Kakao a horká čokoláda

Kakao milují děti i dospělí. Holandské kakao, černé kakao nebo RAW kakao mají své místo ve většině domácností. Jak ale vznikají a jaký je rozdíl mezi jednotlivými druhy? Podívejte se, a vyberte vhodné kakao na pečení i pro zahřátí.

Zobrazit více

Holandské kakao

 • Holandské kakao si drží vysokou kvalitu a při výrobě se alkalizuje – snižuje se kyselost a kakao se snadněji rozpouští. Vyznačuje se tmavou barvou, plnou chutí a je vhodné na pečení.

Černé kakao

 • Černé kakao má sytě černou barvu, která vzniká tradiční úpravou kakaových bobů, a značí, že kakao není dobarvováno umělým barvivem. S černým kakaem docílíte při pečení moučníků nebo sušenek sytějšího zbarvení než při použití klasického kakaa.

Přírodní kakao

 • U přírodního kakaa neprobíhá alkalizace. Zachovává si tak veškeré zdraví prospěšné látky, chuť i vůni. Má světle hnědou barvu a je vhodné pro přípravu nápoje i na pečení.

RAW kakao

 • RAW potraviny nejsou tepelně zpracovávány při teplotě vyšší než 42°C. Kakao tedy nepodléhá pražení. Je zdraví prospěšné, může povzbuzovat tělo podobně jako káva.

Fair Trade kakao

 • Kakao označované jako Fair Trade je vyráběné v souladu se spravedlivými obchodními podmínkami pro pěstitele i výrobce kakaa.

Kakaový nápoj

 • Kakaový nápoj je vhodný pro přípravu studeného i horkého kakaa v kombinaci s mlékem. Může obsahovat cukr a další konzervační látky, nejedná se tedy o čisté kakao. Snadno se rozpouští.
TIP!

Uvařte si kvalitní kakao do stylového hrnku nebo šálku a vychutnejte si chvíle pohody.

Horká čokoláda – hořká, mléčná nebo bílá?

Horká čokoláda je sladký nápoj s kakaovou příchutí. Připravuje se v kombinaci s vodou, mlékem nebo smetanou.

 • Bílá horká čokoláda – s jemnou příchutí bílé čokolády (základní suroviny pro bílou čokoládu jsou obvykle kakaové máslo, cukr a mléko, případně vanilkový lusk)
 • Mayská horká čokoláda – obvykle obsahuje koření, jako je skořice, chilli a další
 • Mléčná čokoláda – obsahuje mléko v práškové formě, čokoláda s mlékem je jemnější, vhodná pro děti
 • Instantní horká čokoláda – porcovaná, obsah sáčku jednoduše zalijete horkým mlékem nebo vodou
 • Horká čokoláda s nízkým obsahem tuku – vhodná i při redukčním jídelníčku
TIP!

Neholdujete kakau ani horké čokoládě? Podívejte se na různé druhy čajů či kávy.

Whittard of Chelsea Marshmallows

Whittard of Chelsea Marshmallows

175 Kč

Složení: glukózovo- fruktózový sirup, cukr, voda, dextróza, vepřová želetina, aroma, barviva: betanin E162(přírodní barvivo z červené řepy) Není vhodné pro vegetariány a vegany.

AlterNativa3 Bio Kakao Criollo PURE Premium, 150g

AlterNativa3 Bio Kakao Criollo PURE Premium, 150g

99 Kč 0,66 Kč/g

Kakao je jednou z nejkomplexnějších a nejbohatších potravin, které nám příroda nabízí. Má stimulující účinky, umí pozvednout náladu a zažehnat chmury. Ne nadarmo jej májští indiáni nazývali potravou bohů.

AlterNativa3 Bio Kakao EQUILIBRIO s macou a zázvorem, 125g

AlterNativa3 Bio Kakao EQUILIBRIO s macou a zázvorem, 125g

110 Kč 0,88 Kč/g

Maca je prastará rostlina z peruánských And se širokým spektrem působení. Je ceněná pro své účinky už více jak 2000 let. Inkové užívali macu pro její výživovou hodnotu a její vliv na plodnost, potenci (libido), sexuální touhu, životní sílu a růst svalové hmoty.

AlterNativa3 Bio Kakao INSTANT, Alternativa3, 250g

AlterNativa3 Bio Kakao INSTANT, Alternativa3, 250g

99 Kč 0,40 Kč/g

Složení: třtinový cukr, odtučněný kakaový prášek, 100% bio a Fairtrade. Bez laktózy Nutriční hodnoty na 100g: 369kcal, tuky 2,4g,karbohydráty 69,3g, z toho cukry 58,8g, vláknina 11g, bílkoviny 8,8g, sůl 0,02g  Vypěstováno v rámci ekologického zemědělství bez použítí chemických hnojiv a pesticidů…

AlterNativa3 Bio Kakao INSTANT, Alternativa3, 750g

AlterNativa3 Bio Kakao INSTANT, Alternativa3, 750g

248 Kč 0,33 Kč/g

Složení: třtinový cukr, odtučněný kakaový prášek, 100% bio a Fairtrade. Bez laktózy Nutriční hodnoty na 100g: 369kcal, tuky 2,4g,karbohydráty 69,3g, z toho cukry 58,8g, vláknina 11g, bílkoviny 8,8g, sůl 0,02g Vypěstováno v rámci ekologického zemědělství bez použítí chemických hnojiv a pesticidů.

Kakao a horká čokoláda

Kakao a horká čokoláda vykouzlí úsměv na rtech nejen v sychravých dnech. Pro děti nabízíme kakaové nápoje, které jsou nenáročné na přípravu. K pečení se hodí holandské nebo černé kakao, se kterým získají moučníky intenzivní, tmavě hnědou barvu.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Kakao a horká čokoláda.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Kakao a horká čokoláda výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Kakao a horká čokoláda akce.