Gumový chodník Gumový granulát - dekorativní, pytel 25kg, Žlutý RAL 1006

Gumový chodník Gumový granulát - dekorativní, pytel 25kg, Žlutý RAL 1006


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Gumový granulát – bezpečný gumový povrch určený pro renovaci betonových a asfaltových pochozích ploch např. okolo bazénu, terasa, posezení, chodník okolo domu, vstup do domu, podlaha v interiéru, okolo skluzavek. Při větších tloušťkách dokážete dosáhnout měkčí podlahy. V elegantních odstínech. Celý popis

2820
3 134 Kč Cena je uvedena včetně RP a DPH.
2 820 Kč
Skladem u partnera 5+ kusů
 

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100031749184

Popis

Popis produktu

GUMOVÝ GRANULÁT – bezpečný gumový povrch určený pro renovaci betonových a asfaltových pochozích ploch např. okolo bazénu, terasa, posezení, chodník okolo domu, vstup do domu, podlaha v interiéru, okolo skluzavek. Při větších tloušťkách dokážete dosáhnout měkčí podlahy. V elegantních odstínech.

Tento produkt je jen granulát. Pro kompletní systém chodníku v prášku přiobjednejte pojivo PUR-PAN LET 20. Tzn. na 25kg balení granulátu použijete 5kg pojiva PUR-PAN LET 20, které naleznete v příslušenství

NOVINKA – PRO VENKOVNÍ PLOCHY DOPORUČUJEME použít UV STABILNÍ POJIVO PUR-PAN UV 25, které odolává sluníčku po celou životnost směsi a nedochází k barevnostním změnám.

Jako podkladovou vrstvu pro vyrovnání nerovnosti podkladu lze použít „Gumový granulát SBR Podkladový 2–6mm“. Lze využít tento „černý podkladový granulát“ pro dosažení měkčího povrchu. Spotřeba je závislá na tloušťce nanesené vrstvy, při nanesení vrstvy pro změkčení lze počítat se spotřebou 4–5 m2/25kg pytel. Tato vrstva není nutná při výrobě bezpečného gumového povrchu. 

– Velikost granulátu u podkladového granulátu 2–6mm, a dekorativní (vrchní) granulát 1,5–3mm

- Doba vytvrdnutí systému je 24 hodin, po tuto dobu je nutné zamezit nadměrnému UV záření a ochránit systém před deštěm zakrytím plachtou!

CO TO JE GUMOVÝ GRANULÁT?

Tento bezpečný gumový povrch je dvousložkový systém složený z gumového granulátu a pružného, vlhkostí vytvrzujícího pojiva pro profesionální výrobu a pokládku povrchů. Plocha pokrytá bezpečným gumovým povrchem je vhodná pro interiér i exteriér.

Chodník v prášku je provedení vhodné pro pokládku na veřejných prostranstvích, nebo místech se zvýšeným pohybem osob. Gumový granulát je probarvený přímo z výroby a vykazuje tak výborné hodnoty otěruodolnosti.

GUMOVÝ GRANULÁT dokáže položit i zručný řemeslník či domácí kutil. Pokud by jste váhali, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme!

KDE LZE POUŽÍT GUMOVÝ GRANULÁT?

Pomocí tohoto systému lze vytvořit pružné pochozí povrchy v exteriérech i interiérech, které zvyšují bezpečnost při případném pádu osob, jsou propustné pro vodu, nenamrzají a mají dekorativní efekt. GUMOVÝ GRANULÁT je bezpečný gumový povrch nalézá uplatnění např. na schodech veřejných budov, nebo před nimi, jako ochranný prvek na rampách, na terasách či balkonech, kolem bazénů a pískovišť, jako veřejné chodníčky nebo chodníčky ve školách a školkách, na necertifikovaných dětských hracích plochách bez použití hracích prvků a na plochách určených pro rekreační sporty apod.

Podle způsobu použití lze systém GUMOVÉHO GRANULÁTU aplikovat buď tak, že pevně přilne k podkladu (na hladký či nesoudržný beton doporučujeme použití primeru PUR-PAN Z 02), a nebo vrstva může být položena volně (jako podkladní separátor může sloužit například voskovaný nebo silikonový papír, který se po vytvrzení odstraní). Pomocí široké palety barev lze vytvářet různobarevné efekty (pomocí šablon také obrazce).

