Jak vybrat tlakovou myčku

Tlakovou myčku oceníte při mnoha činnostech kolem domu a zahrady. S její pomocí snadno umyjete auto, zablácené kolo nebo špinavou sekačku. Dlaždice na terase a cestička k domu budou vypadat jako nové. Můžete ji použít i čištění fasády nebo plotu.

Pokud vlastníte bazén, výrazně vám usnadní jeho pravidelnou údržbu. A nejen, že usnadní práci a šetří vám čas, ale ušetříte i za vodu - spotřeba vody je až o 80 % menší než při použití zahradní hadice. Nabídka na trhu je rozsáhlá, pomůžeme vám vybrat tu pravou po vaše potřeby.

Tlaková myčka vám usnadní údržbu domu, auta i zahrady
Tlaková myčka vám usnadní údržbu domu, auta i zahrady

Důležitý je tlak

Při výběru vysokotlaké myčkyse dívejte především na uváděný tlak a průtok. Čím vyšší tlak, tím bude čištění účinnější. A čím větší průtok, tím bude práce rychlejší. Pokud potřebujete jen občas umýt kolo, auto nebo terasu, nemusíte utrácet za velmi výkonný model, bude vám vyhovovat tlaková myčka nižší nebo střední kategorie. Vysokotlaké čističe pro domácnosti můžeme rozdělit do tří skupin.

  • základní třída
  • střední třída
  • nejvyšší třída

Základní třída

Tyto tlakové myčky nabízí tlak 100-120 barů. Mají kratší hadici a v základní výbavě obvykle naleznete jen jeden nástavec. Jejich velkou výhodou je malá velikost i hmotnost. Jde o ideální řešení pro čištění drobnějších nečistot kolem domu či dílny, kol, zahradního nábytku nebo zahradní techniky.

Tlaková myčka vás nemusí stát mnoho peněz, přesto udělá z těžké práce snadnou.
Tlaková myčka vás nemusí stát mnoho peněz, přesto udělá z těžké práce snadnou.

Střední třída tlakových myček

Chcete ušetřit za mytí auta v myčce? Pak vybírejte z tlakových čističů střední kategorie. Mají vyšší tlak, většinou 110-140 barů, takže čistí mnohem důkladněji a rychleji. V základní výbavě mají více trysek a další příslušenství jako například autokartáč, velký kartáčový čistič na dlažbu nebo dokonce čistič potrubí. Naleznete v nich nádobku na čisticí prostředky, které umožní naleštit auto nebo vyčistit dřevěnou terasu. Některé modely nabízí již ve střední kategorii naviják na hadici, takže vám nebude nikde překážet.

Se správným vybavením vás mytí auta bude bavit
Se správným vybavením vás mytí auta bude bavit

Nejvyšší třída

Výkonné modely tlakových myček se chlubí tlakem nad 140 barů a mají dlouhé hadice s navijákem. Samozřejmostí je nádobka na čisticí prostředky. V základní výbavě naleznete řadu různých trysek a kartáčů. Z této kategorie vybírejte, pokud potřebujete často mýt velmi znečištěné auto nebo máte kolem domu mnoho ploch, které často čistíte.

Dražší tlakové myčky mají bohaté základní vybavení
Dražší tlakové myčky mají bohaté základní vybavení

Vybavení podle vašich potřeb

Další vybavení pro tlakové myčky si vyberete podle svých aktuálních potřeb. V nabídce jsou kartáče, čisticí prostředky nebo třeba čistič ucpaných potrubí kanalizace a okapů. Tlaková myčka se určitě stane vaším častým a oblíbeným pomocníkem.

Myčky dle kategorií

Další zajímavé články z naší dílny Dům a zahrada

Osvědčené triky na čištění okapů

Padající listí je postrachem všech okapů. Kvůli němu reznou, ucpávají se a celé to může skončit i vytopenou půdou....

Celý článek

Jak uskladnit jablka, aby zůstala šťavnatá až do jara

Pokud se vám urodilo více jablek, jistě přemýšlíte nad tím, jak je uskladnit, aby se nekazila. Jde to, i když nemáte sklad nebo sklep...

Celý článek

Jak vybrat tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo patří mezi nejefektivnější, nejúspornější a nejekologičtější způsoby vytápění...

Celý článek

Jak vybrat svářečku

Svářečka by neměla chybět v dílně žádného kutila. S její pomocí můžete svařovat železné konstrukce na zahradu i do domácnosti, opravit poškozený....

Celý článek