Počet nalezených produktů: 0

Pro daný výběr nebyly nalezeny žádné nabízené výrobky.


Klimatizace

Každá domácnost a kancelář potřebuje ochladit vzduch, aby v ní bylo během horkého a vlhkého letního počasí příjemně. Při náročných podmínkách vás klimatizace chrání před zdravotními problémy způsobenými horkem. Mnoho klimatizací dnes nabízí široký sortiment modelů, ze kterých si lze vybrat. Nemusíte mít žádné obavy, pokud jde o jejich kvalitu, protože všechny značky, které klimatizace vyrábějí, musí projít standardními a přísnými kontrolami kvality, než budou k dispozici veřejnosti.

Perfektní klimatizace do bytu

Výběr správné klimatizace pro váš domov je důležité rozhodnutí. Před koupí je třeba zvážit mnoho faktorů. Musíte znát především velikost prostoru, který chcete ochladit (v metrech čtverečních). Pokud její velikost neznáte, jednoduše ji změřte - vynásobte šířku a délku místnosti. Po získání rozměrů můžete určit, jaký chladicí výkon vaše místnost potřebuje. Řekněme, že nyní víte, že oblast, kterou chcete ochladit, má 20 m2 – doporučuje se 1,0 HP (koní). Odborníci tvrdí, že zařízení s 1 HP si poradí se spoustou horka. Takže čím větší oblast má být ventilována, tím vyšší HP je zapotřebí. Dále se ještě musíte rozhodnout, zda chcete klimatizaci mobilní (tedy bez nutnosti montáže) a nebo nástěnnou.

Rozdíly mezi mobilní a nástěnnou klimatizací

Mobilní klimatizace je kompaktní zařízení, které odvádí horký vzduch z místnosti a zároveň vzduch v místnosti ochlazuje. Horký vzduch je pomocí hadice odváděn z místnosti buď oknem nebo předem připraveným otvorem ve zdi. Při umístění hadice do okna je potřeba upravit rám okna pomocí různých okenních sad a těsnění, aby se zabránilo opětovnému přísunu horkého vzduchu zpět do místnosti. U řešení vývodu horkého vzduchu přes otvor ve zdi je klimatizace účinnější – ztrácí pak ale svoji mobilní funkci. Při klimatizování prostoru dochází zároveň k vysušování vzduchu, a tak pro zlepšení dýchání disponuje část klimatizací i funkcí zvlhčovače vzduchu. Pro chlazení používají klimatizace nejčastěji speciální plyn nebo využívají chlazení vodou. Mobilní klimatizace jsou účinnější než ochlazovače, na rozdíl od nich ale vyžadují hadicový odvod vzduchu. Zabírají tak většinou více prostoru a hodí se tedy spíše pro větší místnosti. Právě velikost chlazeného prostoru by měla být hlavním kritériem při výběru vhodného chladicího přístroje.

Nástěnné klimatizace představují ideální řešení pro chlazení bytu, domu či kanceláře. Skládá se ze dvou hlavních dílů. Vnitřní jednotky, která je umístěna uvnitř místnosti, a venkovní jednotky, která je umístěna mimo objekt. Srdcem celého systému je kompresor, který se nachází ve venkovní jednotce. Ochlazování, ale i topení (naprostá většina moderních klimatizačních jednotek totiž umožňuje jak chlazení, tak topení) je vytvářeno chemickou reakcí chladiva a tlaku v měděných rozvodech uzavřeného klimatizačního okruhu. Ve většině případů lze klimatizaci ovládat pomocí dálkového ovládání. Jedná se o nejúčinnější systém chlazení vzduchu – je ale potřeba počítat s malým stavebním zásahem, což nemusí být v některých nemovitostech proveditelné. V takovém případě je potřeba volit spíše mobilní klimatizaci.

Výkon a účinnost klimatizace

Účinnost klimatizace se měří koeficientem využitelnosti energie neboli EER. Čím vyšší je EER, tím je jednotka energeticky účinnější. Každé zvýšení o 1,0 EER odpovídá 10 % energetické účinnosti. Nejvyšší EER samozřejmě poskytuje nejlepší chladicí výkon. Energeticky neúčinnější klimatizace mají označení na energetickém štítu A, A+, A++ nebo A+++.

Není třeba trpět horkem, když existuje široký výběr klimatizací do bytu i kanceláře. Na co ještě čekáte? Vyberte a kupte si adekvátně výkonnou klimatizaci, která pro vás bude nejlepší a poskytne vám a vaší rodině efektivní a vynikající ochlazení.

_____

^ Zpátky nahoru