10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Kam na 1. máj? Uspořádejte piknik v rozkvetlé přírodě!

První máj aneb lásky čas – jak oslavit tento významný den? Co třeba romantickým piknikem v zelenající se krajině? Připravte pro svoji drahou polovičku překvapení a naplánujte v tento sváteční den výlet do přírody – místo obědu v restauraci tentokrát uspořádejte piknik na louce, v kvetoucím sadu, v parku či na zahradě a užijte si vzájemné blízkosti i sílících slunečních paprsků!

Vyberte si na piknik vhodné místo, kde naleznete vytoužený klid

Dopřejte si dostatek času na výběr místa, na kterém chcete piknik uspořádat. Pokud máte v přírodě své oblíbené místečko, kde pravidelně nacházíte klid a čerpáte energii z přírody, vydejte se právě tam! Jestliže tápete, vyhněte se plochám, kde je větší koncentrace lidí, která by atmosféru mohla narušovat. Ideální jsou louky, lesní paloučky, ale i rozlehlé městské parky nebo břehy rybníků.

Kam na 1. máj? Uspořádejte piknik v rozkvetlé přírodě!

→ Pokud chcete partnera nebo partnerku překvapit, vyberte vyvýšené místo s vyhlídkou, ze které je nádherný výhled do okolí – romantická atmosféra je tak téměř zaručena!

Kam na 1. máj? Uspořádejte piknik v rozkvetlé přírodě!

Co zabalit na piknik? Nepostradatelný set tvoří piknikový koš a deka! 

Ať už má být piknik překvapením nebo společným nápadem, je třeba zabalit vše potřebné tak, aby vám v přírodě nic nechybělo. Naprostým základem je piknikový koš (v případě že se chystáte do náročnějšího terénu je praktičtější piknikový batoh, který se lépe přenáší) a dostatečně teplá pikniková deka – přeci jen počátkem května může být země ještě chladná.  

V piknikovém koši nebo batohu obvykle najdete všechno potřebné vybavení – jídelní set, sklenice, příbory, utěrky i lahve na pití.  Každá věc má v koši své místo a je pevně fixovaná tak, aby při chůzi nehrozilo její rozbití. Zkontrolujte také, zda ve výbavě nechybí vývrtka a otvírák. Vybírejte koše s dostatečným objemem na pochutiny a drinky.Abyste si mohli v přírodě vychutnat čerstvě uvařenou kávu nebo čaj, přibalte také skladný kempingový vařič a plynovou kartuši, nebo si horký nápoj přineste v termosce. Hodit se budou také vlhčené ubrousky, a pokud plánujete vychutnat si společně romantický západ slunce a zůstat do setmění, nezapomeňte na outdoorovou svítilnu

→ V případě, že máte na piknik a lenošení dostatek času, přibalte si knihu nebo společenskou hru a užívejte si do sytosti pohody v přírodě.

Kam na 1. máj? Uspořádejte piknik v rozkvetlé přírodě!

Připravte chutné a originální piknikové menu, kterým partnera překvapíte 

Účelem pikniku není pouze relaxace v přírodě, ale také chutné pohoštění – jak je známo, na čerstvém vzduchu totiž chutná nejlépe. Pomůžeme vám s přípravou prvomájového piknikového menu, kterým svoji drahou polovičku rozhodně nezklamete!

Tipy na stylové předkrmy:

 • Domácí pomazánky (vaječná, sýrová, česneková apod.) a čerstvé francouzské bagety
 • Ovoce (hrozny, jablka, datle atd.) a nakrájená zelenina (rajčata, papriky, olivy, okurky) Kvalitní francouzské sýry a paštiky
 • Jednohubky s rukolou, prosciuttem a křepelčími vajíčky

Tipy na vynikající hlavní chod:

 • Obložené sendviče s kuřecím masem, mozzarellou, nebo lososem
 • Grilované kuře
 • Zapečené těstoviny
 • Francouzský quiche

Tipy na sladký dezert:

 • Bábovka
 • Palačinky s tvarohem a ovocem
 • Cheesecake
 • Domácí jogurt s chia semínky (v uzavíratelné sklenici)
Kam na 1. máj? Uspořádejte piknik v rozkvetlé přírodě!
TIP! Chcete mít jistotu, že tekutější pokrmy na místo dopravíte bezpečně? Zabalte je do dokonale těsnících svačinových boxů!

Nezapomeňte na pitný režim a přibalte láhev kvalitního vína nebo šampaňské! 

Na piknikovou procházku je třeba zabalit dostatek vody. 1. máj a společnou lásku můžete oslavit také přípitkem – pokud s sebou nechcete nosit klasické sklenky na víno, poohlédněte se po outdoor nádobí, které je vyrobeno z odolného plastu. 

Do batohu nebo piknikového koše pak nezapomeňte přibalit láhev dobrého vína nebo šampaňské. V případě, že jeden z vás bude řídit, zvolte nealkoholické víno nebo nealko šumivé víno – nemusíte se tak o přípitek ochudit!Toužíte po jedinečném zážitku? Vydejte se na prvomájový piknik na kole 

Jarní počasí láká k vyjížďkám na kole. Proč si tedy na prvomájový piknik nevyrazit stylově? Naplánujte pohodovou trasu, jejíž cílem bude piknikový plácek, kde se po sportovním výkonu náležitě odměníte. Vše potřebné můžete jednoduše zabalit do brašny na kolo a vyrazit do jarní přírody!

Kam na 1. máj? Uspořádejte piknik v rozkvetlé přírodě!

Další zajímavé články

1. máj v Praze aneb kam si zajít pro prvomájový polibek?

Měsíc květen je symbolem lásky a rozkvětu – spolu s ním je neodmyslitelně spojen také... celý článek