Jevgenij Nikolajev: Odstřelovačem Rudé armády - Autentický příběh sovětského odstřelovačského esa z řad NKVD

Jevgenij Nikolajev: Odstřelovačem Rudé armády - Autentický příběh sovětského odstřelovačského esa z řad NKVD


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Jevgenij Nikolajev byl příslušníkem sovětského Lidového komisariátu vnitřních záležitostí (NKVD). Celý popis

314
349 Kč Cena je uvedena včetně DPH.
314 Kč
Skladem u partnera 5+ kusů

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100016695852

Popis

Popis produktu

Jevgenij Nikolajev byl příslušníkem sovětského Lidového komisariátu vnitřních záležitostí (NKVD). V letech 1941 a 1942 bojoval na Leningradském frontu a v seznamu nejúspěšnějších sovětských odstřelovačů je uveden pod číslem 32: jeho konto čítá 324 potvrzených zásahů vojáků a důstojníků včetně jednoho generála.

Na základě materiálu, který začal systematicky sbírat už za války, Nikolajev později sepsal vlastní životopis – s dostatečným odstupem od válečných událostí, nikoliv však už se stejným odstupem sám od sebe a od svého vnitřního přesvědčení a svých postojů.

Rozhodně ale nejde jen o propagandistickou literaturu. Nikolajevovův životopis je pro současného čtenáře významným svědectvím o vzniku a  vývoji odstřelovačské odbornosti v Rudé armádě. Kromě toho je to výpověď člověka pevně a navždy zformovaného danou dobou a prostředím, která nám může pomoci mnohé pochopit, nastoluje řadu otázek a nutí k hlubšímu kritickému zamyšlení.

České vydání obsahuje úvodní slovo německého odborníka na historii odstřelovačství Albrechta Wackera, který je autorem bestsellerového životopisu odstřelovačského esa z druhé strany fronty, Josefa „Seppa“ Allerbergera (Na mušce lovce, Mladá fronta 2013).

  • Datum vydání: 01. 11. 2018
  • Počet stran: 280
  • ISBN: 978–80–204–4890–3
  • Vazba: Pevná s přebalem lesklá

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Jevgenij Nikolajev
Typ(vazba) vázaná
Jazyk česky