PR:CZ_2019-10-SG-NOVINKYMESICE


Jak vybrat ventilátor

Když přijdou horké dny, je dobrý ventilátor pro naše pohodlí nedocenitelný. Zvlášť, když je trávíme ve městě. To je potom závan příjemně chladného vzduchu jako živá voda. Jak si ale vybrat větrák, který opravdu splní naše požadavky?

Osvěžující vánek je záchranou před horkým počasím

Osvěžující vánek je záchranou před horkým počasím

Základní typy ventilátorů

  1. podlahový
  2. stojanový
  3. stolní
  4. stropní
  5. sloupový
  6. USB

Vhodně zvolený podlahový ventilátor, stojanový a sloupový větrák nebo stropní ventilátor ochlazuje celou místnost. Zatímco stolní ventilátory a ventilátory do USB jsou určené hlavně k osvěžení u pracovního stolu.

Účinné větrání

Jak letní teploty stoupají, nebo zase klesají, budete chtít využít možnost intenzitu větrání měnit. Podívejte se tedy po ventilátoru s více rychlostmi. 3 jsou obvykle dostačující, ale vybrat si můžete i ventilátory s 5 rychlostmi. Účinnému větrání a pokrytí co největšího prostoru napomáhá také možnost nastavit úhel sklonu větráku a velký rozsah jeho otáčení.

Hlasitost provozu

Patříte-li k těm, kteří mají za horkého počasí potíže usnout, vyberte si ventilátor s funkcí "spánek” či nastavitelným časovačem automatického vypnutí. Aby však přístroj v tomto případě skutečně splnil svůj účel, je rozhodující hlasitost jeho provozu. Extrémně nízká hlučnost se pohybuje kolem 35 dB(A).

Nízká hlasitost provozu a elegantní design vám osvěžení zpříjemní

Nízká hlasitost provozu a elegantní design vám osvěžení zpříjemní

Pohodlí a bezpečnost

Užívání ventilátoru vám zpříjemní dálkové ovládání. A pro snadnou manipulaci a umístění v interiéru ověřte před nákupem nejen rozměry přístroje, ale také délku napájecího kabelu. Samozřejmým požadavkem je bezpečnost ventilátoru. Zajišťuje ji ochranná mřížka větráku, jeho stabilní základna a ochrana proti přehřátí.

Design

Moderní ventilátory mohou být sofistikovaným designovým doplňkem vašeho bytu. Zajímavý je sloupový ventilátor, který nemá lopatky. Jeho přidanou hodnotou je díky tomu velmi tichý provoz.

Stropní ventilátor

Stropní ventilátor je specifický svým trvalým umístěním. Zaměřte se proto na výběr takového modelu, který bude s vaším interiérem skutečně ladit. Poskytuje navíc funkci pro zimní provoz. Ze spodní části místnosti vysává studený vzduch ke stropu a teplý vzduch, který se hromadí u stropu tlačí dolů, což snižuje náklady na vytápění až o 30 %.

Prohlédněte si také kategorie: