Hažíková Hana: Láskožrout
199 Kč

44 Kč
- 77 %

Akce

Mladá Romka Brenda má právě čtrnácté narozeniny, moc důvodů k radosti se jí však nedostává. Existuje snad něco horšího než oslava s rodiči, kteří se navzájem nesnáší, a ani se to nijak nesnaží před svou adoptivní dcerou skrýt?


Novotný David Jan: Gilgul
299 Kč

26 Kč
- 91 %

Akce

V Londýně je zavražděn známý finanční šejdíř. Vrah nechá u těla vzkaz: GAME OWER. Brzy se však ukáže, že došlo k omylu a místo bohatého finančníka byl zabit obyčejný účetní.


Cimický Jan: Za plotem
79 Kč

64 Kč

Druhá mozaika příběhů z psychiatrie navazuje na Pavilon na Zlatém návrší. Většinou se odehrávají za plotem léčebny v normálním životě, do kterého patří bohužel i zločin a kriminalita.


Obermannová Irena: Dopisy Kafkovi
69 Kč

58 Kč

Fiktivní korespondenční román inspirovaný životem Mileny Jesenské … nejlíp Tě vidím z dálky, v onom jasnozřivém okamžiku, když Ty ještě nevidíš mě. Tehdy jsi mi nejbližší, tehdy jsi mi nahý, protože Tě vnímám sebou neporušeného.


Bělinová Tereza: Horké brambory
269 Kč

202 Kč

Novinka

Hot potato, do češtiny přeloženo jako teplá brambora, je typické britské jídlo, zatímco Horké brambory jsou typicky česká novelka.


Bohatá Simona: Všichni jsou trapný
279 Kč

209 Kč

Novinka

Radosti a strasti pražského Žižkova v časech normalizace

Puberťáci Bóža a Růža bez sebe nedají ani ránu. Martin s nikým nemluví a je tajemný jako hrad v Karpatech. Holky se pošťuchují a soutěží v trapnosti — myslí si kluci.


Hartl Patrik: Okamžiky štěstí
396 Kč

319 Kč

Nový dvojromán Patrika Hartla je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte.


Mornštajnová Alena: Tiché roky
349 Kč

279 Kč

Co všechno nevíme o svých nejbližších?

Bohdana je uzavřená dívka žijící jen s mrzoutským otcem a dobrosrdečnou, leč poddajnou Bělou.


Mornštajnová Alena: Hotýlek
239 Kč

193 Kč

Některé věci jakoby existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí.


Denemarková Radka: Hodiny z olova
469 Kč

379 Kč

Rozsáhlý román inspirovaný autorčinými pobyty v Číně.

Do osudu několika rodin odlišných generací z evropských zemí i sociálních vrstev zasáhne tatáž rozhodující věta.


Epstein Marek: Dravec
295 Kč

239 Kč

Drama o konci rodinného štěstí, které se zdálo nedotknutelné. Zklamaná žena, psychopat a jejich malá dcera — tři vypravěči, tři různé pohledy na „obyčejné“ domácí násilí.


Boučková Tereza: Rok kohouta
299 Kč

242 Kč

Autobiograficky laděný román je drásavě upřímnou výpovědí ženy, které se rozpadne život a ona hledá sílu, s níž by ho dokázala znovu poskládat dohromady.


Janečková Klára: Pád do tmy
259 Kč

209 Kč

Tereza Brašová uteče ve svých osmnácti letech z domova, aby se zbavila svého otčíma, který ji léta sexuálně zneužíval.


Klíma Josef: Zločin jak ho pamatuju
249 Kč

201 Kč

Známý investigativní reportér Josef Klíma přichází s novou knihou, kterou bychom s nadsázkou mohli nazvat Naše dějiny viděné přes zločin.


Třeštíková Radka: Veselí
399 Kč

336 Kč

O návratu domů…

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé.


Szepes Mária: Červený lev - Nápoj věčného života
388 Kč

314 Kč

V průběhu několika po sobě jdoucích životů sledujeme osud hlavního hrdiny a jeho přeměnu z obyčejného člověka v zasvěcence. Kámen mudrců , kterého se na počátku násilím zmocnil mu nedal nesmrtelné tělo, ale pouze nevyhasínající paměť.


