Laň Olena: Burdybáč, aneb Ten, který žije v botě

Značka: Náš kód: 100000619050
 Laň Olena: Burdybáč, aneb Ten, který žije v botě

Partnerský prodej

Laň Olena: Burdybáč, aneb Ten, který žije v botě

Znáte to. Blaženě si usnete zachumlaní v povlaku na peřinu ve své oblíbené mezeře mezi postelí a stěnou a ejhle… Celý popis

322

322 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 399 Kč, Ušetříte 77 Kč (19 %)
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

Znáte to. Blaženě si usnete zachumlaní v povlaku na peřinu ve své oblíbené mezeře mezi postelí a stěnou a ejhle… Když se vzbudíte, místo laskavé babičky s přichystanou vynikající snídaní na vás nedůvěřivě pohlíží neznámé modré chundelaté stvoření a ještě u toho hartusí. Že se vám nic podobného doposud nepřihodilo? To osmiletý klouček Nikita by mohl vyprávět!

Poutavý příběh z pera Oleny Laň, bezesporu zaujme čtenáře nejenom věku hlavního hrdiny, ale i jejich rodiče. Dobrodružné vyprávění o obyčejném klukovi Nikitovi, který se nechtěně dostane do společnosti burdybáče Matěje, je plné nečekaných okamžiků a dějových zvratů. Napínavé pasáže bohaté na kouzla, čáry a přírodní magii, protkané únosy, léčkami, zradou, ale i věrností a opravdovým kamarádstvím na život a na smrt, střídají odlehčené části podbarvené jemným humorem. Kniha s jasně vymezeným environmentálním poselstvím má a dlouho bude mít čtenářům co říci.

Ukrajinská autorka, nyní žijící v Praze, mezi klasické pohádkové postavy, jakými jsou rusalky, víly, skřítkové, vodník, čerti, drak i méně častí vlkodlaci a polednice, zakomponovala a barvitě vykreslila bytosti vycházející ze slovanské démonologie. Kdo si dnes dovede představit mavky, ňavky, bluda, polesuna, polevika nebo mamunu?

Chcete se dovědět, jakou roli ve strhujícím, prudce gradujícím příběhu sehráli podzemní démon Vij – posel smrti, matka nočního děsu Mora nebo jednooká obryně Licho? Nezbývá, než se začíst do knihy Burdybáč aneb ten, který žije v botě, vydané v edici Miraculum Octavum Mundi a bohatě vyzdobené tajemnými ilustracemi Jana Skorky Lauka. A nechat se unášet na okouzlujících vlnách fantazie.

  • počet stran: 160
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 13.11.2015
  • šířka: 227mm
  • výška: 16mm
  • hmotnost: 740g
  • ISBN: 978–80–904717–2–6

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Laň Olena
Typ(vazba) Vázaný
Vydavatel Miraculum Octavum Mundi Miroslav Moravec