Sencor SAC 1811CH
24 999 Kč

17 990 Kč
+ doprava zdarma

Sencor SAC 1811CH – nástěnná klimatizace s funkcí topení nabízí 4 režimy provozu – chlazení, vytápění, odvlhčování a pouze ventilátor vnitřní jednotky. Navíc umožňuje atomatické přepínání režimu chlazení/vytápění. Ve výbavě je dálkové ovládání s LCD displejem. Klimatizace má 4 nastavitelné rychlosti ventilátoru.


GUZZANTI GZ 1200
10 499 Kč

9 999 Kč
+ doprava zdarma

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Mobilní klimatizace Guzzanti GZ 1200. Mobilní klimatizace vhodná zejména pro okamžité řešení požadavků klimatizování bez náročné a finančně nákladné instalace. Ideální do prostorů neumožňujících stavební úpravy. Minimální požadavky na pravidelnou údržbu nevyžadující odborný servis (pouze mytí filtrů).


CARRIER PC-09HPPD
15 990 Kč

14 990 Kč
+ doprava zdarma

Poslední kus za tuto cenu!

Mobilní klimatizace vhodná do domácnosti nebo kanceláře s omezeným prostorem. Carrier PC-09HPPD nabízí i režim odvlhčování a disponuje funkcí automatického odtávání, časovačem a úsporným režimem. Součástí je i dálkové ovládání.


ECG MK 103 - rozbaleno
7 999 Kč

7 599 Kč
+ doprava zdarma

Rozbaleno

Mobilní klimatizace ECG MK 103. Mobilní klimatizace MK 103 značky ECG je zárukou, že dostáváte výkonnou klimatizaci pro horké letní dny, kdy se každý rád ochladí. Výkon chlazení je 2,9 kW. Součástí klimatizace je dálkové ovládání. Energetická třída A.


De'Longhi PAC WE 128 ECO SILENT
25 990 Kč
+ doprava zdarma

Mobilní klimatizace Delonghi PAC WE 128 ECO SILENT. Klimatizace v energetické třídě A+. Má také funkci odvlhčovače. Dále je tu 24 h elektronický časovač, termostat a LCD displej. Klimatizaci je možné nastavit tak, aby chladila vzduchem nebo vodou. Ke klimatizaci je dodáván i dálkový ovladač, který dovoluje jednoduché použití přístroje a jeho funkcí.


De'Longhi PAC N87 Silent
11 999 Kč

10 999 Kč
+ doprava zdarma

Mobilní klimatizace Delonghi PAC N87 Silent. Má funkci větráku a odvlhčovače a k tomu 3 stupně nastavení větráku pro maximální výkon a minimum hlasitosti. Klimatizace v energetické třídě A. Dále je tu 12 h elektronický časovač a termostat, panel s citlivými tlačítky a madla a kolečka pro snadnou manipulaci. Ke klimatizaci je dodáván i dálkový ovladač, který dovoluje jednoduché použití přístroje a jeho funkcí.


Clatronic CL 3671
8 999 Kč

7 308 Kč

Mobilní klimatizace v energetické třídě A nabízí funkce chlazení, odvlhčování a ventilace. Clatronic CL 3671 je vhodná pro místnosti do 32,5 m² a disponuje časovačem, multifunkčním LED displejem a infračerveným ovládáním. Chladicí výkon 7000 BTU.


Clatronic CL 3672
9 999 Kč

8 217 Kč

Mobilní klimatizace v energetické třídě A a černém provedení nabízí funkce chlazení, odvlhčování a ventilace. Clatronic CL 3672 je vhodná pro místnosti do 32,5 m² a disponuje časovačem, multifunkčním LED displejem a infračerveným ovládáním. Chladicí výkon 8000 BTU.


Clatronic CL 3716
10 999 Kč
+ doprava zdarma

Novinka

Mobilní klimatizace v elektronické třídě A. Clatronic CL 3716 snadno připojíte k vašemu chytrému telefonu nebo tabletu skrze neplacenou aplikaci. Klimatizace disponuje programovatelným časovačem, dotykovým panelem, LED displejem a 2 odnímatelnými filtry. Kromě chlazení jistě využijete i funkci odvlhčování a větrání.


