Počet nalezených produktů: 876

Pro daný výběr nebyly nalezeny žádné nabízené výrobky.

Vacek Eduard: S devianty na věčné časy!
147 Kč

119 Kč

Povídkový triptych Eduarda Vacka o deviantech, deprivantech a vůbec podivných lidech s různými úchylkami uzavírá třetí díl s názvem: „S devianty na věčné časy.“ Předcházely ho dvě knihy: „Mí devianti mi rozumějí“ a „Rozumím svým deviantům“.


Shock Viki: Sněhurka, jakou svět neviděl!
159 Kč

129 Kč

Ve sbírce povídek Sněhurka, jakou svět neviděl! paroduje autor žánry fantasy, sci-fi, horor, slasher, steampunk, detektivku, růžovou knihovnu, ruské byliny, orientální cestopis, pohádky atd.


Šabach Petr: První láska a jiné povídky
225 Kč

182 Kč

Souborem adaptovaných textů Petra Šabacha se edice Adaptovaná česká próza orientuje na současnou českou prózu. Vybraných deset povídek vychází z knih Hovno hoří, Šakalí léta, Babičky a Čtyři muži na vodě.


Adventní čtení IV.
350 Kč

283 Kč

Adventní čtení je ilustrovaná knížka povídek od 24 autorů našich i zahraničních. Povídky jsou zavřené (japonská vazba), musíte každý den adventu odtrhnout proužek po straně a povídku objevit.


Šafář Zdeněk: Apokalypsa Evropy
280 Kč

226 Kč

Normální pražský zimní den, a najednou je všechno jinak. Neznámé záření usmrtilo všechny, kteří nebyli nějak chráněni, a zachránilo se méně než pět procent populace. A to nejen v Praze, ale jak se později ukázalo, i na polovině zeměkoule.


Šafránek Šimon: Fleischerei 36
245 Kč

198 Kč

Román mladého prozaika, autora novely 23. JINDŘICH by rád kreslil komiksy anebo točil filmy, ale místo toho každý den zařizuje, aby mohli kreslit a točit jiní. Takhle nevypadá jeho vysněný svět.


Ajvazová Olga: Podivné příběhy
220 Kč

178 Kč

Jak dopadne první lidské klonování, láska muže k vidině, vzpoura počítačů či pobyt moderní ženy v Atlantidě? Jaký bude svět v roce 2084? Chtěli byste vcházet do obrazů slavných mistrů nebo se setkat s tajemnou osobou, schopnou ovlivňovat osud?


Amcha Pavel: Limeriky a ententýky
150 Kč

122 Kč

Co je to limerik ? Hravý poetický útvar o pěti verších s rýmovou strukturou a-a-b-b-a (Wikipedie). Svět autorových fi ktivních strýčků a tet prožívá úchvatná dobrodružství s překvapivým rozuzlením.


Šandera Jiří: Naše třídní je mimozemšťan!
279 Kč

226 Kč

„Naše třídní je mimozemšťan! Vím to jistě!“ S takovou zaručenou zprávou přišla jednoho pondělního rána do školy Katka. Zpráva se rozkřikla po celé škole.


Andronikova Hana: Nebe nemá dno
279 Kč

226 Kč

Hana Andronikova debutovala románem Zvuk slunečních hodin, za nějž získala Literární cenu Knižního klubu a následně ocenění Magnesia Litera – román byl rovněž přeložen do několika jazyků.


Ash Kateřina: Černý velbloud
199 Kč

161 Kč

Sedmnáctiletá Sára, která po matčině smrti vyrůstá u tety, se dozvídá, že její otec je významný syrský hodnostář. Když v Sýrii vypukne válka, zjistí Sára, že se kolem ní začínají točit podezřelí lidé.


Bajaja Antonín: Duely
329 Kč

266 Kč

Rozsáhlá románová freska z valašského prostředí Duely vypráví osudy několika generací kopaničářů, jejichž paměť vlastně vytváří zázemí současnosti.


Balabán Jan: Romány a novely
389 Kč

314 Kč

Souborné vydání delších próz jednoho z nejvýznamnějších českých autorů posledního dvacetiletí. Díla Jana Balabána vždy balancovala na hranici mezi povídkou a románem.


Balabán Jan: Zeptej se táty
229 Kč

185 Kč

Smrt zpozorní naše životy. Ústřední událostí posledního románu Jana Balabána je umírání a smrt člověka, jeho vlastním vnitřním dějem je ovšem náročné hledání života. Nebot ten se ve své hloubce vždy musí teprve najít. Teprve znovu vynaleznout.


