Klece a voliéry pro ptáky

Sháníte krmivo nebo vybavení z kategorie klece a voliéry pro ptáky? Vybírejte u nás na MALL.cz, zboží si můžete snadno srovnat od nejlevnějšího či od nejlépe hodnoceného ostatními uživateli.

Zobrazit více
  • Nákup pro vaše miláčky vám doručíme ještě dnes.
  • Zboží z kategorie klece a voliéry pro ptáky přivezeme až k vám domů, nebo si je můžete vyzvednout v naší síti na více než 2 500 výdejních místech.
  • Potřebujete pomoci? Naše zákaznická podpora funguje 24 hodin denně.
  • Zboží můžete zaplatit online, dobírkou nebo klidně až za 30 dní s MALL Pay.
  • Pokud se vašim zvířecím miláčkům výrobek nelíbí, můžete jej vrátit do 14 dnů bez udání důvodu.

U nás na MALL.cz najdete dalších 1 000 000 výrobků.

Akinu Klec GABI
32x

Akinu Klec GABI

659 Kč
647 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Klec zajímavého vzhledu vhodná pro malé papoušky a exoty, bidla a misky součástí ceny.

  • Barevné provedení – dle skladové zásoby. Foto je pouze ilustrativní.
Od prodejce MALL
Akinu Klec SONIA III zink
26x

Akinu Klec SONIA III zink

1 119 Kč
1 092 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Velmi kvalitní klec pro středně velké papoušky.

  • Barevná varianta dle dostupnosti u dodavatele. Foto je pouze ilustrativní.
Od prodejce MALL
Akinu Klec pro ptáky IZA III zink 58,5x38x65cm
84x

Akinu Klec pro ptáky IZA III zink 58,5x38x65cm

1 199 Kč

Klec vhodná pro malé a střední papoušky, bidla a misky součástí ceny. Výhodou této klece je vrchní díl, který se dá rozevřít a vložit mezi bidlo. Papoušek tek může vyléz ven a pozorovat okolí z vyhlídky.

  • Barevné provedení – dle skladové zásoby! Foto je pouze ilustrativní.
Od prodejce MALL
tectake Voliéra 146cm vysoká - antracit
7x

tectake Voliéra 146cm vysoká - antracit

2 549 Kč
2 341 Kč
Doprava zdarma

Naše voliéra je ideální pro chov andulek, kanárů a jiných menších ptáků. Klec nabízí dostatek prostoru i pro několik zvířat (dle příslušné normy o ochraně zvířat). Dno lze snadno vysunout a čištění je tak naprosto bezproblémové. Díky kolečkům, kterými jsou opatřeny všechny nohy, je voliéru možno …

Partner: TecTake
tectake Voliéra 162cm vysoká se stříškou - antracit
2x

tectake Voliéra 162cm vysoká se stříškou - antracit

2 779 Kč
2 711 Kč
Doprava zdarma

Naše voliéra je ideální pro chov andulek, kanárů a jiných menších ptáků. Klec nabízí dostatek prostoru i pro několik zvířat ( dle příslušné normy o ochraně zvířat). Dno lze snadno vysunout a čištění je tak naprosto bezproblémové. Díky kolečkům, kterými jsou opatřeny všechny nohy, je voliéru možno…

Partner: TecTake
Vidaxl Ptačí budky 4 ks 12 x 16 x 20 cm jedlové dřevo

Vidaxl Ptačí budky 4 ks 12 x 16 x 20 cm jedlové dřevo

791 Kč
719 Kč
Doprava zdarma

Tyto dřevěné ptačí budky jsou speciálně navržené a poskytnou vašim opeřeným přátelům útočiště na vaší zahradě a terase. Budka pro ptáky je ručně vyrobená z masivního jedlového dřeva, které je odolné a vhodné pro venkovní použití. Ptačí budka má zelenou stříšku a boky z přírodního dřeva. Je to také

