Duchek Jiří: Hliněný panáček
499 Kč

455 Kč

Kniha textů hrnčíře Jiřího Duchka, o hlíně, keramice a vůbec hledání významu a hloubky ve zdánlivě obyčejných činnostech a věcech.


Kmenta Jaroslav: Kmotr Mrázek - Trilogie 1.–3. díl
549 Kč

444 Kč

Komplet tří knih o zavražděném vládci českého podsvětí. Odhaluje, kdo měl zájem na vraždě obávaného kmotra Františka Mrázka. Přibližuje, jaké sbíral kompromitující materiály na politiky. Na přebalu krabice bude oficiální plakát filmu Příběh kmotra.


Kohout Pavel: Ten žena a ta muž
499 Kč

399 Kč

Mladý muž s vysloveně ženskou povahou, křehký, stydlivý, cudný, zcela nezkušený, navíc velmi přísně vychovaný dvojicí bigotních sektářů, narazí na podnikovém večírku na ženu v takzvaných nejlepších letech, hrající v dámské kapele, s více než pestrou


Novotný Karel: Neradost
490 Kč

396 Kč

Deprese si nevybírá, ocitnout se v ní může každý. Co když však deprese není následkem, ale příčinou. Příčinou k putování v sobě sama. Co byste uvnitř našli? A chtělo by se vám hledat? Jenže jestli se vám chce nebo ne, se vlastně nikdo neptal.


Valenta Jiří: Jedovatí hadi
500 Kč

405 Kč

S rozvojem amatérského chovu exotických jedovatých hadů v České republice v 80. a 90. letech 20. století přibýval i počet případů uštknutí chovatelů.


Denemarková Radka: Hodiny z olova
469 Kč

379 Kč

Rozsáhlý román inspirovaný autorčinými pobyty v Číně.

Do osudu několika rodin odlišných generací z evropských zemí i sociálních vrstev zasáhne tatáž rozhodující věta.


Motýl Ivan: Milénium: POČÁTEK - Obrazy z let 2000 až 2010
449 Kč

363 Kč

Chcete znova přivítat třetí tisíciletí a prožít si poslední dva roky prezidentství Václava Havla, stotisícovou demonstraci na Václavském náměstí v době televizní krize a tragikomické vysílání takzvané „ bobovize“?


Petříček Miroslav: Slovo a obraz
449 Kč

363 Kč

Československá kniha v tom nejlepším slova smyslu. Můžete se těšit na druhé, upravené vydání této originální publikace.


Třeštíková Radka: Veselí
399 Kč

336 Kč

O návratu domů…

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé.


Hartl Patrik: Nejlepší víkend
396 Kč

319 Kč

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Všichni touží změnit svůj život a doufají, že se jim to během nového roku podaří.


Drábek David: Aby se Čechům ovary zachvěly
399 Kč

322 Kč

David Drábek (1970) dokonale naplňuje představu úspěšného divadelníka. Jako dramatik se řadí mezi nejvíce uváděné a překládané autory, jako režisér patří k tvůrcům s nepřehlédnutelnou imaginací.


Fitzgerald Francis Scott: Takový pěkný pár
399 Kč

322 Kč

Výbor z časopiseckých povídek, sestavených do chronologického cyklu od let jinošství přes dospívání a první lásky až k manželství, je zároveň zrcadlem autorových osudů.


Glockner David: Císařův levoboček
399 Kč

322 Kč

Mladý Tomáš Masaryk je zaměstnán jako hofmistr syna významného vídeňského bankéře. Během návštěvy Lipska, kde slaví první úspěchy svým pojednáním o sebevraždách, však narazí na stopu temného tajemství ohledně svého původu.


Hartl Patrik: Okamžiky štěstí
396 Kč

319 Kč

Nový dvojromán Patrika Hartla je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte.


Kohout Pavel: Kde je zakopán pes
399 Kč

322 Kč

Dobrodružný román a kriminální román – tak by mohl nezasvěcený kritik označit obě střídající se roviny této knihy.


Kohout Pavel: Konec velkých prázdnin
399 Kč

322 Kč

Kniha, která vznikala jako předloha scénáře stejnojmenného televizního seriálu, patří mezi nejlepší romány zabývající se fenoménem emigrace.


Lustig Arnošt: Můj známý Vili Feld
399 Kč

322 Kč

Další kniha ze sebraných spisů Arnošta Lustiga, unikátní doplněné vydání. Můj známý Vili Feld je příběh o člověku, který kdysi slíbil pomoc emigrantovi v nouzi, nesplnil slovo a trápí ho celoživotní výčitky svědomí.


Saudek Jan: Dva
399 Kč

322 Kč

Prozaická novinka Jana Saudka, ročník 1935, je vlastně staronovinkou. V žánru drobné prózy tu autor otvírá témata, kterým se věnoval intenzivně i ve svých předchozích titulech: láska na každý způsob i pád, vzdalující se dětství, přibližující se smrt.


Šulc Jiří: Zrádci
399 Kč

322 Kč

Píše se rok 1936 a nacistické Německo zvyšuje svou agresivitu proti sousedním státům. Na pozadí dosud mírové diplomacie zuří už dávno souboj dvou vojenských zpravodajských služeb – německého abwehru a čs. 2. oddělení Hlavního štábu.


Viewegh Michal: Účastníci zájezdu
399 Kč

322 Kč

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy úspěšného románu Účastníci zájezdu.


