Počet nalezených produktů: 919

Pro daný výběr nebyly nalezeny žádné nabízené výrobky.

Boček Evžen: Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka
259 Kč

209 Kč

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory.


Pawlowská Halina: Díky za fíky
299 Kč

252 Kč

Volné pokračování úspěšné knihy Díky za každé nové ráno

Vždycky je lepší milovat než nechat se milovat. O tom je tenhle příběh.


Viewegh Michal: Muž a žena
329 Kč

266 Kč

Nejznámější český spisovatel se ve dvou novelách vrací k tomu, co na něm jeho čtenáři oceňují nejvíce.


Poledňáková Marie: Ten, kdo tě miloval
259 Kč

209 Kč

Vanda Kalinová žila spokojený život na lázeňském maloměstě. Ale pak zasáhl krutý osud a ona se po ztrátě manžela, elitního vyšetřovatele, musí postavit celému světu a udržet rodinu pohromadě.


Hanks Tom: Neobvyklý typ (něco málo povídek)
389 Kč

314 Kč

„Četba povídkové sbírky Toma Hankse ve mně vyvolává stejný úžas, jako kdybych zjistila, že Alice Munroová je také největší herečkou naší doby." Anna Patchettová

Sbírka sedmnácti povídek oscarového herce Toma Hankse je všech ohledech různorodá.


Janečková Klára: Pád do tmy
259 Kč

209 Kč

Tereza Brašová uteče ve svých osmnácti letech z domova, aby se zbavila svého otčíma, který ji léta sexuálně zneužíval.


Nesvadbová Barbara: Momentky
299 Kč

239 Kč

Povídky známé české spisovatelky a novinářky. Momentky zachycují chvíle, kdy se náš život láme; jsou to okamžiky hlubokého štěstí i bolestných ztrát nebo fatálních rozhodnutí. „Jsou chvíle, které zůstanou v hlavě jako v albu. Navždy.


Hartl Patrik: Nejlepší víkend
396 Kč

319 Kč

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Všichni touží změnit svůj život a doufají, že se jim to během nového roku podaří.


Třeštíková Radka: Veselí
399 Kč

336 Kč

O návratu domů…

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé.


Vacek Eduard: S devianty na věčné časy!
147 Kč

119 Kč

Povídkový triptych Eduarda Vacka o deviantech, deprivantech a vůbec podivných lidech s různými úchylkami uzavírá třetí díl s názvem: „S devianty na věčné časy.“ Předcházely ho dvě knihy: „Mí devianti mi rozumějí“ a „Rozumím svým deviantům“.


Shock Viki: Sněhurka, jakou svět neviděl!
159 Kč

129 Kč

Ve sbírce povídek Sněhurka, jakou svět neviděl! paroduje autor žánry fantasy, sci-fi, horor, slasher, steampunk, detektivku, růžovou knihovnu, ruské byliny, orientální cestopis, pohádky atd.


Šabach Petr: První láska a jiné povídky
225 Kč

182 Kč

Souborem adaptovaných textů Petra Šabacha se edice Adaptovaná česká próza orientuje na současnou českou prózu. Vybraných deset povídek vychází z knih Hovno hoří, Šakalí léta, Babičky a Čtyři muži na vodě.


Adichieová Chimamanda Ngozi: Feminismus je pro každého
119 Kč

97 Kč

Se slovem feministka se většina lidí poprvé setká jako s urážkou. Nemají rády muže, pálí podprsenky, baží po moci, chtějí rozvrátit „tradiční“ rodinu. Alespoň takovou zkušenost má úspěšná nigerijská spisovatelka Chimamanda Ngozi Adichieová.


Adventní čtení IV.
350 Kč

283 Kč

Adventní čtení je ilustrovaná knížka povídek od 24 autorů našich i zahraničních. Povídky jsou zavřené (japonská vazba), musíte každý den adventu odtrhnout proužek po straně a povídku objevit.


Šafář Zdeněk: Apokalypsa Evropy
280 Kč

226 Kč

Normální pražský zimní den, a najednou je všechno jinak. Neznámé záření usmrtilo všechny, kteří nebyli nějak chráněni, a zachránilo se méně než pět procent populace. A to nejen v Praze, ale jak se později ukázalo, i na polovině zeměkoule.


