Karel Pecka: Střípky a střepy Souhvězdí Gulag

Karel Pecka: Střípky a střepy Souhvězdí Gulag


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Hlavním smyslem vydání STŘÍPKŮ A STŘEPŮ SOUHVĚZDÍ GULAG je představit čtenářům vynikajícího českého spisovatele Karla Pecku, a to formou krátkých úryvků – střípků, ale i ostrých střepů, z jeho románové a povídkové tvorby. Celý popis

269
299 Kč Cena je uvedena včetně DPH.
269 Kč
Skladem u partnera poslední 1 kus

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100016266852

Popis

Popis produktu

Hlavním smyslem vydání STŘÍPKŮ A STŘEPŮ SOUHVĚZDÍ GULAG je představit čtenářům vynikajícího českého spisovatele Karla Pecku, a to formou krátkých úryvků – střípků, ale i ostrých střepů, z jeho románové a povídkové tvorby.

Dalším, avšak neméně důležitým cílem této knihy je vytvořit srozumitelnou mozaiku obrazu čtyřiceti let vlády komunistů v bývalém Československu, postihnout podstatu, povahu a skutečné dopady socialistické ideologie na životy lidí, zejména těch s odlišným politickým přesvědčením. Vybrané ukázky jsou velmi rozmanité a pocházejí z většiny děl autorovy tvorby. Najdeme zde realistické popisy běžných situací ve vězení, pracovních táborech i po propuštění na tzv. svobodě, závažné úvahy i originální zamyšlení, smutné příběhy i veselé historky, vtipné postřehy i zásadní prožitky, které formovaly názory a postoje tohoto výjimečného spisovatele.

Dílo Karla Pecky, kterého Bohumil Hrabal označil za korunního prince české prózy, je krásné čtení s hlubokým obsahem, dokument i svědectví o totalitním režimu, hlasité připomenutí, že svoboda je křehký dar vyžadující naši stálou péči a ochranu.

Knihu zdobí 50 jedinečných kreseb malíře Miloše Kotka.

  • Datum vydání: 01. 09. 2019
  • Počet stran: 142
  • ISBN: 978–80–88342–00–7
  • Vazba: Pevná bez přebalu matná

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Karel Pecka
Typ(vazba) vázaná
Jazyk česky