Willisová Connie: Vnitřní záležitosti
399 Kč

322 Kč

Jedenáct povídek Connie Willisové, doslova zavalených řadou literárních ocenění, vám přináší překvapivé příběhy, v nichž se z nemožného stává možné a z možného nemožné. Je přece téměř nepředstavitelné, že by z Ameriky zmizely obytné vozy.


Balabán Jan: Romány a novely
389 Kč

314 Kč

Souborné vydání delších próz jednoho z nejvýznamnějších českých autorů posledního dvacetiletí. Díla Jana Balabána vždy balancovala na hranici mezi povídkou a románem.


Čech Pavel: O malíři
390 Kč

315 Kč

Autorská kniha brněnského výtvarníka Pavla Čecha inspirovaná Písní o malíři od Petra Rady, známá v podání Hany Hegerové. Zamknul se ve svém podkroví sám se svým terpentýnem. Když potom vyšel, to se ví, sám sobě mohl být stínem.


Farná Kateřina: Jak jsem potkala Brusel
369 Kč

314 Kč

Víte, čemu v Bruselu říkají nejtajnější diplomatická zbraň, kde se narodila Audrey Hepburn nebo proč jsou Šmoulové modří?

Kniha vás zavede do nejskrytějších komnat belgické metropole, kterou s Vlámy a Valony sdílí lidé více něž 180 národností.


Frameová Janet: Sněhuláku, sněhuláku / Laguna
388 Kč

314 Kč

Kniha představuje českému čtenáři nejznámější novozélandskou spisovatelku Janet Frameovou. Kniha obsahuje novelu Sněhuláku, sněhuláku a i soubor 24 povídek Laguna.

Čtyřiadvacet povídek bylo napsáno na konci čtyřicátých let 20. století.


Hanks Tom: Neobvyklý typ (něco málo povídek)
389 Kč

314 Kč

„Četba povídkové sbírky Toma Hankse ve mně vyvolává stejný úžas, jako kdybych zjistila, že Alice Munroová je také největší herečkou naší doby." Anna Patchettová

Sbírka sedmnácti povídek oscarového herce Toma Hankse je všech ohledech různorodá.


Szepes Mária: Červený lev - Nápoj věčného života
388 Kč

314 Kč

V průběhu několika po sobě jdoucích životů sledujeme osud hlavního hrdiny a jeho přeměnu z obyčejného člověka v zasvěcence. Kámen mudrců , kterého se na počátku násilím zmocnil mu nedal nesmrtelné tělo, ale pouze nevyhasínající paměť.


Třeštík Michael: Zdi tvé
369 Kč

309 Kč

Mimořádně zdařilý román odehrávající se v druhé polovině osmdesátých let, oceňovaný kritikou i čtenáři, je rozsáhlým psychologizujícím náhledem do života tehdejší společnosti skrze osudy tří hlavních hrdinů: uznávaného grafika Hynka, který se snaží v


Horák Jakub: Kočky jsou vrženy
333 Kč

304 Kč

Vítejte v zemi, kterou ohrožují tři politici. První z nich nikdy nepracoval. Druhý pracoval, ale pro tajnou policii. A třetí pracuje na zkáze nás všech. Může se jim postavit jen jediný tvor… Prezidentský kandidát Kocour Klapuška z Hnutí Nevím!


Horák Jakub: Kočky jsou vrženy - limitovaná edice
333 Kč

304 Kč

Vítejte v zemi, kterou ohrožují tři politici. První z nich nikdy nepracoval. Druhý pracoval, ale pro tajnou policii. A třetí pracuje na zkáze nás všech. Může se jim postavit jen jediný tvor… Prezidentský kandidát Kocour Klapuška z Hnutí Nevím!


Ledecký Jonáš a kolektiv: Kapsy
379 Kč

306 Kč

První komiksové zpracování Povídek z první a druhé kapsy Karla Čapka

Mladý policista se snaží zjistit, jak se to má s tou slavnou i proklínanou intuicí a štěstím. Muž trpící závratí, bude muset čelit vlastním hříchům.


Nikl Petr: Niklův Blázníček
368 Kč

297 Kč

Niklův Deníček, nebo spíše neobyčejný atlas neobyčejných bytostí – sbírka podivínů, které autor v průběhu let potkal, ať už v životě, nebo ve své fantazii.


Voldánová Jolana: Kafe s Jolanou
349 Kč

297 Kč

Přijměte pozvání na Kafe s Jolanou a s Jiřím Langmajerem, Zdeňkem Svěrákem, Bolkem Polívkou, Ondřejem Sokolem, Ester Ledeckou, Marií Rottrovou, Lucií Bílou a dalšími.


Bergman Ingmar: Hodina vlků
349 Kč

294 Kč

Čtyři povídky fenomenálního režiséra poprvé v českém překladu

Existenciálně psychologické povídky, kterým dominuje téma mezilidských vztahů, zejména partnerských, vycházejí z Bergmanových stejnojmenných filmů.


Dubská Kateřina: Dcery
358 Kč

289 Kč

Každá rodina má ve skříni své kostlivce, a čím méně se o nich mluví, tím více chrastí kostmi, aby na sebe upozornili.


Formánek Josef: Mluviti pravdu - Brutální román o lásce k životu
349 Kč

289 Kč

Román psaný podle skutečných událostí. Válka, lidské utrpení, ale i životní láska, tajné sny, lidská síla a odvaha ve velkém příběhu muže, který sloužil v SS, Rudé i československé armádě, byl nejmladším krajským tajemníkem KSČ, vězněm i milionářem.