mikrovlnné trouby, mrazáku i myčky.

Porcelán: směs kaolinu a kamene. Jedná se o velmi kvalitní materiál pro výrobu jídelních servisů.

Keramika patří stále mezi velice oblíbené. Je možné si ji pořídit v různých barvách a dekorech.

Sklo: velice moderní a oblíbené.

Jídelní soupravy