Šafránek Šimon: Fleischerei 36
245 Kč

198 Kč

Román mladého prozaika, autora novely 23. JINDŘICH by rád kreslil komiksy anebo točil filmy, ale místo toho každý den zařizuje, aby mohli kreslit a točit jiní. Takhle nevypadá jeho vysněný svět.


Ajvazová Olga: Podivné příběhy
220 Kč

178 Kč

Jak dopadne první lidské klonování, láska muže k vidině, vzpoura počítačů či pobyt moderní ženy v Atlantidě? Jaký bude svět v roce 2084? Chtěli byste vcházet do obrazů slavných mistrů nebo se setkat s tajemnou osobou, schopnou ovlivňovat osud?


Amcha Pavel: Limeriky a ententýky
150 Kč

122 Kč

Co je to limerik ? Hravý poetický útvar o pěti verších s rýmovou strukturou a-a-b-b-a (Wikipedie). Svět autorových fi ktivních strýčků a tet prožívá úchvatná dobrodružství s překvapivým rozuzlením.


Šandera Jiří: Naše třídní je mimozemšťan!
279 Kč

226 Kč

„Naše třídní je mimozemšťan! Vím to jistě!“ S takovou zaručenou zprávou přišla jednoho pondělního rána do školy Katka. Zpráva se rozkřikla po celé škole.


Andronikova Hana: Nebe nemá dno
229 Kč

185 Kč

Hana Andronikova debutovala románem Zvuk slunečních hodin, za nějž získala Literární cenu Knižního klubu a následně ocenění Magnesia Litera – román byl rovněž přeložen do několika jazyků.


Andronikova Hana: Nebe nemá dno
279 Kč

226 Kč

Hana Andronikova debutovala románem Zvuk slunečních hodin, za nějž získala Literární cenu Knižního klubu a následně ocenění Magnesia Litera – román byl rovněž přeložen do několika jazyků.


Andronikova Hana: Zvuk slunečních hodin
259 Kč

209 Kč

Román vynalézavým způsobem spojuje několik rovin a časových pásem – Baťův Zlín, Indii třicátých let, poválečnou Ameriku.


Ash Kateřina: Černý velbloud
199 Kč

161 Kč

Sedmnáctiletá Sára, která po matčině smrti vyrůstá u tety, se dozvídá, že její otec je významný syrský hodnostář. Když v Sýrii vypukne válka, zjistí Sára, že se kolem ní začínají točit podezřelí lidé.


Bajaja Antonín: Duely
329 Kč

266 Kč

Rozsáhlá románová freska z valašského prostředí Duely vypráví osudy několika generací kopaničářů, jejichž paměť vlastně vytváří zázemí současnosti.


Balabán Jan: Romány a novely
389 Kč

314 Kč

Souborné vydání delších próz jednoho z nejvýznamnějších českých autorů posledního dvacetiletí. Díla Jana Balabána vždy balancovala na hranici mezi povídkou a románem.


Balabán Jan: Zeptej se táty
229 Kč

185 Kč

Smrt zpozorní naše životy. Ústřední událostí posledního románu Jana Balabána je umírání a smrt člověka, jeho vlastním vnitřním dějem je ovšem náročné hledání života. Nebot ten se ve své hloubce vždy musí teprve najít. Teprve znovu vynaleznout.


Balajka Petr: Ottla
290 Kč

235 Kč

Nakladatelství Franze Kafky přichází na český knižní trh s ojedinělou novelou. Hlavní postavou příběhu je Ottla, nejmilovanější sestra Franze Kafky, žena nekonvenční, tvrdohlavá a energická, kterou osud postavil před těžko řešitelné problémy.


Baluch Jacek: Kain podle Hrabala
295 Kč

239 Kč

Pro čtenáře, který se nespokojí náhodným setkáním s některým z Hrabalových textů, tedy vlastně pro každého náročnějšího ctitele tvorby Bohumila Hrabala (1914–1997), má Baluchova kniha Kain podle Hrabala nepřehlédnutelný význam.


Bambas Petr: Podivné vraždy
269 Kč

218 Kč

Sugestivní a napínavé povídky s kriminální zápletkou a překvapivou pointou zaujmou od první stránky.


Banáš Jozef, Fuchsová Irena,: Slovensko-české hovory
299 Kč

242 Kč

Dialog v knižním podání Slovensko – české hovory přetavuje do reálného času hlasy lidu, kterými jsou na slovenské straně Jozef Banáš a na české Irena Fuchsová.


