Slahi Mohamedou Ould, Siems Larry: Deník z Guantánama

Značka: Náš kód: 100000367414
 Slahi Mohamedou Ould, Siems Larry: Deník z Guantánama

Partnerský prodej

Slahi Mohamedou Ould, Siems Larry: Deník z Guantánama

Mimořádná nakladatelská událost mezinárodního měřítka: první a jediný deník, který napsal dosud zadržovaný vězeň z Guantánama. Mohamedou Ould Slahi je od roku 2002 vězněný v internačním táboře v kubánském zálivu Guantánamo. Celý popis

281

281 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 348 Kč, Ušetříte 67 Kč (19 %)
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

Mimořádná nakladatelská událost mezinárodního měřítka: první a jediný deník, který napsal dosud zadržovaný vězeň z Guantánama.

Mohamedou Ould Slahi je od roku 2002 vězněný v internačním táboře v kubánském zálivu Guantánamo. Spojené státy americké proti němu za celou dobu nevznesly jediné obvinění. V březnu 2010 nařídil federální soudce jeho propuštění, ale americká vláda toto rozhodnutí napadla. Zdá se, že Spojené státy nehodlají Slahího jen tak nechat jít.

Tři roky po svém zadržení začal psát Sláhí deník, ve kterém popisuje svůj život před tím, než zmizel v americké vazbě, „svoji nekonečnou cestu světem“ plným věznění a výslechů a svůj každodenní život guantánamského vězně. Jeho deník není jen živou ukázkou justičního omylu, ale i hlubokým osobním pojednáním – děsivým, temně humorným i překvapivě laskavým. Deník z Guantánama je dokumentem velkého historického významu, zároveň je však poutavým a nesmírně odvážným čtením.

  • počet stran: 370
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 16.9.2015
  • šířka: 155mm
  • výška: 33mm
  • hmotnost: 540g
  • ISBN: 978–80–7462–854–2

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Slahi Mohamedou Ould, Siems Larry
Typ(vazba) Vázaný
Vydavatel Jota