Partner: vidaXL
-23%
tectake Voliéra 131cm vysoká - antracit
7x

tectake Voliéra 131cm vysoká - antracit

4 079 Kč
3 127 Kč
Doprava zdarma

Klec tectake nejen nabízí domácímu ptactvu více prostoru, ale také má několik praktických vychytávek, které usnadňují péči o ptáky i udržování klece v čistotě. Klec je opatřena třemi dlouhými bidýlky a výsuvným dnem pro snadné čištění. K obyvatelům klece se snadno dostanete skrz dvě posuvná dvířk…

Partner: TecTake

Klece a voliéry pro ptáky

Výběr ptačí klece či voliéry není radno podcenit. Je životním prostorem vašeho opeřence, a proto by měla být dostatečně prostorná. Ptačí klece pro andulky se od klecí pro papoušky liší velikostí i výbavou.

Ptačí klec vs. voliéra

Ptačí voliéry jsou oproti klecím pro ptáky výrazně větší a prostornější. Často se hodí pro venkovní instalaci, slouží také k chovu většího množství ptáků.

→ Voliéry i klece by měly být vybaveny hračkami pro papoušky, které opeřence zabaví. Stelivo pro ptáky na dně klece je třeba pravidelně měnit.

Jak velká má být ptačí klec?

Velikost vybírejte dle druhu ptáka. Zatímco kanárkům nebo zebřičkám postačí menší klece, papoušci a rozely mají větší nároky na prostor. Platí, že větší klec je vždy lepší, než menší. Pták musí mít možnost se v kleci pohodlně protáhnout a pohybovat. Měli byste mu zajistit také pravidelné a bezpečné prolétnutí mimo klec.

Klec pro andulky

Andulky vyžadují klec o minimálních rozměrech 100 × 120 × 60 cm s tím, že byste jim měli dopřát pravidelné prolétnutí. K základnímu vybavení klece patří pítko, krmítko, šplhací větev, bidýlko a hračky – andulky mají obzvláště rády zrcátka.

→ Klec by měla být umístěna poblíž okna na denním světle v místech, kde se často pohybujete – andulky jsou totiž velmi společenské.

Klec pro papouška

Minimální rozměry musí být takové, aby si papoušek mohl pohodlně protáhnout obě křídla. Papoušci jsou velmi zvídaví, proto je nezbytné, aby klec byla bezpečná a bez ostrých hran, o které by si papoušek mohl ublížit. Dle druhu papouška volte sílu drátu, ze kterého je klec vyrobená, musí mít min. 4 mm.

→ Kromě základních potřeb pro dávkování potravy a tekutin by měla být klec vybavena spolehlivým zámkem, který papoušek neotevře, hračkami pro zabavení a bidýlky.

Jaké výhody má rohová klec pro papoušky?

Rohová klec je tvarována do rohu místnosti. To je papoušky oblíbený prostor, protože mají dostatek klidu, pocit bezpečí a zároveň možnost pozorovat, co se děje v okolí klece.

Dřevěná ptačí klec

Konstrukce ptačí klece je z masivního dřeva. Výhodou je příjemný vzhled a přírodní materiál, který ptáci ocení při šplhání.

Venkovní ptačí voliéra

Venkovní ptačí voliéry odolávají dešti i mrazu, obvykle mají dřevěnou nebo kovovou konstrukci s odpovídající povrchovou úpravou, výplet je tvořen vhodným pletivem nebo mříží. Některé voliéry jsou z důvodu snadného transportu opatřeny kolečky.

→ K dostání jsou také vnitřní voliéry, které ocení především větší druhy papoušků.

→ Pokud se chystáte pořídit si jako mazlíčka křečka, myšku, pískomila, potkana nebo třeba činčilu, vybírejte z nabídky klecí pro hlodavce.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Klece a voliéry pro ptáky.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Klece a voliéry pro ptáky výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Klece a voliéry pro ptáky akce.