Jak vybrat osobní váhu

Elegantní osobní váha s několika speciálními funkcemi může být účinnou motivací pro zhubnutí do plavek nebo návrat ke zdravé kondici. Jak vybrat takovou, která splní vaše očekávání?

Základní typy osobních vah

Co od osobní váhy očekáváte?

Aktivně sportujete a potřebujete parťáka, který by analyzoval vaše tělesné parametry, abyste mohli sledovat úspěchy svého tréninkového plánu? Vybírejte z pokročilých diagnostických vah s řadou funkcí vyvinutých přesně pro vás.

Nebo chcete zhubnout do plavek? Pak oceníte diagnostickou váhu, která měří hmotnost, ale také procenta tuku a vody v těle. Pokud vám stačí jen údaj o tělesné hmotnosti, můžete si vybrat z nabídky analogových osobních vah, které většinou další funkce nenabízejí. Dobře vám poslouží i jednodušší digitální váha.

Chytrá osobní váha je dobrým pomocníkem v udržování kondice
Chytrá osobní váha je dobrým pomocníkem v udržování kondice

Pomocník pro získání dobré kondice

Pokud chcete shodit pár kilo a dostat se do formy, vybírejte si z diagnostických osobních vah. Jsou vybaveny řadou speciálních funkcí a využívají nejpokročilejší moderní technologie, takže se při udržování zdravé fyzické kondice stanou vaším dobrým pomocníkem. Jsou určeny také pro aktivní sportovce. Váha s atletickým módem umožňuje rozlišení různých typů fyzické kondice, díky kterému získáte přesné hodnoty.

Tělesný analyzér

Nejpokročilejší diagnostické váhy vám kromě tělesné hmotnosti během pár vteřin poskytnou rozbor až 11 dalších tělesných parametrů. Stačí do paměti váhy zadat některé osobní informace, jako je například věk, pohlaví nebo výška.

 1. tělesná hmotnost
 2. BMI
 3. procenta tuku v těle
 4. viscerální tuk (tuk v břišní dutině)
 5. hodnocení zdravé úrovně viscerálního tuku (pouze u dospělých osob nad 18 let)
 6. procenta vody v těle
 7. procenta svalové hmoty
 8. hmotnost kostí
 9. BMR – bazální metabolický výdej = kalorie potřebné pro základní funkce těla
 10. AMR – atkivní metabolický výdej = kalorie potřebné pro denní aktivity a pohyb
 11. metabolický věk (v rozmezí 12 – 90 let)
 12. fyzická kondice (9 somatotypů)
Multifunkční váha provede analýzu řady tělesných parametrů
Multifunkční váha provede analýzu řady tělesných parametrů

Chytrá osobní váha

Multifunkční váha komunikuje přes Wi-Fi či Bluetooth. Je možné ji připojit k mobilnímu telefonu, počítači, chytrým hodinkám, sporttesteru nebo fitness náramku. Před nákupem inteligentní osobní váhy ověřte kompatibilní zařízení, zda spolupracuje s technologiemi, které podporuje váš mobil nebo počítač.

Zdravotní upozornění

Některé diagnostické osobní váhy nejsou vhodné pro těhotné ženy a osoby s kardiostimulátorem. Měří totiž pomocí elektrického impulzu, který sice nezaznamenáte, ale z důvodů preventivních opatření se těmto osobám jejich používání nedoporučuje. Tuto informaci však výrobci vždy uvádějí.

Osobní váha pro rodinu

Pořizujete-li osobní váhu do domácnosti, kde ji bude využívat více lidí, vyberte si váhu, která má paměť pro více uživatelů. Kvalitní osobní váha pak umí konkrétního uživatele automaticky rozeznat.

A nakonec design

Jakmile si ujasníte, co od osobní váhy očekáváte a jaké funkce se vám budou hodit, můžete se kochat nabídkou elegantních designů. Vyberte si takový, který ozdobí vaši koupelnu. Na trhu jsou osobní váhy z různých materiálů, nejčastější je sklo a plast, stylový je kov a originální bambus. Přejeme vám, ať jste s vybranou osobní váhou spokojeni.