Balajka Petr: Ottla
290 Kč

235 Kč

Nakladatelství Franze Kafky přichází na český knižní trh s ojedinělou novelou. Hlavní postavou příběhu je Ottla, nejmilovanější sestra Franze Kafky, žena nekonvenční, tvrdohlavá a energická, kterou osud postavil před těžko řešitelné problémy.


Baluch Jacek: Kain podle Hrabala
295 Kč

239 Kč

Pro čtenáře, který se nespokojí náhodným setkáním s některým z Hrabalových textů, tedy vlastně pro každého náročnějšího ctitele tvorby Bohumila Hrabala (1914–1997), má Baluchova kniha Kain podle Hrabala nepřehlédnutelný význam.


Bambas Petr: Podivné vraždy-73%
269 Kč

71 Kč

Akce

Sugestivní a napínavé povídky s kriminální zápletkou a překvapivou pointou zaujmou od první stránky.


Banáš Jozef, Fuchsová Irena,: Slovensko-české hovory
299 Kč

242 Kč

Dialog v knižním podání Slovensko – české hovory přetavuje do reálného času hlasy lidu, kterými jsou na slovenské straně Jozef Banáš a na české Irena Fuchsová.


Bartáková Lenka Procházková Daniela,: Intimně po mailu
168 Kč

136 Kč

E-mailová korespondence odkrývající skutečný příběh dvou žen, které se v různých formách střetávají s nevěrou. Příběh podle skutečné události. Měli jste někdy chuť proniknout do soukromí cizích lidí?


Behenský Petr: Anton a mrak
229 Kč

185 Kč

V malé vsi s podivuhodným názvem Zadní Deštná pod Poklicí žije svérázná dvojice otce a syna – starý Anton a mladý Anton. Žijí po svém, skromně, v souladu s přírodou a svým svědomím a tím jsou trnem v oku svým sousedům.


Behenský Petr: Vodkapes
249 Kč

201 Kč

Příběh mladého alkoholika, kterému se v opilosti začne zjevovat mluvící pes. Časem si mladík na psa zvykne a bere ho nejen jako existující bytost, ale i jako svého přítele. Reálný život ale není této podivné dvojici zrovna kladně nakloněn.


Bellová Bianca: Celý den se nic nestane
199 Kč

161 Kč

Nová kniha autorky úspěšné novely Mrtvý muž.

Je letní den, po bouřce, asi v Praze, možná letos nebo napřesrok.


Bellová Bianca: Jezero
249 Kč

201 Kč

Příběh ze současnosti starý jako lidstvo samo

Rybářská vesnice někde na konci světa, u jezera, které vysychá a zlověstně vyhrnuje břehy. Muži mají vodku, ženy starosti a děti si škrábou ekzémy. Co má Nami?


Beneš Jan: Kopečku, prosím tě, obrať se
140 Kč

113 Kč

„Když mi bylo osmnáct, to jsem ten kopeček u zámku vyběhl jako nic, a teď klečím dole pod kopcem a žebrám: Kopečku, prosím tě, obrať se.


Benek Martin: Nový život
139 Kč

113 Kč

Sbírka různorodých povídek, z větší části humorných, erotických, ale také lehce hororových s příměsí sci-fi. Celá sbírka je prostoupena s nadhle dem a ironií, navíc je proložena autorovými originálními ilustracemi.


Benešová Božena: Prózy
329 Kč

266 Kč

Prozaička Božena Benešová (1873—1936) patřila v mládí k přátelskému okruhu Růženy Svobodové a F. X. Šaldy, ale její díla nešla ve stopách secesně novoromantických děl Svobodové. Od počátku tíhla k hutnému, věcnému výrazu a promyšlené stavebnosti.


Benešová Denisa: Narozená v devadesátkách
249 Kč

201 Kč

Narozená v devadesátkách Denisy Benešové je sbírkou úvah a životních postřehů prostoupených jak výjimečným obdivem k životu, tak nevyvratitelnou nervozitou z jeho konce.


Benešová Jana: Bez citu
169 Kč

137 Kč

Kniha o sexuální závislosti, o popření lidských hodnot jako je láska, přátelství, slušnost, morálka. Nedobrovolný sex mladé dívky, posléze ženy, vyústí v psychickou poruchu, která zůstane okolí, ale i nejblížším utajena.


Benešová Jana: Kameny pod polštářem
169 Kč

137 Kč

Kniha popisuje životní příběh tří kamarádů lékařů, ovlivněný skutečnými osudy jejich pacientů.

„ Pane doktore!“ zavolala sestra na lékaře, který u vedlejšího lůžka kontroloval dýchací přístroj u pacienta. „Už jdu.


