Janoušek Jiří: Jan Werich za oponou

Značka:

Partnerský prodejNovinka

Janoušek Jiří: Jan Werich za oponou

Kniha Jan Werich za oponou přináší na tři stovky unikátních fotografií z rodinného archivu. Celý popis

399

399 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 499 Kč, Ušetříte 100 Kč (20 %)

  Náš kód: 100002668245

Popis

Popis produktu

Kniha Jan Werich za oponou přináší na tři stovky unikátních fotografií z rodinného archivu. Mapují jeho život od narození až do smrti a objevují Werichovy málo známé tváře – světáckého dandyho, geniálního komika, advokáta proletářů, kumpána známých umělců i neznámých rybářů, obskakovaného pacienta i osamělého Mistra.

Mluví se v ní také o Werichových nectnostem. Že někdy býval nespravedlivý, panovačný a sebestředný. Přepadaly ho frustrace i zlost, když se z populární herecké hvězdy stal nepohodlnou osobností, kterou bývalý režim odsunul do ústraní. Sužovaly ho zdravotní potíže. Nejenže si je sám způsobil, ale prohluboval je zálibou v dobrém jídle, pití a kouření.

Spojení jedinečných fotografií a dvanácti obsažných rozhovorů Jiřího Janouška, v nichž se Jan Werich nedlouho před smrtí ohlížel za svým životem, doplňují dobová svědectví a komentáře lidí, kteří mu byli nablízku, zejména Jiřího Voskovce, Miroslava Horníčka a Miloše Kopeckého, ale také lékařů, kteří ho ošetřovali nebo spoluhráčů mariáše.

Kniha Jan Werich za oponou přináší plastický portrét Jana Wericha a jeho soukromí, které nebylo právě šťastné a zůstávalo skryté za legendou moudrého klauna.

  • počet stran: 384
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 25.10.2018
  • šířka: 178mm
  • výška: 38mm
  • hmotnost: 1270g
  • ISBN: 978–80–7252–774–8

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Janoušek Jiří
Typ(vazba) Vázaný
Vydavatel Práh