Hanibal Jiří: Hon na motýly-25%
279 Kč 209 Kč

Akce

Jsou mladé, bohaté, některé i krásné a přesto nejsou šťastné. Tak lze shrnout osud pěti žen, které jsou hrdinkami nového románu Jiřího Hanibala. Spojuje je společný úděl: samota.

Cajthaml Miloš: Na odstřel-25%
199 Kč 149 Kč

Akce

Marek a Tom se setkávají náhodou – Marek je svědkem poněkud cynické hry „na odstřel“, v níž je Tom šampionem.

Šindelka Marek: Mapa Anny-26%
229 Kč 169 Kč

Akce

Povídkový soubor Marka Šindelky obsahuje deset textů, které se vzájemně prostupují: jsou semknuté, prorostlé. Objektem autorova pozorování jsou opět vztahy – nebezpečné, zničené, vyhořelé, vyčpělé.

Boučková Tereza: Šíleně smutné povídky-25%
199 Kč 149 Kč

Akce

Tereza Boučková vstupuje do cizích životů jednoznačně a nekompromisně. Třináct Šíleně smutných povídek je třináct příběhů, které mají ve svém vyznění smutek, ale mnohé jsou i ironické a plné paradoxů.

Eben Marek: Myšlenky za volantem
299 Kč 239 Kč

Novinka

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne.

Decastelo René: Slunečná
349 Kč 279 Kč

Novinka

Přeneste se zpět na váš oblíbený statek s oblíbenými hrdiny a užijte si jejich životní příhody tentokrát v knižní podobě. Váš nejoblíbenější seriál můžete hltat velmi čtivým jazykem a sblížit se tak se svými oblíbenými postavami jiným způsobem.

Marek Eben: Myšlenky za volantem
299 Kč 269 Kč

Novinka

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne.

Formánek Josef: Kniha o tichu
289 Kč 239 Kč

Nejosobnější kniha autora. Přestože není primárně o něm, ale o jeho blízkých, věcech mezi nebem i zemí a tichu. Sám autor jako anotaci ke knize napsal: „Je jiná než moje ostatní. Je o klidu. Je jinak psaná.

Pawlowská Halina: Zážitky z karantény
299 Kč 252 Kč

I když se svět do pekel řítí, tak lze pořád šťastně žíti! Co si počala Halina Pawlowská, když ji koronavirová karanténa na tři měsíce uvěznila v jedné domácnosti s dcerou, zetěm, vnukem, přítelem, tchyní, synem, sestřenicí a dvěma psy?

Eva Benett: Nočník neohrožené ženy
269 Kč 242 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Blogové zápisky sopranistky a sarkastičky Evy Benett mohou být vaší nejlepší kamarádkou, psycholožkou i vztahovou poradkyní. Procházejí nejhlubšími loužemi vztahů v zářivě barevných holinách a na každou bolest najdou náplast.

Fousek Josef: Bezstarostné cesty
349 Kč 282 Kč

Kniha Josefa Fouska Bezstarostné cesty obsahuje autorovy příběhy z tuláckých cest křivoklátským krajem, krásné vzpomínky na kamarády, tuláky, místní rodáky, trampy a chataře v údolní osadě Děče u Staré řeky Berounky.

Tereza Salte: Karamelová džungle
349 Kč 314 Kč

Tereza se na sklonku třicítky znovu ocitá na startovní čáře, ale svých snů se nehodlá vzdát. Místo aby budoucnost plánovala, nechá se vést intuicí. Narychlo sbalí svůj život do pár kufrů a se svým mužem Johnem Erikem se přestěhuje z poklidného Osla do pulzující Prahy.

Horníček Jan: Čarostřelec
299 Kč 242 Kč

Cesta z Reichenbergu do Hejnic se klikatí strmým, zalesněným průsmykem. Stmívá se, nad horami vyje a běsní sněhová bouře. Během namáhavé jízdy se v dostavníku seznamují dva muži.

Havlík Rudolf: Zítra je taky den
299 Kč 252 Kč

Až po uši ve špinavých obchodech. Dobrodružný román od známého českého režiséra. Celý život jsem strávil na cestách po místech, nad kterými zůstává rozum stát. Spadl jsem v letadle, potopil se s lodí a přejelo mě auto.

Lukášková Markéta: Losos v kaluži
269 Kč 226 Kč

Hvězda českého internetu v románu, kde smrtí všechno teprve začíná.

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny.