Blanc Thomas: Ve jménu zítřka
349 Kč

283 Kč

Cesta na líbánky, která sotva začala, se změnila na noční můru bez konce a na boj o přežití. Velmi emotivní, syrový, upřímný a přitom velmi čtivý – takový je román Ve jménu zítřka Thomase Blanca.


Landsman Dominik, TMBK: Továrna na debilno 2
349 Kč

279 Kč

Skandálně nekorektní politická satira od autora Deníčků moderního fotra a mistra koláží TMBK. Představte si, že Miloš Zeman zemřel. Co by se asi stalo? Plakal by Jiří Ovčáček tisíc dní a nocí a poté se znovu provdal?


Váňová Magda: Holčičky
340 Kč

275 Kč

Pomsta, Holčičky a Lví dvůr jsou tři novely, které tvoří novou knihu Magdy Váňové. V první jde spíš o příležitost oplatit osudovou křivdu, to však na sebe naváže bludný kruh pomsty dalších lidí a zničí pouze toho, kdo křivdu opravdu utrpěl.


Táborská Dita: Běsa
329 Kč

266 Kč

Běla a Sabina jsou jednovaječná dvojčata. Mimořádně silné vzájemné napojení, v němž vyrůstají, však rozleptají drogy a jen jedna ze sester nad nimi zvítězí.


Viewegh Michal: Muž a žena
329 Kč

263 Kč

Nejznámější český spisovatel se ve dvou novelách vrací k tomu, co na něm jeho čtenáři oceňují nejvíce.


Třeštík Michael: Chceš-li rozesmát pánaboha
299 Kč

252 Kč

Dojemný a vtipný román od nejznámějšího seniora na Facebooku a autora bestselleru Jen aby, řekla moje žena

Jak kdysi prohlásil slavný režisér Woody Allen: „Chceš-li rozesmát pánaboha, řekni mu své plány.


Viewegh Michal: Povídky o nelásce
299 Kč

242 Kč

V nových povídkách se náš nejpopulárnější spisovatel opět vydává do známého hájemství příběhů „o manželství a sexu“, ale jak je pro něj v posledních dílech typické, pohled je to trpký, sebeironický a občas černočerně vtipný.


Šefara Michal: Podsvětí
299 Kč

242 Kč

V pražském metru se děje něco zvláštního. Výpadky světel, podivné oltáře v tunelech, ozvěny a stihomamy jsou však jen předzvěstí blížící se apokalypsy.


Janeček Petr: Černá sanitka a jiné děsivé příběhy
299 Kč

242 Kč

Černá sanitka a jiné děsivé příběhy je sbírkou 136 současných pověstí, získaných od více než 60 vypravěčů z celé České republiky. Příběhy obsažené v této knize se vypráví jako pravdivé historky při nejrůznějších příležitostech.


Nesvadbová Barbara: Momentky
299 Kč

239 Kč

Povídky známé české spisovatelky a novinářky. Momentky zachycují chvíle, kdy se náš život láme; jsou to okamžiky hlubokého štěstí i bolestných ztrát nebo fatálních rozhodnutí. „Jsou chvíle, které zůstanou v hlavě jako v albu. Navždy.


Pekárková Iva: Multikulti pindy jedný český mindy
299 Kč

242 Kč

Iva Pekárková strávila většinu života v zahraničí anebo aspoň obklopená lidmi z jiných národů a kultur. Dala si kdysi za úkol co nejdokonaleji poznat celý svět a intenzivně na tom pracuje.


Kantůrková Eva, Žantovský Petr,: Navzdory času
289 Kč

234 Kč

Dva autoři naprosto odlišných „rodných listů“ – věku, životní zkušenosti, celoživotní politické a světonázorové orientace – se sešli na stránkách této knihy psané formou dopisů, postupně rozkrývajících jednotlivé vrstvy paměti obou aktérů.


Reho Michal: Já, Inrův dědic
290 Kč

235 Kč

Pradávné velké dědictví, od počátku rozdělené na 9 podílů, a dvě skupiny zlořádů, z nichž každá z vlastních důvodů usiluje o získání všech jeho dostupných částí.