Bartáková Lenka Procházková Daniela,: Intimně po mailu
168 Kč

136 Kč

E-mailová korespondence odkrývající skutečný příběh dvou žen, které se v různých formách střetávají s nevěrou. Příběh podle skutečné události. Měli jste někdy chuť proniknout do soukromí cizích lidí?


Behenský Petr: Anton a mrak
229 Kč

185 Kč

V malé vsi s podivuhodným názvem Zadní Deštná pod Poklicí žije svérázná dvojice otce a syna – starý Anton a mladý Anton. Žijí po svém, skromně, v souladu s přírodou a svým svědomím a tím jsou trnem v oku svým sousedům.


Behenský Petr: Vodkapes
249 Kč

201 Kč

Příběh mladého alkoholika, kterému se v opilosti začne zjevovat mluvící pes. Časem si mladík na psa zvykne a bere ho nejen jako existující bytost, ale i jako svého přítele. Reálný život ale není této podivné dvojici zrovna kladně nakloněn.


Bellová Bianca: Celý den se nic nestane
199 Kč

161 Kč

Nová kniha autorky úspěšné novely Mrtvý muž.

Je letní den, po bouřce, asi v Praze, možná letos nebo napřesrok.


Bellová Bianca: Jezero
249 Kč

201 Kč

Příběh ze současnosti starý jako lidstvo samo

Rybářská vesnice někde na konci světa, u jezera, které vysychá a zlověstně vyhrnuje břehy. Muži mají vodku, ženy starosti a děti si škrábou ekzémy. Co má Nami?


Beneš Jan: Kopečku, prosím tě, obrať se
140 Kč

113 Kč

„Když mi bylo osmnáct, to jsem ten kopeček u zámku vyběhl jako nic, a teď klečím dole pod kopcem a žebrám: Kopečku, prosím tě, obrať se.


Benek Martin: Nový život
139 Kč

113 Kč

Sbírka různorodých povídek, z větší části humorných, erotických, ale také lehce hororových s příměsí sci-fi. Celá sbírka je prostoupena s nadhle dem a ironií, navíc je proložena autorovými originálními ilustracemi.


Benešová Božena: Prózy
329 Kč

266 Kč

Prozaička Božena Benešová (1873—1936) patřila v mládí k přátelskému okruhu Růženy Svobodové a F. X. Šaldy, ale její díla nešla ve stopách secesně novoromantických děl Svobodové. Od počátku tíhla k hutnému, věcnému výrazu a promyšlené stavebnosti.


Benešová Denisa: Narozená v devadesátkách
249 Kč

201 Kč

Narozená v devadesátkách Denisy Benešové je sbírkou úvah a životních postřehů prostoupených jak výjimečným obdivem k životu, tak nevyvratitelnou nervozitou z jeho konce.


Benešová Jana: Kameny pod polštářem
169 Kč

137 Kč

Kniha popisuje životní příběh tří kamarádů lékařů, ovlivněný skutečnými osudy jejich pacientů.

„ Pane doktore!“ zavolala sestra na lékaře, který u vedlejšího lůžka kontroloval dýchací přístroj u pacienta. „Už jdu.


Bergman Ingmar: Hodina vlků
349 Kč

294 Kč

Čtyři povídky fenomenálního režiséra poprvé v českém překladu

Existenciálně psychologické povídky, kterým dominuje téma mezilidských vztahů, zejména partnerských, vycházejí z Bergmanových stejnojmenných filmů.


Ébert-Zeminová Catherine: Bludný kruh
99 Kč

79 Kč

Vyzrálá novela mladé autorky, známé dosud především kritikami francouzské beletrie, je pozoruhodnou prozaickou sondou do lidské psychiky.


Beseda Aleš: Zájezd
129 Kč

105 Kč

Dva mladí řidiči vyrážejí na zájezd do Španělska vystaveni přesile mladých žen a dívek, a bojují s ní každý po svém. Jeden se po hlavě vrhne vstříc nebezpečí, zatímco druhý opatrně vyhlíží z bezpečného zákopu.


Besserová Miroslava: Maturitní srazy radši ne!-55%
199 Kč

89 Kč

Akce

Soubor 25 povídek o bývalých spolužačkách jedné holčičí třídy na gymplu s rozmanitými životními osudy, jež mohly a můžou potkat každého z nás. Pojítkem fiktivních příběhů jsou pomaturitní srazy.