Urbaníková Eva: Všechno nebo nic
349 Kč 294 Kč

Otevřený příběh lásky známé slovenské spisovatelky a moderátorky O tom, co dokáže jeden obyčejný muž udělat s racionálně uvažující ženou.

Vlastina Svátková: Sama sebou
399 Kč 359 Kč

Knížka Vlastiny Svátkové Sama Sebou je psaná stylem krátkých autentických příběhů a osobních výpovědí. Rozvod, péče o dva malé syny, hledání smyslu života a humoru, i když zrovna klečíme na kolenou a učíme sa znovu vstát.

Tereza Boučková: Bhútán, má láska
359 Kč 323 Kč

Krajina a příroda vypadaly na internetu nedotčeně, průzračně, nádherně, mimo veškeré kategorie. Ihned jsem zatoužila ještě jednou, naposledy, překonat sebe sama, své strachy z létání, výšek, z neznámého, ze své kondice a věku – a jet.

Boček Evžen: Poslední aristokratka
289 Kč 235 Kč

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo.

Dostálová Zuzana: Soběstačný
299 Kč 242 Kč

Štěpánovi je jedenáct a celý jeho svět závisí na dospělých. Jenže co si počne ve chvíli, kdy se jeho táta nejspíš zbláznil — odstěhoval se, nechal si narůst plnovous a z kalhot mu koukají kotníky.

Patrik Hartl: Prvok, Šampón, Tečka a Karel - filmová obálka
299 Kč 269 Kč

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali.

Viewegh Michal: Povídky o manželství a o sexu-25%
349 Kč 259 Kč

Akce

Spisovatel Oskar si po rozvodu zvyká na samotu a staromládenecký život – a obojího si užívá se všemi slastmi, ale i strastmi. Povídkový román o zamilování, vystřízlivění, nevěře, ale také lítosti a výčitkách svědomí.

Tučková Kateřina: Žítkovské bohyně
229 Kč 185 Kč

Vysoko v kopcích Bílých Karpat jsou řídce rozeseta přikrčená stavení. Všude je daleko. Říká se, že právě proto si tam některé ženy dokázaly uchovat vědomosti a intuici, kterou jsme ztratili. Předávaly si ji z generace na generaci řadu století.

Josef Formánek: Úsměvy smutných mužů - Zápisky z léčebny
239 Kč 215 Kč

Když spadnete na dno, nezbývá než se odrazit směrem vzhůru. Místy úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny. Příběhy čtyř pacientů, kteří se skamarádí při nelehkém úkolu – zbavit se závislosti, černého draka v sobě.

Saudková Sára: Ticho
399 Kč 322 Kč

Začalo to mrtvým Ukrajincem na kolejích a sbírkou ztracených existencí v zapadlé krčmě na kraji Prahy. Kostlivce ve skříni mají ovšem i příslušníci vyšších tříd, jak rychle zjistí Oldřiška a její mordparta.

Alena Mornštajnová: Rodinné povídky
229 Kč 206 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Antologie povídek nejlepších současných českých autorů – tentokrát na téma „rodina“. Jiřina soudí, že muži jsou ubožáci a bylo by nejlepší obejít se úplně bez nich. Jenomže aby dosáhla toho, po čem nejvíce touží, muže potřebuje.

Barbara Nesvadbová: Iluze
259 Kč 233 Kč

Překladatelka Karla potkává Martina v těžkém období svého života. Doposud dokonalý vztah s jediným synem začíná s jeho dospíváním dostávat trhliny, když se Tomáš snaží vyrovnat s vlastní identitou a vztahem k otci a začne experimentovat s drogami.

Mornštajnová Alena: Tiché roky
349 Kč 279 Kč

Co všechno nevíme o svých nejbližších?

Bohdana je uzavřená dívka žijící jen s mrzoutským otcem a dobrosrdečnou, leč poddajnou Bělou.

Padevět Jiří: Republika
329 Kč 247 Kč

Novinka

Momenty, na kterých nezáleží. Dokud jim nezvratnost nedá význam.

Naše dvacáté století bylo plné bojů, proher, vítězství, ale především paradoxů, často se krčících ve stínu velkých dějinných událostí.

Bolavá Anna: Před povodní
299 Kč 239 Kč

Novinka

Vilu na břehu řečovické řeky navštěvuje neznámý host. Přichází starou studnou a nepatří do suchozemského světa. Také Hanu Strnadovou přitahuje spíše svět pod hladinou než mezilidské vztahy ve městě.