Saudková Sára, Čermák Miloš: Špína za nehty
279 Kč

226 Kč

Dynamicky a uhrančivě vyprávěný příběh úspěšného architekta Karla a uznávané fotožurnalistky Kláry, kteří mají už ledacos za sebou, ale to největší peklo je teprve před nimi.


Fousek Josef: Smích je živá voda
269 Kč

218 Kč

Humorná četba bývá mnohdy podceňována, a přece dokáže zpestřit život provázený každodenními povinnostmi a často i smutnými chvílemi.


Laufer Josef: Pro srandu králíkům a další povídky
259 Kč

209 Kč

Jednou jsem jednu z mých minulých knížek zahlédl na opuštěné lavičce v parku. Nikdo se k ní neměl a navíc hustě pršelo. Stál jsem pod deštníkem a pozoroval zkázu mé snahy o čtenářovu přízeň.


Řeháčková Věra: A přece mám život ráda
249 Kč

201 Kč

Mladý manželský pár Vlasta a Zdeněk se zabydlují na malé vesnici. Rodině se během sedmi let narodí dva synové. Zdeněk usiluje o získání stavebního povolení k přístavbě domu. Před Vánocemi ho však odvážejí do nemocnice. Během tří měsíců umírá.


Formánek Josef: Úsměvy smutných mužů - Zápisky z léčebny
239 Kč

199 Kč

Když spadnete na dno, nezbývá než se odrazit směrem vzhůru. Místy úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny. Příběhy čtyř pacientů, kteří se skamarádí při nelehkém úkolu – zbavit se závislosti, černého draka v sobě.


Konečná Lucie: Vířivka
229 Kč

193 Kč

Jaké to je začít OPRAVDU znovu?

Helena se vrací po dvanácti letech z vězení. Začíná znovu od nuly a žije ze dne na den. Pronajme si garsonku s vířivkou uprostřed pokoje, najde si práci, přítele… Postupně zjišťuje, že se zase dokáže radovat.


Nagy Štolbová Tereza: Dcera padajícího listí
229 Kč

185 Kč

Příběh dítěte, které v raném dětství přišlo o matku ? svůj vlastní příběh ?, vyprávím jazykem ztráty lásky a bezpečí, které v dětství obvykle skýtá náruč rodičů. Zavedu vás do nitra zraněné duše dítěte a později dospívající dívky.


Nesvadbová, Kocábová, Ježková: Tři maminky a tatínek
220 Kč

178 Kč

Tři ženy, tři umělkyně, tři maminky, ale jen jedno téma, jen jeden tatínek…

Novinka nakladatelství Brio pokračuje v duchu vytváření třaskavých autorských směsí, v němž se nesla už knížka Tři tatínci a maminka (M. Viewegh, P. Šrut, M.


Javořická Vlasta: Loďka v peřejích
199 Kč

161 Kč

Čtenáři se jistě po delší době rádi seznámí s novými, dosud nevydanými povídkami stále oblíbené spisovatelky Vlasty Javořické. Dvanáct poetických i humorem okořeněných příběhů je vybráno z několika, většinou předválečných lidových kalendářů.


Soukupová Petra, Hakl Emil, Urban Miloš,: Žít jako single
199 Kč

161 Kč

Prý je to syndrom doby. Ženy a muži, kteří se nikterak neženou do svatby a společného života, o potomcích ani nemluvě. Ale vlastně ani dlouhodobější vztah není to, co hledají… ale ví to oni sami, co by chtěli? Žijí singl.


Brož Filip: Před přečtením varujte
180 Kč

146 Kč

Soubor šesti povídek ze současnosti, které obsahují humor, napětí a občas i lehké literární experimentování s hrou na „co by kdyby“.


Davouze Marta: Zrcadlení
139 Kč

112 Kč
- 19 %

Výprodej

Knížka přináší výbor článků, fejetonů a esejů, které autorka publikovala v českém tisku. S ironií a vtipem v nich komentuje vývoj společenského života od konce 80.


Soukupová Petra: Zmizet
319 Kč

258 Kč

Intimní rodinné či partnerské vztahy jsou tradiční doménou ženských a dívčích románků. Vyšší literatura se tohoto tématu jako by bála a možná i trochu štítila.