De'Longhi PAC CN92 SILENT
17 990 Kč
+ doprava zdarma

Novinka

Mobilní klimatizace na bázi vzduch-vzduch s dálkovým ovládáním. Delonghi PAC CN92 SILENT je vybavena funkcí větrání se třemi rychlostmi a funkcí odvlhčování. Chladící plyn R290 je šetrný k životnímu prostředí a zároveň efektivní v poskytování komfortu uživatele.


De'Longhi PAC EX100 SILENT
21 990 Kč
+ doprava zdarma

Novinka

Mobilní klimatizace na bázi vzduch-vzduch s dálkovým ovládáním. Delonghi PAC EX100 SILENT je vybavena technologií RealFeel, díky které reaguje na teplotu a relativní vlhko. S dálkovým ovladačem můžete klimatizaci ovládat odkudkoliv. Madla a kolečka usnadňují manipulaci.


De'Longhi PAC N90 ECO SILENT
15 990 Kč
+ doprava zdarma

Novinka

Mobilní klimatizace na bázi vzduch-vzduch s dálkovým ovládáním. Delonghi PAC N90 ECO SILENT je vybavena funkcí větrání se třemi rychlostmi a funkcí odvlhčování. Chladící plyn R290 je šetrný k životnímu prostředí a zároveň efektivní v poskytování komfortu uživatele.


Electrolux EXP26U338CW
12 990 Kč

8 990 Kč
+ doprava zdarma

Přenosná klimatizace pro doporučený prostor 90 m3 spadá do energetické třídy A. Klimatizace Electrolux EXP26U338CW s kapacitou chlazení 2,6 kW vám vytvoří příjemné prostředí pro odpočinek a relaxaci, okolní vzduch ochladí velmi efektivně a zároveň spotřebuje minimální množství energie.


GUZZANTI GZ 1201
11 990 Kč

10 699 Kč
+ doprava zdarma

Novinka

Mobilní klimatizace 3 v 1 s chladícím výkonem 3 500 W nabízí 3 funkce: chlazení, odvlhčení a ventilace. Pro automatické udržení nastavené teploty jistě oceníte i možnost Auto, která provoz ventilace Guzzanti GZ 1201 reguluje. Vše důležité navíc snadno nastavíte na dálkovém ovladači s LCD displejem.


GUZZANTI GZ 1202
11 790 Kč

10 499 Kč
+ doprava zdarma

Novinka

Mobilní klimatizace 3 v 1 s chladícím výkonem 3 500 W nabízí 3 funkce: chlazení, odvlhčení a ventilace. Pro automatické udržení nastavené teploty jistě oceníte i možnost Auto, která provoz ventilace Guzzanti GZ 1202 reguluje. Vše důležité navíc snadno nastavíte na dálkovém ovladači s LCD displejem.


GUZZANTI GZ 902
10 290 Kč

9 299 Kč
+ doprava zdarma

Novinka

Mobilní klimatizace 3 v 1 s chladícím výkonem 2 500 W nabízí 3 funkce: chlazení, odvlhčení a ventilace. Pro automatické udržení nastavené teploty jistě oceníte i možnost Auto, která provoz ventilace Guzzanti GZ 902 reguluje. Vše důležité navíc snadno nastavíte na dálkovém ovladačiLCD displejem.


GUZZANTI GZ 903
10 490 Kč

9 499 Kč
+ doprava zdarma

Novinka

Mobilní klimatizace 3 v 1 s chladícím výkonem 2 600 W nabízí 3 funkce: chlazení, odvlhčení a ventilace. Pro automatické udržení nastavené teploty jistě oceníte i možnost Auto, která provoz ventilace Guzzanti GZ 903 reguluje. Vše důležité navíc snadno nastavíte na dálkovém ovladači.


Klimatizace

Každá domácnost a kancelář potřebuje ochladit vzduch, aby v ní bylo během horkého a vlhkého letního počasí příjemně. Při náročných podmínkách vás klimatizace chrání před zdravotními problémy způsobenými horkem. Mnoho klimatizací dnes nabízí široký sortiment modelů, ze kterých si lze vybrat. Nemusíte mít žádné obavy, pokud jde o jejich kvalitu, protože všechny značky, které klimatizace vyrábějí, musí projít standardními a přísnými kontrolami kvality, než budou k dispozici veřejnosti.