Tloušťka pokládky chodníku:

- Podkladový granulát SBR (černý) – tloušťka 20–60mm, dávkování pojiva 15% hmotnostně

- Vrchní (barevný) granulát EPDM – tloušťka 7–10mm, dávkování pojiva 20% hmotnostně

Z jednoho pytle granulátu  položíte 4–5 m2, přesná plocha odvisí od Vaší přesnosti při dosahování doporučené tloušťky 7mm a nerovností povrchu.

VÝHODY POVRCHU:

 • barevně stálý (při použití UV STABILNÍHO POJIVA PUR-PAN UV 25 - NOVINKA)
 • snadno opravitelný
 • při pádu měkký
 • neklouže a nenamrzá
 • snadno čistitelný
 • zdravotně nezávadný
 • snadno viditelné cizí předměty
 • rychle vytvrzující
 • vodě propustný
 • odolný vůči běžný chemikáliím

Doplňkovými částmi systému jsou:

 • Sanaflex WPM 2 – hydroizolace - vhodná hydroizolace pod tento polyuretanový systém. Slouží především pro povrchy, které se tímto nátěrem uzavřou proti průsaku vody. Vhodné pro betonové podlahy, sádrokartonové desky, osb a jiné dřevěné problematické podklady. Nutné důkladné vyzrání, min. 2–3 týdny!
 • Primer PUR-PAN Z 02 je aktivátor podkladu pro exponované pokládky a pokládky na nesoudržný či hladký povrch (asfalt)
 • Pojivo PUR-PAN UV 25 UV stabilní pojivo vhodné pro venkovní plochy, kde dochází ke stálému UV záření, kde díky tomuto pojivu nemůže docházet k barevnostním deformacím
 • Pojivo PUR-PAN LET 20 je vhodné pro plochy v interiéru, zastřešené plochy a další místa, kde nesvítí 

NÁVOD K APLIKACI:

 • Podkladní materiál musí být soudržný, suchý, bez prachu, nečistot a mastnoty.
 • Jako podkladní materiál zpravidla slouží beton, asfalt, zhutněný kámen či kov.
 • Smíchat gumový granulát s pojivem. (Povrchová vlhkost granulátu je nežádoucí, působí jako urychlovač a napěňující činidlo.)
 • K mísení je doporučeno použít vysokootáčkové rotační míchadlo (např. pro míchání cementových směsí), doba mísení alespoň 2–3minuty tak, aby bylo zajištěno ovrstvení veškerého granulátu pojivem. Homogenizace záměsi je velmi důležitá, jinak může po pokládce dojít k „odstávání“ gumového povrchu.
 • Takto připravená záměs je určena k pokládce na připravený povrch, k upravení použít lopatu, zednickou lžíci či nerezové hladítko.
 • Pojiva na bázi MDI polyuretanů vykazují mírné barevné změny působením UV záření – tyto neovlivňují mechanické vlastnosti pojiva a nejsou důvodem pro reklamaci.
 • K čištění pracovních pomůcek bezprostředně po práci je doporučeno použít vodu se saponátem a následné mechanické dočištění.

Finální povrch je velmi odolný vůči opotřebení, tlumí rázy a je porézní. Váš chodník v prášku již ztratil podobu prášku jednou provždy. V některých případech je nutné použít primer pro přípravu podkladu (např. kolem obrubníků, případně na kovové schodnice, hladké či nesoudržné povrchy).

Doporučený primer je PUR-PAN Z 02. Jednosložkový, rozpouštědlový primer aplikovatelný válečkem. Doporučená spotřeba: 1L / 5–8 m2, dle savosti podkladu. Vlastní pokládka je po vysušení primeru (na dotek).

Pro optimální vytvrzení chodníku z prášku doporučujeme zakrýt položený povrch neprodyšnou černou plachtou, minimálně po dobu jednoho dne od pokládky. Plachta zabrání pronikání UV záření a také ochrání pokladený povrch proti případnému dešti a rose.

Pro využití v systému GUMOVÉHO CHODNÍKU – se dávkuje 5kg pojiva na 25kg granulátu.Z jednoho pytle granulátu (25kg) pokryjete cca 4–5 m2 plochy. Při větších tloušťkách, díky kterým dosáhnete měkčí podlahu se spotřeba úměrně zvětšuje.

 

Nevíte si rady? Nevadí, zavolejte nám na 724 105 104 a my vám rádi poradíme :)


Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Frakce 1,5-3mm
Hmotnost 25kg
Použití Žlutý RAL 1006