Jan Budař: Příběh lásky
199 Kč 179 Kč

Novinka

Radosta Křemenec z vesničky Štístková byl chlap jako hora, srdce měl přátelské a jak se začal smát, smáli se s ním všichni okolo. Jenže ani veselí neochrání žádného člověka před ranami osudu.

Duda Jan: Můj příběh jménem POLICIE
249 Kč 212 Kč

Novinka

Jak doopravdy funguje česká policie, na jakých principech stojí její každodenní činnost, jaké nároky jsou kladeny na práci řadových policistů? Každým dalším odslouženým rokem jsem nabýval silnějšího přesvědčení, že tu něco není v pořádku. A opravdu.

Viewegh Michal: Biomanžel
299 Kč 242 Kč

Biomanžel je volným pokračováním autobiograficky laděného bestselleru Biomanželka, kterého se prodalo přes sto tisíc výtisků a dočkal se i divadelní adaptace…

Staněk Filip: Křehká struna
259 Kč 208 Kč

Novinka

Sociální sítě, virtuální komunikace, nevěra jako normální součást života a vztah jako samozřejmost, v němž pro romantický ideál není místo. Místy až zoufale současné čtení, ale také povídky s nádechem mystiky a tajemna nebo kafkovské absurdity.

Němčík Jiří: Přiznání taxikářů
278 Kč 225 Kč

Jízda taxíkem městem i lidskými osudy.

Babičky o berlích, ale i lehké holky po šichtě. Studenti spěchající na vlak k mamince i opilci na cestě z baru do baru. Lidé obyčejní, excentričtí, zamlklí i hovorní.

Hájíček Jiří: Zloději zelených koní
239 Kč 193 Kč

Pavel zběhne ze studií geologie a stěhuje se za svou dívkou Karolínou do Hradce. S partou hledačů vltavínů občas vyráží kopat a bere s sebou i kamaráda Kačmara.

Mornštajnová Alena, Šabach Petr, Geisler: Soukromá tajemství
259 Kč 209 Kč

Anna by ani za nic své matce nepřiznala, že její manžel není, jemně řečeno, tak dokonalý muž jako byl její táta, jehož ale nikdy nepoznala, ovšem Lucie, ta nechce říct o otci svého doposud nenarozeného dítěte vůbec nic.

Bazger Petr: Nebylové
229 Kč 193 Kč

Sbírka povídek o cestách do světa a k sobě samému. O zázracích a běsech v nás a kolem nás. Povídková kniha zve čtenáře na pouť do různých koutů Evropy – na Faerské ostrovy, Mallorcu, ostrov Skye nebo do Porta –, ale hlavně k sobě samému.

Monyová Simona: Matka v koncích
169 Kč 146 Kč

140663 Základním omylem většiny matek je domněnka, že se zvyšujícím se věkem by měly zmoudřet a výchovu potomků zvládat snadněji.

Monyová Simona: Osud mě má rád
169 Kč 146 Kč

„Budu mít dítě.“ Otec se prudce vymrštil od stolu. Odkopnutá židle se s rámusem skácela na zem. „Zopakuj to!!!“ zařval. „Budu mít dítě, ale na otce se mě neptej, táto,“ řekla co možná nejpřívětivěji.

Petr Šabach: A nakonec vánoce
129 Kč 116 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Tři nové příběhy zasadil Petr Šabach do města v americkém státě Massachusetts, které dobře zná, protože zde žije jeho syn a vnoučata.

Hájíček Jiří: Plachetnice na vinětách
349 Kč 282 Kč

Vzdálenost mezi lidmi může být bez konce

Marie, rozvedená sedmačtyřicetiletá docentka literatury, se přes léto ocitá v poloprázdném bytě své sestry v Českém Krumlově.

Macner Darko: Rembrandt - Příběh kočky
269 Kč 218 Kč

Kocour Rembrandt je díky svému ušlechtilému původu předurčen být hvězdou světových soutěží. Náhoda tomu chtěla, že jako kotě se ocitá v rukou mladé výtvarnice Anny. Ta mu dává volnost, kterou by jako výstavní kočka nikdy nezískal.

Karin Krajčo Babinská: Hvězdy na cestě
349 Kč 314 Kč

Novinka

V minulosti stárnoucího slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy, se skrývá tragédie, která navždy změnila jejich životy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Česká současná literatura.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Česká současná literatura výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Česká současná literatura akce.