Benešová Jana: Karty nelžou - Dokončení knihy Ze života peklo
269 Kč

218 Kč

Další a poslední pokračování knihy z prostředí zdravotnické záchranné služby, kterým se prolíná osobní a nečekaně končící příběh hlavní hrdinky. Jela opatrně, což nemívala ve zvyku, ale měla takový divný pocit.


Benešová Jana: Naděje ve tmě - Pokračování knihy Ze života peklo
269 Kč

218 Kč

Kniha z prostředí záchranné služby popisující skutečnou, syrovou realitu práce záchranářů, vzájemných vztahů nejen lékařů, ale i chování pacientů k lékařům i naopak. Knihou se prolíná osobní příběh hlavní hrdinky Jany.


Bergman Ingmar: Hodina vlků
349 Kč

294 Kč

Čtyři povídky fenomenálního režiséra poprvé v českém překladu

Existenciálně psychologické povídky, kterým dominuje téma mezilidských vztahů, zejména partnerských, vycházejí z Bergmanových stejnojmenných filmů.


Ébert-Zeminová Catherine: Bludný kruh
99 Kč

79 Kč

Vyzrálá novela mladé autorky, známé dosud především kritikami francouzské beletrie, je pozoruhodnou prozaickou sondou do lidské psychiky.


Besserová Miroslava: Maturitní srazy radši ne!-55%
199 Kč

89 Kč

Akce

Soubor 25 povídek o bývalých spolužačkách jedné holčičí třídy na gymplu s rozmanitými životními osudy, jež mohly a můžou potkat každého z nás. Pojítkem fiktivních příběhů jsou pomaturitní srazy.


Bečvářová Barbora: Copatá máma-61%
229 Kč

89 Kč

Akce

Lucii je devatenáct, má pár měsíců před maturitou a spoustu plánů do budoucna, když naprosto neplánovaně otěhotní. Po počáteční nejistotě se rozhodne dítě si nechat, i když vyrovnat se s tím, že z ní bude máma, není vůbec snadné.


Böhmová Františka: Koukej, mami!
199 Kč

161 Kč

Ing., Mgr. Františka Böhmová se narodila r. 1965 v Karlových Varech. Dětství prožila na Domažlicku, nyní žije s rodinou v Ostravě. Vystudovala ekonomickou fakultu VŠB v Ostravě a později teologickou fakultu UP v Olomouci.


Bielik Mikuláš: Středomořské námluvy
179 Kč

145 Kč

Kniha „Středomořský týden“ je příběh malé čtyřčlenné skupiny v cestovní novele, či románu. Odehrává se, jak naznačuje název, v průběhu týdenní cesty do stále přitažlivého Středomoří, konkrétně na španělské Mallorce.


Binder Petr Hroch: Byl jsem nechtěné dítě
220 Kč

178 Kč

Skutečný příběh dítěte, které se nemělo narodit. Přesto se za dramatických okolností předčasně narodilo, bylo odloženo a čekalo na nové rodiče. Jak vnímá svět novorozenec, který si uvědomuje nespravedlnost a touží po lásce?


Binder Petr Hroch: Osmý příchod syna
249 Kč

201 Kč

Tomáš je normální kluk, vlastně muž a někdy také táta. První syn se mu narodil ve dvaceti letech, poslední v šedesáti. Každý v jiné době, v jiné rodinné situaci. Ke každému ho pojí jiné pouto. Ale všechny miluje.


Blahosz Adam T.: Obejmi mě dočista, dočista
170 Kč

138 Kč

Není dnešní zmatek především sexuální? Vítejte ve světě, kde se genderový experiment vymkl z rukou, kde je likvidováno mystérium mateřství a milosrdenství má podobu spartakiád. Adam T.


Bělinová Tereza: Všechny neřesti nejsou stejné
99 Kč

79 Kč

Všechny neřesti nejsou stejné. Některé se snažíte tajit, na jiných si můžete úspěšně vybudovat kariéru. Za některé vás společnost odsoudí, jinými si získáte své okolí. Novelka Terezy Bělinové o různých druzích neřestí funguje podobně.


Bolavá Anna: Do tmy
259 Kč

209 Kč

Příběh osamělé, nemocné ženy, která většinu života zasvětila sběru, sušení a odevzdávání léčivých rostlin, má od počátku nádech apokalypsy. Děj se posouvá kupředu pomocí detailně propracovaného „plánu sběru“.


Bolavá Anna: Ke dnu
259 Kč

209 Kč

V době prvních mrazů na konci listopadu je v močálech na kraji města nalezeno mrtvé tělo manželky lékaře Marka Diviše. Mezi obyvateli se začíná roztáčet kolotoč úvah, spekulací a pomluv.