Perfektní klimatizace do bytu

Výběr správné klimatizace pro váš domov je důležité rozhodnutí. Před koupí je třeba zvážit mnoho faktorů. Musíte znát především velikost prostoru, který chcete ochladit (v metrech čtverečních). Pokud její velikost neznáte, jednoduše ji změřte - vynásobte šířku a délku místnosti. Po získání rozměrů můžete určit, jaký chladicí výkon vaše místnost potřebuje. Řekněme, že nyní víte, že oblast, kterou chcete ochladit, má 20 m2 – doporučuje se 1,0 HP (koní). Odborníci tvrdí, že zařízení s 1 HP si poradí se spoustou horka. Takže čím větší oblast má být ventilována, tím vyšší HP je zapotřebí. Dále se ještě musíte rozhodnout, zda chcete klimatizaci mobilní (tedy bez nutnosti montáže) a nebo nástěnnou.

Rozdíly mezi mobilní a nástěnnou klimatizací

Mobilní klimatizace je kompaktní zařízení, které odvádí horký vzduch z místnosti a zároveň vzduch v místnosti ochlazuje. Horký vzduch je pomocí hadice odváděn z místnosti buď oknem nebo předem připraveným otvorem ve zdi. Při umístění hadice do okna je potřeba upravit rám okna pomocí různých okenních sad a těsnění, aby se zabránilo opětovnému přísunu horkého vzduchu zpět do místnosti. U řešení vývodu horkého vzduchu přes otvor ve zdi je klimatizace účinnější – ztrácí pak ale svoji mobilní funkci. Při klimatizování prostoru dochází zároveň k vysušování vzduchu, a tak pro zlepšení dýchání disponuje část klimatizací i funkcí zvlhčovače vzduchu. Pro chlazení používají klimatizace nejčastěji speciální plyn nebo využívají chlazení vodou. Mobilní klimatizace jsou účinnější než ochlazovače, na rozdíl od nich ale vyžadují hadicový odvod vzduchu. Zabírají tak většinou více prostoru a hodí se tedy spíše pro větší místnosti. Právě velikost chlazeného prostoru by měla být hlavním kritériem při výběru vhodného chladicího přístroje.

Nástěnné klimatizace představují ideální řešení pro chlazení bytu, domu či kanceláře. Skládá se ze dvou hlavních dílů. Vnitřní jednotky, která je umístěna uvnitř místnosti, a venkovní jednotky, která je umístěna mimo objekt. Srdcem celého systému je kompresor, který se nachází ve venkovní jednotce. Ochlazování, ale i topení (naprostá většina moderních klimatizačních jednotek totiž umožňuje jak chlazení, tak topení) je vytvářeno chemickou reakcí chladiva a tlaku v měděných rozvodech uzavřeného klimatizačního okruhu. Ve většině případů lze klimatizaci ovládat pomocí dálkového ovládání. Jedná se o nejúčinnější systém chlazení vzduchu – je ale potřeba počítat s malým stavebním zásahem, což nemusí být v některých nemovitostech proveditelné. V takovém případě je potřeba volit spíše mobilní klimatizaci.

Výkon a účinnost klimatizace

Účinnost klimatizace se měří koeficientem využitelnosti energie neboli EER. Čím vyšší je EER, tím je jednotka energeticky účinnější. Každé zvýšení o 1,0 EER odpovídá 10 % energetické účinnosti. Nejvyšší EER samozřejmě poskytuje nejlepší chladicí výkon. Energeticky neúčinnější klimatizace mají označení na energetickém štítu A, A+, A++ nebo A+++.

Není třeba trpět horkem, když existuje široký výběr klimatizací do bytu i kanceláře. Na co ještě čekáte? Vyberte a kupte si adekvátně výkonnou klimatizaci, která pro vás bude nejlepší a poskytne vám a vaší rodině efektivní a vynikající ochlazení.

_____

^ Zpátky nahoru